abcd.kates
27.07.12,14:27
oraďte mi nejaký dobrý (lacnejší) mobil pre 8r chlapca. Sľúbili sme mu na narodky, lebo "všetci spolužiaci! už majú ! Viete o nejakej aktuálnej akcii, čo sa oplatí? Akcia- telefon + nejaký malý paušál, alebo tak nejak. Manžel má orange a ja mám o2. Díkes
VieraM
27.07.12,13:07
keď máte v Orange, opýtajte sa tam, máte možnosť si vziať k svojmu paušálu ešte jednu SIM kartu, najnižší paušál je 3 Eur a medzi sebou
voláte zdarma a dostanete aj mobilný telefon ku karte.
Paula
27.07.12,13:14
Sľúbili sme mu na narodky, lebo "všetci spolužiaci! už majú !



;) O 10 rokov pôjde o kľúčiky, lebo všetci....?
VieraM
27.07.12,13:22
Paula - ak neodpovedáš na otázku tak sa prosím zdrž svojich komentárov.
Buď nemáš deti alebo si zatrpknutá voči mládeži ?
lubko6394
27.07.12,14:19
Paula - ak neodpovedáš na otázku tak sa prosím zdrž svojich komentárov.
Buď nemáš deti alebo si zatrpknutá voči mládeži ?

No ja deti mám, ale mobil si kúpili až za vlastné. Proti technike nie som, ale kupovať niečo len preto, že to majú spolužiaci a tomu prispôsobovať výber zariadeniami nepríde múdre ani dnes ani do budúcna vzhľadom na osobu dieťaťa. Takže ja som za to že nie paušál ale predplatené hovory aby som sa ja dovolal vždy a dieťa získalo pocit zodpovednosti za svoje konanie.
VieraM
27.07.12,14:55
zadávateľ otázky sa pýta na mobil čo je vec - nie na výchovu detí
Gapo
27.07.12,15:41
mimotemy alebo aj nie. Nie je to tak dávno keď sa v našom dome rozhodovalo o umiestnení pomarančovej antény. To bol odporcov, že sa budeme škvariť v mikrovlnke, bez znalostí o šírení rádiových vĺn.
Ale že ani okom tí istí nemihnú pri mobile pre dieťa.
Viem je iná doba, veď nakoniec sa to aj prejaví, či bude neskoro.... ktovie.:confused:
Paula
27.07.12,16:02
Ani jedno, ani druhé... máme asi iný pohľad na výchovu :)
Paula
27.07.12,16:06
Aby raz dieťa nenechalo odkaz : Skočím z mosta, lebo aj spolužiak skočil.
lubko6394
27.07.12,17:07
Ja nie som Sybila aby som odhalil všetko čo príde, len mi mi príde zarážajúce, že bez mobilu sa nedá prežiť a kto ho nemá v očakávanom image je mŕtvy. Možno príde čas keď naraz zistíme, že to čo je dnes nevyhnutné sa stane zbytočným, ale bodaj by som sa mýlil.
Oliwa
27.07.12,19:00
oraďte mi nejaký dobrý (lacnejší) mobil pre 8r chlapca. Sľúbili sme mu na narodky, lebo "všetci spolužiaci! už majú ! Viete o nejakej aktuálnej akcii, čo sa oplatí? Akcia- telefon + nejaký malý paušál, alebo tak nejak. Manžel má orange a ja mám o2. Díkes
mimotemy A vlastne to nie je mimo témy... Dieťa by nemalo v 8 rokoch vydierať rodiča... Pre mňa bolo rozhodujúce kritérium, či syn ten mobil potrebuje, a nie, že ho majú spolužiaci... Pochopil. Dostal ho, keď prestal chodiť do družiny, aby sme sa v prípade potreby mohli skontaktovať. Mal 10 a pol roka... A čuduj sa svete, prežil to... Typ mobilu Ti neporadím - vo vianočnej akcii sme kúpil SIM kartu a kredit k tomu, mobil nedostal nový, lebo ten, čo k tomu dávali, vyzeral ako jednorazový kúsok plastu - tak zdedil po staršej sestre kvalitnejší... A tiež to prežil...

Dcéra mala k dispozícii mobil ako 8 ročná /požičali sme jej jeden/, keď bola náhle hospitalizovaná na infekčnom oddelení a nepustili nás k nej ani počas návštevných hodín. Mal vtedy dvojakú funkciu: praktickú, že sme mohli byť v kontakte a rehabilitačnú :) - veľmi sa mu tešila a pomohol jej vyzdravieť... ;):D Tiež ho dostala, lebo ho potrebovala...

Minule som videla snáď 8 mesačné bábo v kočíku, ktoré plakalo, lebo mu spadol hračkársky mobil... :( Jemu bolo tri-štyri, že je to mobil, plakalo kvôli tomu, že mu spadla nejaká vec,s ktoru sa hralo, ale čím rozmýšľajú tí rodičia :eek:, keď kupujú deťom takéto "závislácke" hračky...

http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

VieraM (http://www.porada.sk/member.php?u=626)

4 Hours Ago #17557 zadávateľ otázky sa pýta na mobil čo je vec - nie na výchovu detí

Treba si uvedomiť, že aj tento postoj ku kúpe mobilu je súčasťou výchovy...
Erika686
27.07.12,19:03
My sme kupili synovi (8 r.) ten uplne najlacnejsi Samsung, a vymakla som akciu v electroworld za 8 €
Jeho spoluziaci maju dotykove a este neviem ake...a na co? sak taky 8rocny sa nevie poriadne "postarat" o seba, nieto este o mobil. Nam sluzi len na to, ze ked maju kruzok, tak zavola, nech pridem ponho alebo ked je vonku, tak mi musi hlasit kde je/ide a naopak ja ho (syna) zhanam, ked treba ist domov.

kredit mu dobijam to minimum v O2...prevola-nema na volanie, tak si to sleduje a dava pozor:)
mareko
28.07.12,11:05
O2 má program "Mojim trom", kde za 6 € mesačne je možné volať neobmedzene z tvojho mobilu na tri ďalšie čísla v O2. Ostatné výhody pri prechode na O2 treba doštudovať. Je tam ešte aj možnosť volať na tie tri čísla 3 mesiace zadarmo. Podmienky si v prípade záujmu tiež pozri. Ja osobne okrem tých troch čísiel volám minimálne a telefonovanie ma stojí cca 10 € mesačne. Telefóny tiež majú aj bez viazanosti. Možno ti to pomôže :-)
Gapo
29.07.12,06:58
Zadávateľ sa pýta na mobil dobrý pre dieťa. Ale čo je to dobrý mobil pre dieťa.:confused:
janka.sestra
29.07.12,07:25
moj typ je samsung champ c 3300 stojí cca 65 eur, ale pausal je risk ze prevola vela, radsej kartu s kreditom v o2 maju akciu kartu zadarmo ,ak ma niekto kartu tiez v rodine, nech si dava pozor na vodu a aby mu nepadol do wc, a ked chce hry tak je dobre dokupit kartu, kde sa da nahrat vela audio rozprávok teraz su na stiahnutie krásne klasické rozprávky zo starých platní, narozprávané ceské aj slovenské, hudba, ..tento mobil ma dobrý zvuk a da sa pocuvat bez sluchatok, spolu povedzme na deke pri vode.
abcd.kates
30.07.12,12:24
My sme kupili synovi (8 r.) ten uplne najlacnejsi Samsung, a vymakla som akciu v electroworld za 8 €
Jeho spoluziaci maju dotykove a este neviem ake...a na co? sak taky 8rocny sa nevie poriadne "postarat" o seba, nieto este o mobil. Nam sluzi len na to, ze ked maju kruzok, tak zavola, nech pridem ponho alebo ked je vonku, tak mi musi hlasit kde je/ide a naopak ja ho (syna) zhanam, ked treba ist domov.kredit mu dobijam to minimum v O2...prevola-nema na volanie, tak si to sleduje a dava pozor:)

Presne kvôli tomuto ten mobil , aby som niekde v meste nemusela vysedávať a čakať ho, alebo hľadať a zháňať kde asi je a kedy príde. Je to hlavne z praktického dôvodu, a vôbec nie "vydieranie" ako sa tu niektorí do toho zahryzli :-!
Oliwa
01.08.12,18:33
O.K.,lenže Ty si napísala v zadaní témy niečo iné:

oraďte mi nejaký dobrý (lacnejší) mobil pre 8r chlapca. Sľúbili sme mu na narodky, lebo "všetci spolužiaci! už majú ! Viete o nejakej aktuálnej akcii, čo sa oplatí? Akcia- telefon + nejaký malý paušál, alebo tak nejak. Manžel má orange a ja mám o2. Díkes
A to je trošku /dosť ;)/ rozdiel... :rolleyes:
Oliwa
01.08.12,18:41
Zadávateľ sa pýta na mobil dobrý pre dieťa. Ale čo je to dobrý mobil pre dieťa.:confused:
Dobrý mobil pre dieťa je žiadny mobil... :)
Parafráza na Śtepánkúv reklamný slogan z básnikov na autopožičovňu: Jediný auto, které nezestárne, je to, které si nikdy nekoupíte... :D
Ako vôbec vyrástli celé generácie detí bez mobilov...? :rolleyes:
Jurivo
01.08.12,19:27
Dobrý mobil pre dieťa je žiadny mobil... :)
Parafráza na Śtepánkúv reklamný slogan z básnikov na autopožičovňu: Jediný auto, které nezestárne, je to, které si nikdy nekoupíte... :D
Ako vôbec vyrástli celé generácie detí bez mobilov...? :rolleyes:

To akoby sme povedali...že prečo používame počítače keď celé generácie vyrástli bez nich....

Ale k téme: ja mám dcéru 9r. a má najlacnejší dotykový mobil samsung a k tomu kredit 7€ na 3 mesiace od O2, ak si ho minie do 3 mesiacov, tak netelefonuje, vždy jej ho ku koncu platnosti dobijeme.
Na jednej strane sme radi, že ju máme pod kontrolou a môže nám zavolať keď niečo potrebuje, na druhej strane sa musíme zmieriť s tým, že pokrok ide dopredu a určitým veciam sa nevyhneme. Snažíme sa aby mobil využívala rozumne a berie si ho so sebou len vtedy keď sa potrebujeme s ňou skontaktovať.
Moja generácia vyrastala bez mobilov ale keby vtedy boli, tak by sme ich určite mali ;-)
felix1
01.08.12,19:48
Chceš mobil pre dieťa na zabezpečenie kontaktu s tebou alebo pre status dieťaťa v triede??? Ak pristúpiš na tuto hru, ubezpečujem ťa že nemá konca. Budeš meniť mobil každý rok ak nenaučíš byť dieťa nad vecou nemá to konca. Snobarina mládeže sa preniesla aj do tohoto segmentu a s mobilom ktorý spĺňa všetky požiadavky bežného užívateľa v nákupnej cene 20.-EUR bude na okraji triedy... O rok to bude za 450.-EUR, potom 650.-EUR . Ak ale na to maš je to len na tebe, hlavne neplať žiaden paušál !!! Ten je výhodný len pre operárorov. Argument že čím viac telefonuješ tým je to lacnejšie má v SR úspech. Kúp si u nás napríklad nie 1 liter mlieka denne ale 1000 litrov a tiež ti ho dám na jeden liter lacnejšie :) Že ich nepotrebuješ tolko denne? Nevadí, aj tak budú lacnejšie :) :) :)
rabek
01.08.12,19:52
Podla mojho nazoru 8 rocne dieta nepotrebuje mobil . Ma ine povinnosti tj. skola atd .
PS: ked budu mat vsetci spoluziaci BMW tak si vezmete hypoteku a kupite mu ?
Oliwa
01.08.12,19:58
Podla mojho nazoru 8 rocne dieta nepotrebuje mobil . Ma ine povinnosti tj. skola atd .
PS: ked budu mat vsetci spoluziaci BMW tak si vezmete hypoteku a kupite mu ?
mimotemy Sorry, už som počula všeličo, ale BMW na hypotéku??? ;):):eek:
To s kým bankujete...? :D
bodliak
01.08.12,19:59
1. Prvý mobil dieťa môže mať kľudne zdedený, nemusí dostať nový.
2. žiadny paušál, ale predplatenú kartu !!!

To druhé je, myslím, dôležitejšie.
rabek
01.08.12,20:01
V dnesnej dobe je vsetko mozne . :-))) Vezmes tzv. "americku hypoteku" a kupis auto . :-))))
buchač
01.08.12,20:04
Ak ale na to maš je to len na tebe, hlavne neplať žiaden paušál !!! Ten je výhodný len pre operárorov. Argument že čím viac telefonuješ tým je to lacnejšie má v SR úspech. Kúp si u nás napríklad nie 1 liter mlieka denne ale 1000 litrov a tiež ti ho dám na jeden liter lacnejšie :) Že ich nepotrebuješ tolko denne? Nevadí, aj tak budú lacnejšie :) :) :)
K paušálu ..
...ak sa jedná o dieťa - blbosť
...ak myslené všeobecne - ešte väčšia blbosť ...
Mám paušál a v cene je zahrnuté...v sieti môžem 24 hodín telefonovať ...SMS a MMS bez počet....intrenet v mobile neobmedzený ...

..a s tým mliekom je to zlé prirovnanie ...
Oliwa
01.08.12,20:08
1. Prvý mobil dieťa môže mať kľudne zdedený, nemusí dostať nový.
2. žiadny paušál, ale predplatenú kartu !!!

To druhé je, myslím, dôležitejšie.
Toto by si oslávenca teda nepotešil /a ani zadávateľku témy :)/, že na 8.narodky a zdedený mobil... Tá hanba medzi spolužiakmi :eek: - si zabil teda... ;):D Veď musí byť minimálne dotykový s množstvom hier a pozadí a možnosťami sťahovania - inak nezapadne do "kolektívu", ak chce byť za hviezdu... :(:mee:
lujza.j
01.08.12,20:10
1. Prvý mobil dieťa môže mať kľudne zdedený, nemusí dostať nový.
2. žiadny paušál, ale predplatenú kartu !!!

To druhé je, myslím, dôležitejšie.
tiež by som nejaký z fijoku vytiahla.....
Oliwa
01.08.12,20:12
však ja tiež, z dcérinho, ale zadávateľka sa nepýta na fijók, hihi...
freddy87
01.08.12,20:12
V jeho veku som sa hral na tamagoči :D

Môj názor je, že nie paušál, ale normálna karta na dobíjanie kreditu, naučí ho to aj hospodáriť, vopred sa dohodnete ako často a za akú sumu mu to budete dobíjať a musí trocha premýšľať nad tým, aby vyšiel...
Čo sa týka mobilu, tak kúpiť v hotovosti nejaký priemerný mobil podľa Vašich finančných možností.
lujza.j
01.08.12,20:18
nezabudnem...ked takto moje decko pílilo....mala viac ale na ZŠ chodila, už veľká čaja sa hrala.....zradu došla domov....mama ukradli mi mobil:mad: aj ked to nakoniec dopadlo tak, že chlapci si kákli a po mojej pátracej akcii ho priniesli na PZ. ja len tak na okraj že aj takéto môže hroziť..... 8r je predsa malé dieťa.... ľahká koriť...ked bude mať tip menej zaujímavý....myslím že to bude bezpečnejšie.....
bodliak
01.08.12,20:19
V jeho veku sme mali cb telku a jeden telefon s rotacnym ciselnikom.
VieraM
01.08.12,20:40
Podla mojho nazoru 8 rocne dieta nepotrebuje mobil . Ma ine povinnosti tj. skola atd .
PS: ked budu mat vsetci spoluziaci BMW tak si vezmete hypoteku a kupite mu ?

Ty skade vieš že zadávateľ nemá keš aj na 3 BMW najnovšieho typu ?
Melnick
01.08.12,22:11
So Slovenskou sporiteľňou predsa . :-)
Melnick
01.08.12,22:39
Vážení, dnes majú mobil deti mladšie ako 8 rokov a majú ho aj 86 ročné babky . ( Jednu takú doma mám:) ) Tiež som sa ako 8 ročná hrala gulôčky a potešilo ma ak mi mama zohnala namiesto hlinených " sklenky ". To len pre porovnanie, keby boli vtedy keď som rástla mobily, určite by som ho túžila mať,rovnako ako tie sklené guličky.
Syn abcd.kates iba vyjadril svoju túžbu, čo chce na narodeniny. Keby mu bola jeho mama vysvetlila všetky pre aj proti vlastniť mobil v jeho veku a že má na mobil ešte čas, možno by bol smutný týždeň, ale vedel by, že mobil ako darček nedostane. Ak tak neurobila, nechala v ňom túžbu po mobile rásť a dala mu nádej, že k tým narodeninám ho asi predsa len dostane. Takže čo ďalej? Sklamať dieťa, ktorému som dala nádej? Môj názor - nie.
Existujú programy, kde môžete usledovať limit a dieťa nemôže šafáriť mírnix-dírnix s kreditom, na ktorý si pochopiteľne nezarobilo. V niektorom príspevku bolo, že tie akciové mobily sú ako atrapy, no ja si myslím, že na ten kontakt: rodič – dieťa, na ktorý má slúžiť úplne stačia. Nemusí mať tam hry od výmyslu sveta, aby celý deň ťukalo do klávesnice.



http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: abcd.kates http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t198413-mobil-pre-dieta.html#post2113613)
Sľúbili sme mu na narodky, lebo "všetci spolužiaci! už majú !....?



;) O 10 rokov pôjde o kľúčiky, lebo všetci....?

Paula má pravdu. Nie preto, lebo všetci spolužiaci ho majú, ale preto, že Ťa chcem mať pod kontrolou. ;)
Evkake
02.08.12,04:36
Moj syn ma mobil od druhej triedy, pretoze to potrebujem ja aby ho mal, aby som sa s nim vedela skontaktovat a som rada, ze mobily existuju, pretoze mi to ulahcuje dennodenny zivot. Ma easy kartu, ja mam pausal s volnymi minutami v ramci siete, dobijame mu 7 eur za 3 mesiace, gazduje s nim pekne, kopi sa mu.


Mobil maju vsetci jeho spoluziaci, ale aj to vnimam ako velke plus. Maju na seba kontakt, volaju si o domace ulohy, ked moj syn nedojde do skoly, spoluziak mu hned vola, co je s nim, vnimam to velmi pozitivne, navykecavaju sa ale su v kontakte, maju o seba starost. Par chlapcov je cezpolnych, takisto je velmi dobre, ze mobily maju.




My sme tieto vymozenosti nemali, ano prezili sme, ale to neznamena, ze nase deti musia zit ako my. Co sa tyka toho aky, to uz zavisi od toho, kolko chcete investovat, skutocne treba ratat aj s moznostou, ze ho strati, alebo mu ho ukradnu. Ta easy karta sa nam osvedcila.
buchač
02.08.12,05:22
Vážení, dnes majú mobil deti mladšie ako 8 rokov a majú ho aj 86 ročné babky .

...moja vnučka ( v novembri bude mať 3 roky ) ovláda mobil jak šarkan ...
Zať jej dal taký jeden vyradený - funkčný .....minule sme boli u nich ...za pár minút sme mali fotiek do aleluja...
Už sa stalo , že vzala otcov dotykový a naraz len telefonuje...mladí nám potom s rehotom vraveli , že si taxíkobjednávala ...

S určitými , tu uvedenými , názormi nesúhlasím ...že teraz mobil - neskôr BMW ...
Mobil je v dnešnej doslova nutnosť - či pre mládež , či pre stárež ...
Mladého sa dá ukočírovať - obmedziť financiami .....
Stárež sa obmedzuje sama , dôchodky sú nízke ...
Darina1234
02.08.12,05:26
Letko
02.08.12,05:35
Nutnosť nie, voľba je lepšie slovo.
felix1
02.08.12,10:46
Je to jedno ci sa jedna o mlieko alebo hocico ine. Ak produkt ( PAUSAL ) nepotrebujem a nukupujem ho len preto ze to je lacnejsie, je to pre mna vyhodeny peniaz. Na firemnom mobile platim len prevolane minuty a nic viac. Kto ma potrebuje zavola mi. Ak ja volam, volam preto aby som zarobil. Ak zarobim, zaplatim aj 1.-EUR za minutu a stale som v pluse. Ak platim pausal a nemam komu zavolat aby som zarbil, staratil som zbytocne cely pausal v tom mesiaci. Ak to prepocitam na kazdeho zamestanca je to slusny balik :) Mozno to takto chapem len preto nam nikto nechce platit pausal za to co si u nas neodoberie :)
buchač
02.08.12,11:46
buchač
Mobil je v dnešnej doslova nutnosť - či pre mládež , či pre stárež ...
Mladého sa dá ukočírovať - obmedziť financiami .....
Stárež sa obmedzuje sama , dôchodky sú nízke ...

Letko 5 Hours Ago #17946
Nutnosť nie, voľba je lepšie slovo.

...keď som napísal nutnosť , tak som tým aj tú nutnosť myslel ...

Pri voľbe si zvolím akurát , že aký typ mobilu si zaobstarám ...


Je to jedno ci sa jedna o mlieko alebo hocico ine. Ak produkt ( PAUSAL ) nepotrebujem a nukupujem ho len preto ze to je lacnejsie, je to pre mna vyhodeny peniaz. Na firemnom mobile platim len prevolane minuty a nic viac. Kto ma potrebuje zavola mi. Ak ja volam, volam preto aby som zarobil. Ak zarobim, zaplatim aj 1.-EUR za minutu a stale som v pluse. Ak platim pausal a nemam komu zavolat aby som zarbil, staratil som zbytocne cely pausal v tom mesiaci. Ak to prepocitam na kazdeho zamestanca je to slusny balik :) Mozno to takto chapem len preto nam nikto nechce platit pausal za to co si u nas neodoberie :)
...nepleť jablká z hruškami....
...firemný mobil a súkromný ???...to aj také čudo u majiteľa firmy existuje ( silne ale pochybujem , že taký existuje v podnikateľských kruhoch - všetko sa odpisuje z daní )...

...hm , čiže 30 minút a 30 € je v čudu ...
Za tieto peniaze mám v sieti zadarmo hovory 24 hodín denne , SMS a MMS vrátane ...internet je tiež zarátaný do tej sumy ...

Takže ako ???....ja vravím za seba , t.j. keby to nebolo pre mňa výhodné , tak ten PAUŠÁL odpojím ...podotýkam , že som len súkromná osoba - dôchodca ...
lubko6394
02.08.12,12:22
...firemný mobil a súkromný ???...to aj také čudo u majiteľa firmy existuje ( silne ale pochybujem , že taký existuje v podnikateľských kruhoch - všetko sa odpisuje z daní )...

Takže ako ???....ja vravím za seba , t.j. keby to nebolo pre mňa výhodné , tak ten PAUŠÁL odpojím ...podotýkam , že som len súkromná osoba - dôchodca ...

Existuje. Sám idem na program že platím len to čo prevolám a mobil mám na firmu. Je síce pekné, že si to môžem dať do nákladov, lenže aj na ten náklad si musím zarobiť, teda čosi komusi vyfakturovať a ktosi to musí byť ochotný zaplatiť. A prečo by som mal platiť čosi čo nevyhnutne nepotrebujem, však tie peniaze kdesi u mňa zostanú a môžem za to čosi kúpiť pre zamestnancov, zainvestovať do nového stroja, pridať na platoch alebo si to vyplatiť ako zisk. Ale nie je podnikateľ ako podnikateľ, ja štátne zákazky nemám.
buchač
02.08.12,12:40
Ideme už dosť mimotemy


Existuje.
...
Ale nie je podnikateľ ako podnikateľ, ja štátne zákazky nemám.

...verím , čoby aj nie ....
...no poznám aj iných podnikateľov a určite sa nejedná o štátne zákazky ...PC , BMW , obnova súkromného bytu ...kua , tam sa toho zmestí , akože do nákladov firmy ...
lubko6394
02.08.12,12:48
Ideme už dosť mimotemy



...verím , čoby aj nie ....
...no poznám aj iných podnikateľov a určite sa nejedná o štátne zákazky ...PC , BMW , obnova súkromného bytu ...kua , tam sa toho zmestí , akože do nákladov firmy ...

Však čo je doma, to sa počíta. A musí si to akosi obhájiť. Ja som len protestoval voči tomu dať si čosi zbytočné do nákladov len preto, že to v nákladoch byť môže, to tie bubáky môžem hodiť rovno z mosta do Váhu - ani to nie, ešte len ho začínajú stavať a ten starý je už plný.
felix1
03.08.12,07:22
...nepleť jablká z hruškami....
...firemný mobil a súkromný ???...to aj také čudo u majiteľa firmy existuje ( silne ale pochybujem , že taký existuje v podnikateľských kruhoch - všetko sa odpisuje z daní )...

buchac nic nepletiem. Peniaze sa musia vyprodukovat ci do firmy alebo do rodiny.

Samozrejme ze je mobil a pripojenie firemne. ZAKLADOM NA TO ABY SOM MOHOL ODPISAT Z DANI JE VYPRODUKOVAT DANOVY ZAKLAD :) To co nepretelefonujem je moj zisk a je nezmysel obdaruvat z neho telefonneho operatora :)

...hm , čiže 30 minút a 30 € je v čudu ...
Za tieto peniaze mám v sieti zadarmo hovory 24 hodín denne , SMS a MMS vrátane ...internet je tiež zarátaný do tej sumy ...

1.-EUR/min bol len prikad, ale aj tak ak pocas tej minuty dohodnem v konecnom dosledku zisk 100.-EUR nebudu mi chybat na rozdiel od nepretelefonovaneho pausalu :)
felix1
03.08.12,07:32
buchač

...verím , čoby aj nie ....
...no poznám aj iných podnikateľov a určite sa nejedná o štátne zákazky ...PC , BMW , obnova súkromného bytu ...kua , tam sa toho zmestí , akože do nákladov firmy ...


Ako sa zda druhu cast podnikania ( davanie do nakladu ) ovladas perfektne. Ak vies aj rovnako dobre peniaze do firmy zarobit, napriek tomu ze si penzista BERIEM TA do firmy :)
Reve
13.09.12,16:08
To akoby sme povedali...že prečo používame počítače keď celé generácie vyrástli bez nich....

Ale k téme: ja mám dcéru 9r. a má najlacnejší dotykový mobil samsung a k tomu kredit 7€ na 3 mesiace od O2, ak si ho minie do 3 mesiacov, tak netelefonuje, vždy jej ho ku koncu platnosti dobijeme.
Na jednej strane sme radi, že ju máme pod kontrolou a môže nám zavolať keď niečo potrebuje, na druhej strane sa musíme zmieriť s tým, že pokrok ide dopredu a určitým veciam sa nevyhneme. Snažíme sa aby mobil využívala rozumne a berie si ho so sebou len vtedy keď sa potrebujeme s ňou skontaktovať.
Moja generácia vyrastala bez mobilov ale keby vtedy boli, tak by sme ich určite mali ;-)


Prepáč, koľko stál ten dotykový samsung? Aká je to služba 7 € na tri mesiace?? keď neprevolá tak prepadnú??? Ja som si dala O2 bez viazanosti a ona má mesačne tak 0,50-2 €.... ??
alla66
13.09.12,19:53
7€ kredit na 3 mesiace .Nevyužitý kredit neprepadne. http://www.mall.sk/dotykove-mobilne-telefony/samsung/?sort=_price
Zdenka175
14.09.12,06:21
Dnes som objavila túto tému...Aj mne teraz 8r.syn píli uši o mobil...Všetci majú, a majú dotykový:confused:
Tak ja nemám dotykovku a ty budeš mať???Potom chcel už obyčajný a lacnejší... Reku, tím rodičom už hrabe....Nestačí takému decku obyčajný mobil?? Ja si myslím,že v takom veku ešte nepotrebujú v škole mobil...Iné je to, keď už chodí na krúžky... Ešte som mu nekúpila...