Ashley26
28.07.12,17:08
Dobrý deň,
mám takýto problém: posledné 2 dni sa mi sám od seba vypne a zapne počítač. Vôbec mu nevadí, že mám niečo rozrobené - jednoducho to vyzerá, ako keby sa sám resetoval. A druhá vec je, že aj keď ho normálne vypnem cez Štart a na druhý deň ho idem zapnúť, tak mi niekedy píše, že bol zle vypnutý...a zapína mi ho aj na dvakrát.
Viete mi niekto povedať, kde je zrada?
Mám Wind.XP, PC AMD Duron Processor, 1GHz, 256 MB RAM.
Dúfam, že ešte vydrží, lebo deťom stačí.
Paťulo Hrvol
28.07.12,15:36
1. možnosť: Pokazený zdroj
2. možnosť: Pokazená nejaká súčiastka v počítači

...skús vysávačom opatrne povysávať vnútro počítača od všetkých nečistôt (prach, smeti,...) a ak to nepomôže, tak už len servis:cool:
Ashley26
28.07.12,15:38
ďakujem za radu, skúsim vyskúšať.
charonme
28.07.12,15:39
toto najcastejsie sposobuje elektrika (pri niektorych zdrojoch staci miniaturne bliknutie ktore okom na inych spotrebicoch ani nezaregistrujes) Druhu moznu pricinu by som tipoval v starom odchadzajucom zdroji
Ashley26
29.07.12,09:58
takže si mi chcel povedať, žer by to mohol robiť aj nejaký skrat v zástrčke?
misoft
29.07.12,14:19
Nie v zástrčke! V zdroji - to je tá krabička vo vnútri PC, kam ide ten hrubý kábel z elektriky.
Martin28sk
29.07.12,16:33
reinstall pocitaca. asi nejaky virus alebo softwarova chyba. skus napisat do command proptu:

shutdown -s -t 10 -c"Ide sa ti vypnut PC"

a potom ak ti pri nabuducom spusteni systemu vyhodi ze pc bol zle vypbnuty tak je to softwarova chyba.
rabek
31.07.12,18:52
Bud bude nieco s RAM, alebo niektory ovladac nepracuje spravne, alebo este jedna moznost zle nastavene XP pri tak malo RAM. Najlepsie je to raz vidiet a otestovat ako vypisovat. Inac PC je uz celkom stary .:-))
tomasjuve
20.01.13,07:51
mam zvlastny problem s mojim notebookom. Pred dvoma dnami sa stalo bez nejakeho ocividneho dovodu ze kdekolvek kde je vstup pre text ( napr miesto pre url adresu) a som tam klikol mysou zacaly sa mi tam pisat pomlcky rychlym tempom mohol som pisat aj klavesnicou subezne ale pomlcky prichadzali takym tempom ze medzi kazdym pismenom ktorym som stihol napisat bolo 5 pomlciek. ked som otvaral ponuku windows start- tak mi neukazalo to co bezne ale na spode kde mozes dat vyhladavat subory sa zacali pisat pomlcky. Ked som otvaral dvojklikom pdf subor alebo nejaky program otvoril sa mi namiesto prehliadac firefox. potom to znicoho nic prestalo. vcera sa mi potom stalo ze notebook sa tri krat nahle vypol pricom som mohol okamzite nastartovat naspat a teplota jadier dosahuje maxima okolo 90 stupnov tak prehriatie to asi nie je .no a vecer a dnes sa zopakoval problem s pomlckami a ta najdivnejsia vec ktoru som postrehol ze problem prestal ked som notebook fyzicky premiestnil zo stola na postel ( co su dva miesta kde notebook pouzivam.
sthruska
20.01.13,09:36
Môj NB sa prával viac ako čudne. Potom som zistil, že problém je v externej klávesnici položenej na NB. Náhodne boli stlačené nejaké tlačidlá. Ale nič nepísal. Dal som pod klávesnicu podložky po krajoch a mám pokoj.
Nie je to niečo podobné?
Vlado40
20.01.13,10:06
tomasjuve - teplota jadier dosahuje maxima okolo 90 stupnov tak prehriatie to asi nie je

Čo robíš na NTB že sa zohrieva na 90 stupňov ? Ak je to iba bežná práca ,tak tých 90 stupňov je veľa.Kedy si ho čistil.
tomasjuve
20.01.13,11:14
Môj NB sa prával viac ako čudne. Potom som zistil, že problém je v externej klávesnici položenej na NB. Náhodne boli stlačené nejaké tlačidlá. Ale nič nepísal. Dal som pod klávesnicu podložky po krajoch a mám pokoj.
Nie je to niečo podobné?

zaujimave externu klavesnicu pouzivam necele 2 tyzdne a pred tym nez polozim notebook na postel zvyknem ju odpojit. ale som si isty ze vcera som mal aspon urcity cas tento problem aj ked klavesnica bola odpojena. no diky urcite budem na klavsenicu zamerany tak bude lahsie identifikovat co sposobuje problem
tomasjuve
20.01.13,12:16
´Vlado40 : tak vcera som len surfoval po nete prezeral youtube a teplota siahala az po 95. dnes robim to iste teplota nepresla cez 65. nechapem. Speedfan mam nainstalovany dlhsie ale moc som to nesledoval v poslednom case. notebook ma tesne cez dva roky . prach som v podstate cistil len tak ze som fukal medzi mriezky ale aj to len velmi sporadicky
KoxXxo
20.01.13,13:32
Otvor spodné kryty a opatrne povysávaj.