RenatkaS
27.07.12,21:23
Ahojte, chcela by som sa opytat, kedy mame zateplit novostavbu - bungalov, zacali sme v marci 2012, klasicka tehla + malta, omietky nam robili koncom juna, bud. tyzden bude poter... Chceli by sme byvat v decembri, tak ma zaujima ci je lepsie zateplit pred nastahovanim alebo s tym mame pockat az na buduci rok, nech poriadne vsetko vyschne?
Este ma zaujima, keby sme nezateplili dom tento rok a chceli by sme betonovat terasu, je mozne urobit zateplenie zakladov na etapy, zateplit len tam kde bude betonovana terasa a zvysok na buduci rok?
Dakujem za kazdu radu.
Mik148
27.07.12,19:32
Najlepšie je počkať, kým všetko poriadne vyschne. Lepšie je nasťahovať sa v lete a vtedy aj zatepľovať, lebo môžete vždy vetrať celý dom. V zime sa vetrať dá, ale bude to niečo stáť. Odporúčal by som v tomto prípade všetko vetrať už teraz a zatepliť ešte do zimy.
220870
27.07.12,19:39
Neviem v akom stave to je ,ale dom z tehly pokiaľ nezmokol sa dá zatepľovať aj po pár mesiacoch.
RenatkaS
27.07.12,19:48
okná máme všetky nonstop na vetračky a vetráme aj prievanom. Keby nám predsa len tá stavba nevyschla, je možné že po zateplení budú vznikať plesne?
RenatkaS
27.07.12,19:49
Pokial nezmokol? To znamená presne čo? Raz nám poriadne napršalo keď sme ešte nemali strechu, tuším v máji, teraz občas zvykne pršať ale už máme odkvapy...
juraj:-)
28.07.12,19:48
Ked len raz, tak to si myslím, že je v pohode.
Pliesne môžu vznikaj aj keď zateplíte suchý dom. Ide o to, kde sa posunie rosný bod. Treba vypočítať. A ak budete správne vetrať, pliesňam môžete predísť. Skôr si myslím, že stavba ak nie je poriadne "vyzretá" si "sadne" a to by sa skôr mohlo prejaviť tak, že sa vám vytvoria praskliny. Kedysi sa nechávali stavby premrznuť (starí ľudia by možno vedeli aj prečo, možno to vytiahlo vlhkosť z múrov) a až potom sa pokračovalo v stavbe.
Iruška
16.09.12,09:37
vymuroval som obvodové mury tehlou porotherm 44 mám zatepliť alebo radšej nie
pivko
16.09.12,10:32
vymuroval som obvodové mury tehlou porotherm 44 mám zatepliť alebo radšej nie
Nie , alebo ak áno tak min. 150mm.