antonio29
28.07.12,23:19
Nazdar, poraďáci.

Kým začnem opisovať svoj problém, chcel by som priznať, že som 34-ročný gay a že som vysokoškolsky vzdelaný, zdravý, nepromiskuitný (len keby tu náhodou bol nejaký homofób).

Už desať rokov mám vzťah – partner má 35 rokov (vzťah síce nie je, ako zistíte, to pravé slovo, ale iné neviem). Začal krásne, všetko pekne klapalo po všetkých stránkach (jedine, že partnerova mater sa nezmierila so synovou homosexualitou, ale to neriešim). Verejne sa neprezentujeme a nikto, kto nemá, to o nás nevie.

Po istom čase sa vyskytli prvé problémy. Partner ochorel, dostával pravidelne injekcie a aby ho to nebolelo, chodieval skoro spávať (skoro = okolo 19,00). Liečba trvala pomerne dlho, uspela, ale biorytmus sa mu už neupravil a trvá dodnes. Keďže musel veľa času tráviť v práci, stretávali sme sa málo. Navyše mu pred 3 mesiacmi diagnostikovali rakovinu, ale tú mu, zdá sa, vyliečili tiež. Snažil som sa mu aspoň psychicky pomôcť, ako som vedel.

Môj problém je v tom, že som maximálne nespokojný v tomto vzťahu. On sa veľmi zmenil. Nerozumiem mu. Vidím ho raz za týždeň na pár hodín, sex mávame raz ročne, nemáme žiadne spoločné aktivity (veď kedy, keď chodí spávať o siedmej), na dovolenke sme neboli ani nepamätám. Keď som sa snažil s ním o tom hovoriť, vždy mi odpovie: „Veď si nájdi iného, keď Ti nevyhovujem.“ Dosť ma táto jeho apatia a sebectvo zraňuje a uráža. Nehovorím, že som sa nepokúšal nájsť si niekoho iného (nikdy som ho nepodviedol), ale je to veľmi ťažké. Navyše, som s ním už 10 rokov a napriek tomu, že ten vzťah je úbohý už niekoľko rokov, dosť som naňho upnutý a neviem ho len tak poslať kade ľahšie. Po týždni mi začne chýbať a som zase v tom. Som medzi dvoma mlynskými kameňmi. Nemôžem byť s ním ani bez neho. Na jednej strane ho nechcem stratiť, na strane druhej mi nedáva, čo potrebujem, a svojím laxným prístupom ku mne ma dostáva do stavu zúrivosti.

Mal niekto podobný problém? Pomôžete?

Ďakujem.
Eulalia
29.07.12,04:41
Vzťah máš 10 rokov? A toto bolo čo?:confused::eek:http://www.porada.sk/t64640-depresia.html#post564929

To si nás tu len tak húpal????:eek:
Indeed
29.07.12,04:45
Myslím,že tu nenajdeš mnoho sympatizantov,či sympatizantiek....

Aj keď je Porada viacej feminizovaná ako maskulizovaná.

Aj keď sa hovorí,že gayovia rozumejú ženám a ženy sa radi rozprávajú s gaymi.
alaya1
29.07.12,05:32
Myslim, ze je to uplne jedno, v akom vztahu si. Ked nie si spokojny, bud zo vztahu odid, alebo sa s partnerom pozhovaraj a vyrieste to.
marleau
29.07.12,05:44
V jednom riadku,gay,zdravý....kde sme sa to dostali???
KoxXxo
29.07.12,05:45
Treba vyfajčiť fajku mieru.
danushka
29.07.12,06:32
Vzťah máš 10 rokov? A toto bolo čo?:confused::eek:http://www.porada.sk/t64640-depresia.html#post564929

To si nás tu len tak húpal????:eek:
Presne tak. Keď som videla nick zadávateľa, hneď som si spomenula na Antonia z témy o depresii, ktorej svojho času venovalo čas veľa ľudí. Tam sa však Antonio nevedel spamätať z rozchodu s JUDr. P.P., ktorú označil ako ženu, takže keby bol vtedy Antonio povedal, že cvála na dvoch koňoch, teda na kobylke a koníkovi, tak by to zmenio pohľad na problém. Či?

Na tak vzdelaného človeka, ako sa Antonio prezentuješ, by si si mohol po sebe skontrolovať históriu príspevkov ;).
Inak Ťa tu nik nebude brať vážne, resp. môže vzniknúť dojem, že depresia to v minulosti nebola, ale iný problém, ktorý sa depresia nevolá.

Zas na druhej strane, v uhorkovej sezóne na Porade celkom dobrá téma. My starí paranoici si to tiež môžme posvojom vysveliť.
buchač
29.07.12,06:46
Tam sa však Antonio nevedel spamätať z rozchodu s JUDr. P.P., ktorú označil ako ženu, takže keby bol vtedy Antonio povedal, že cvála na dvoch koňoch, teda na kobylke a koníkovi, tak by to zmenio pohľad na problém. Či?


Tymto pozdravujem moju "drahu polovicku", JUDr. P.P., ktora ma podrazila v tom "najvhodnejsom case", pricom podanie pomocnej ruky tejto osobe nic nehovori.
...Dani , nie je jedno ..........hm , ale na druhej strane ???

ALE toto je zarážajúce ....

Navyše mu pred 3 mesiacmi diagnostikovali rakovinu, ale tú mu, zdá sa, vyliečili tiež.
...zaváňa to Ludolfovým číslom....
danushka
29.07.12,07:09
Jurko, k rakovine som radšej ani nevyjadrovala... S vážnymi témami nelaškujem, mám pred nimi rešpekt.
Dokonca mám pochopenia aj pre inú orientáciu. Ale nemám pochopenia pre drístanie.
mattto
29.07.12,07:36
ale no tak, je 21. storočie
Eulalia
29.07.12,13:48
...
Na tak vzdelaného človeka, ako sa Antonio prezentuješ, by si si mohol po sebe skontrolovať históriu príspevkov ;).
Inak Ťa tu nik nebude brať vážne, resp. môže vzniknúť dojem, že depresia to v minulosti nebola, ale iný problém, ktorý sa depresia nevolá.

Zas na druhej strane, v uhorkovej sezóne na Porade celkom dobrá téma. My starí paranoici si to tiež môžme posvojom vysveliť.


...Dani , nie je jedno ..........hm , ale na druhej strane ???

ALE toto je zarážajúce ....

...zaváňa to Ludolfovým číslom....


Jurko, k rakovine som radšej ani nevyjadrovala... S vážnymi témami nelaškujem, mám pred nimi rešpekt.
Dokonca mám pochopenia aj pre inú orientáciu. Ale nemám pochopenia pre drístanie.

Je to hrozné, že sme už takí pamätníci :) Ale na druhej strane nás už nikto rožkom neopije, hoci pred tými pár rokmi sa to Antoniovi celkom podarilo. Prečítala som si dnes ráno veľa z tej jeho prvej témy a musím povedať, že keby sa venoval herectvu, tak má šancu získať Oscara. Je ale pravda, že som ju už dnes posudzovala z pohľadu tohto druhého "srdcervúceho" príbehu.

A práve vďaka takým indivíduám ako je antonio29 sa mi už veľmi nechce prispievať na Poradu. Nie je pre koho. Aj preto som s kľudným svedomím klikla na vyriešené.
KoxXxo
29.07.12,14:31
dobre že hovoríš
antonio29
29.07.12,15:35
Keby si si to pospajala dokopy a dobre citala, nikde v starom texte nebolo, ze "moja draha polovicka" je zena... A po druhe, medzicasom sme sa k sebe vratili a vztah pokracoval. Bud teda taka laskava a neosocuj ludi, kym nemas vsetky informacie.
kezeso
02.08.12,07:38
Podobne žije veľa hetropárov, bez tej rakoviny...Je lepšie sa rozísť.
Indeed
03.08.12,07:21
diskusie v podobnom duchu sa kedysi niesli na portali www.zena.sk a rozduchával ich istý Adonis,pačilo sa mi ako zotrel tie hlupe sliepky