annysien
27.07.12,18:09
Dobry den,
vedel by mi niekto kompetentny poradit???
Vlastnim 15m siroky pozemok s tym, ze nedavno sme zistili, ze podla katastralnej mapy by sme mali uzivat len 12m sirku. Vedlajsi sused, kt. bol pred rokmi pri vymeriavani pritomny suhlasi s tym, ze mame 15m. Sused je vsak len uzivatel, jeho pozemok je nevysporiadany figuruje na nom asi 30 vlastnikov. Neriesil to az teraz ked sme ho o to poziadali s tym, ze tie 3m od neho odkupime, no je to hrozne zdlhavy proces kym obehame tych 30vlastnikov, z toho je 1 nezvestny a 4 uz mrtvy po kt. este neprebehlo dedicke konanie. Od januara sused toto riesil u pani notarky kt. s tym ale velmi nepohla. Navstivila som preto ineho notara, kt. vravel, ze nebudem musiet obehat tych 30 ludi, mozno mne bude stacil len napr.15 kedze ja ziadam len o tie tri metre a teda Ti zvysny budu figorovat v dalsich metroch... V podstate od suseda budem potrebovat tiez podpis kedze je len uzivatel, zaplatila by som preto na vlastne naklady vymeranie toho jeho pozemku, to sa s nim este dohodnem. Neviem vsak ci sa to takto da, nechapem jeden notar povie to a iny zasa to. Chcem si to preto este aspon takto preverit, ci vobec mam sancu na odkupenie tych 3m kt. uz roky uzivame...
Dakujem velmi pekne za kazdu radu...
Anka