holubbn
29.07.12,10:08
Zdar prosim Vas nenašel som odpoveť na nete ,chcem stavať dom ale neviem kolko metrou možem stavať od potoka.
Dostanem stavebne povolenie?
Potok je cez leto asi tak 7m široky a 15cm hlboky a na jar ked sa topia lady tak je to poriadne divoke.


Uvitam odpoveť a nie všelijake ponižovanie,komentare ako male detičky.
Dik.
Indeed
29.07.12,10:57
Máš výpis z pozemkového plánu ?

Tak v rámci tých hraníc, stanovených pozemkovým plánom možeš stavať.
PASKOV
29.07.12,10:59
Stavět v záplavovém území je zbytečný hazard,

neboť kdy nastane stoletá nebo ještě větší voda nelze určit.
holubbn
29.07.12,11:33
Indeed: ten výpis z pozemkového plánu ma starka ale stary komunisticky no ale neda sa to zistiť na katastriportale?
A ta 100 ročna voda tam bola v 1968.
Dik.
lubko6394
29.07.12,13:24
osím neber to ako urážanie alebo ponižovanie. Ak tam bola voda v roku 1968 je predpoklad, že tam bude aj niekedy v budúcnosti. A podľa otázky chceš stavať ešte čo najbližšie. Ak máš k tomu miestu citový vzťah a preto tam chceš stavať, tak musíš počítať už pri projekte s tou vodou - teda hlboké základy, betónové múry na odvedenie prúdu a zabezpečenie proti podmytiu, podlaha čo najvyššie... Ak totiž ten dom poistíš, tak poistka bude platiť do prvej poistnej udalosti, potom už Ťa nik nepoistí a budeš musieť aj tak začínať znovu.osobne by som ten pozemok predal a kúpil iný - bezpečnejší, v konečnom dôsledku to nakoniec môže byť omnoho lacnejšie.
holubbn
29.07.12,13:37
Mame aj druhy pozemok na vyber to len rozmyšlame na tom on je zruba 20m vzdialeny od potoka.
Tak asi tak.
Diky.
buchač
29.07.12,13:50
Stavět v záplavovém území je zbytečný hazard,
neboť kdy nastane stoletá nebo ještě větší voda nelze určit.


Indeed 2 Hours Ago #17684
Važený PASKOV-e , tvé moudrosti NIKOHO nezujímají.. CO takhle s nim PŘESTAT ??

...no Indy ...što Ty budu ličity ...po obidu už rusnaci nimaju rozuma ....
...to patim i tak vidity...

...kogda ja smatrim doloj ,tak vižu - vidity...

osím neber to ako urážanie alebo ponižovanie. Ak tam bola voda v roku 1968 je predpoklad, že tam bude aj niekedy v budúcnosti. A podľa otázky chceš stavať ešte čo najbližšie. Ak máš k tomu miestu citový vzťah a preto tam chceš stavať, tak musíš počítať už pri projekte s tou vodou - teda hlboké základy, betónové múry na odvedenie prúdu a zabezpečenie proti podmytiu, podlaha čo najvyššie... Ak totiž ten dom poistíš, tak poistka bude platiť do prvej poistnej udalosti, potom už Ťa nik nepoistí a budeš musieť aj tak začínať znovu.osobne by som ten pozemok predal a kúpil iný - bezpečnejší, v konečnom dôsledku to nakoniec môže byť omnoho lacnejšie.

...teda AK vôbec niektorá poisťovňa POISTÍ !!!!


...ALE Indy tomu predsa rozumie ...

Indeed
Re: Súhlas suseda na podnikanie
Ja tiež bývam pri obchode, teda nad obchodom /vidím ho z 5 poschodia/

...hm....
lubko6394
29.07.12,14:07
Mame aj druhy pozemok na vyber to len rozmyšlame na tom on je zruba 20m vzdialeny od potoka.
Tak asi tak.
Diky.

Vzdialenosť nie je to podstatné. Sú miesta, ktoré sú ďaleko a voda sa tam dostáva, a sú miesta blízko, kde voda nemá šancu.