Tinytiny
30.07.12,10:02
Menili ste niekto v poslednom čase vodovodné rozvody? Koľko vás to vyšlo? Mám poschodový dom, klasický s plochou strechou a nedávno mi ju izolovali - ponuky sa pohybovali od 1200 do 4400 €!!! Za tú istú robotu! Teraz chcem meniť vodovodné rozovody a už vidím, že situácia sa bude opakovať. Aká je primeraná suma za 2 kúpeľne, 2 kuchyne a práčovňu? Keď sú v ponukách takéto obrovitánske rozdiely, vôbec netuším, nakoľko ma chcú okradnúť a nakoľko je cena adekvátna - máte niekto skúsenosť? Ďakujem!
Letko
30.07.12,08:12
Možno by si mala upresniť koľko metrov rozvodov, koľko spotrebičov a vybavenia, kolien, sifónov,...
alltracboy
30.07.12,08:25
to sa neda povedat ani priblizne. jedine ze by si presne vedela aky material potrebujes a podla toho. Idealne je dohodnut sa nech ti za material daju blocky + praca. Jeden fiting na plastohlinikove potrubie moze stat od 5 do 10 € podla typu a priemeru. co ide pod pomietkou treba lisovat a to si sama neurobis.
Braňo
30.07.12,08:32
dosť dôležité je aj, či drážkovanie si budeš robiť sám alebo dáš robiť firme u mňa na kúpelke pýtali 150 EUR za drážkovanie.
Tinytiny
31.07.12,05:45
Tak teraz ste mi dali! Ja totiž nemám ani šajnu. Vôbec sa v týchto veciach nevyznám, nemám tušenia, čo za materiály sa používajú, len by som rada vedela, nakoľko mi to prevetrá peňaženku. Sama si nebudem robiť nič ( tulení syndróm, obe ruky ľavé ), takže ja si to predstavujem asi tak, že príde majster, kukne na dom a povie mi cenu. Hotová Alica v krajne zázrakov, že? Ale ďakujem za reakcie, ja si to pozisťujem a potom upresním!
alltracboy
31.07.12,09:18
co drazkovanie.. jej budu aj vytahovat stare potrubia :D