LILIEZ
30.07.12,21:02
Ahojte poraďáci,
vopred sa ospravedlňujem a viem, že by som to tu určite našla, ale môj časový sklz mi to nedovoľuje. Chcela by som vedieť, ak zamestnáva SZČO od 1.6.2012 človeka na dohodu o pracovnej činnosti aké sú jeho povinnosti ako zamestnávateľa? Dohodár je evidovaný na úrade práce ako uchádzač o zamesntanie. Prihlásenie do SP - zamestnanec, zamestnávateľ je urobené, aj daňový úrad ako zamestnávateľ. Len tie ďalšie kroky chýbajú.
Za odpovede ďakujem
Sarlotka
30.07.12,19:37
ake dalsie kroky?
uz potom nasleduje vyplatenie mzdy, odoslanie mesacneho vykazu na soc. poist a danovy urad...
pripadne potvrdenie pre dohodara o vyplatenej odmene na urad prace ak ostava evidovany na urade prace a nezarobi mesacne viac ako 143,40 od 1.7. (do 1.7. suma 139,80 Eur)
LILIEZ
30.07.12,19:42
presne toto som myslela... a ten mesačný výkaz do SP a na DÚ keď zajtra odošlem resp. osobne zanesiem, bude to stačiť? potvrdenie o príjme dávam...
Sarlotka
30.07.12,20:01
mesacny vykaz do SP plus uhrada odvodov (dohodar urazove a garancne) je potrebne vykonat do stanoveneho vyplatneho terminu (uvedeny v dohode plus v prihlaske do soc.poist.) do tohto terminu musi byt aj odmena na ucte zamestnanca (resp. vyplatena v hotovosti)

vykaz na DU sa zasiela do konca mesiaca ... takze to stihas ...:)
LILIEZ
18.01.13,09:43
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, zamestnávateľ počas roka 2012 zamestnával dvoch ľudí na dohodu. Splnil tieto povinnosti:
registrácia zamestnávateľa na DÚ
registrácia zamestnávateľa na SP (ZP - obaja evidovaní na ÚP a teda poistenci štátu)
vydanie potvrdení o príjme pre ÚP
podanie prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na DÚ
odvod preddavkov na účet DÚ
podanie mesačného výkazu spolu s prílohou na SP
úhrada odvodov za ZĽ (garančné a úrazové poistenie) na účet SP
po skončení dohôd odhlásenie zamestnávateľa z DÚ ako platiteľa dane z príjmov zo závislej činnosti
po skončení dohôd odhlásenie zamestnanca a zamestnávateľa zo SP
Ani jeden z dohodárov nepodpísal u zamestnávateľa vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti. Aké ďalšie povinnosti má zamestnávateľ, ak už tieto dohody skončili? Čo s ročným zúčtovaním a daňovým priznaním pre týchto zamestnancov? A čo Hlásenie na DÚ, je povinný ho podať zamestnávateľ a dokedy? Prípadne prosím o uvedenie ďalších povinností zamestnávateľa. Ďakujem
toranor
28.01.13,13:19
Som SZČO a chcem sa prihlásiť do SP ako zamestnávateľ - registračný list zamestnávateľa a následne požiadať o Grid kartu.
Plánujem zamestnanca na Dohodu o vykonaní práce s nepravidelným príjmom - príležitostné zastupovanie v predajni.
Ako zamestnávateľ sa prihlásim napr. 1.2.2013 a zamestnanca napr. až 1.3.2013 už elektronicky.

Moja otázka, či je nejaká je lehota na prihlásenia tohoto pracovníka od dňa môjho prihlásenia sa ako zamestnávateľ.
veronikasad
28.01.13,13:22
Som SZČO a chcem sa prihlásiť do SP ako zamestnávateľ - registračný list zamestnávateľa a následne požiadať o Grid kartu.
Plánujem zamestnanca na Dohodu o vykonaní práce s nepravidelným príjmom - príležitostné zastupovanie v predajni.
Ako zamestnávateľ sa prihlásim napr. 1.2.2013 a zamestnanca napr. až 1.3.2013 už elektronicky.

Moja otázka, či je nejaká je lehota na prihlásenia tohoto pracovníka od dňa môjho prihlásenia sa ako zamestnávateľ.
Ako zamestnávatel sa prihlás až tesne predtým, ako budeš prihlasovať zamestnanca.