misin
31.07.12,00:45
Dobry den prajem,
budete mi vediet poradit? Na dome je spravene automaticke otvaranie brany dialk.ovladacom (foto mechanizmu prikladam). Svokor zomrel, majster tiez a ostatni si uz nepamataju, ako sa da brana otvorit rucne. Je k tomu kluc, ktory sa strci do zamku, ale co dalej, to uz nevie nikto.
Vedeli by ste mi na zaklade daneho typu brany povedat, ako postupovat, ked vypadne elektrika a budem chciet prejst na druhu stranu...?
Dakujem,
p.
mattto
30.07.12,23:00
ak vypadne elektrina, otvoríš diaľkovým, keďže zariadenie má batériu (predpokladám)
KEJKA
31.07.12,06:33
ak vypadne elektrina, otvoríš diaľkovým, keďže zariadenie má batériu (predpokladám)diaľkové má bateriu, ale brána samotná je napojená na elektrinu a ked nejde, tak sa ani nepohne. Mám vyskúšané na našej posuvnej bráne. Lenže my tam máme motor, kde otvorím takú klapku -vysuniem, a vtedy vypojím niečo ako elektrický okruh-ovládanie, resp. blokáciu pohybu a môžem ručne branu posunúť. Dokonca sme to raz nudzovo vyriešili tak, že sme "vyhodili bránu z vodiaceho kotuča a tak posunuli - ale to bola havarijná situácia.
Takže len dobre pozri tú skrinku - čo sa tam dá mauálne odpojiť.
juraj:-)
31.07.12,13:57
hmm, ak to má založný zdroj, tak by to malo ísť otvoriť aj bez elektriky. Otázka je či ten záložak je ešte pojazdný. A ak nemá musiš len mechanicky. Ten kľúč asi nebude na mechanický pohon :) skôr si myslím, že by mohol byť na vyradenie zariadenia z činnosti. Skús tam pozrieť nejaké číslo prípadne výrobcu. Tento by mohol mať na svojích stránkach niečo o tom.
Martin1310
31.07.12,14:38
Ten klučik je prave na to ked ti dojde baterka v ovladači takže to ti nepomôže.Poobzeraj dobre tie motori či na nich nieje nejaká záklopka pod ktorou je dierka na klúč alebo či sa tam nedá niečo nejako pootočiť,tie motori sa dajú odblokovať len mechanicky teda že sa rozpojí motor z prevodovkou od závitovej tyče na ktorej sa pohybuje bežec prichytený o bránu v najhoršom prípade odšrobovať uchytenie motora bud na stene (stlpe) alebo na bráne.

OPRAVA-odšrobovať ju môžeš jedine na brane pretože na stlpe je pripojenie elektriny takže by sa aj tak nedala otvoriť.
Martin1310
31.07.12,14:43
Odpojenie je len mechanické bez elektriny by nefungoval žiadny obvod.
J500j
07.09.12,10:40
Dobry den prajem,
budete mi vediet poradit? Na dome je spravene automaticke otvaranie brany dialk.ovladacom (foto mechanizmu prikladam). Svokor zomrel, majster tiez a ostatni si uz nepamataju, ako sa da brana otvorit rucne. Je k tomu kluc, ktory sa strci do zamku, ale co dalej, to uz nevie nikto.
Vedeli by ste mi na zaklade daneho typu brany povedat, ako postupovat, ked vypadne elektrika a budem chciet prejst na druhu stranu...?
Dakujem,
p.

Najjednoduchšia verzia obľúbených pohonov CAME pre jednokrídlové brány ľavé alebo pravé (treba určiť). Motor KR300 umožňuje ovládanie jedného krídla brány do veľkosti 3 m a hmotnosti 400 kg. Sú vhodné pre privátne využitie a všade tam, kde intenzita prevádzky nepresiahne 30%.
Súčasťou sady je prijímač s diaľkovým ovládaním a bezpečnostné fotobunky. Elektronika okrem toho umožňuje pripojenie majáku na signalizáciu chodu brány, externej antény na zvýšenie dosahu diaľkového ovládania a kľúčového alebo tlačidlového prepínača na ovládanie brány. Takisto je možná aktivácia funkcie automatického zatvárania brány.

Navod na ovládanie je súčasťou dodávky tovaru.

V prípade nejasností kontaktovať hocktorého predajcu s prusbou o pomoc. Radi poradia, prípadne pri poruche máte zabezpečený servis. Predajcovia sú na internete a nájsť treba podľa lokality.

S pozdravom
comodo
07.09.12,10:45
ja to mam tak, ze klucom odomknem a vyklopim take ramienko na ktorom je ten zamok a to uvolni nahon. Pri zaklopeni spat je to znova v zabere.
comodo
07.09.12,10:47
ja to mam tak, ze klucom odomknem a vyklopim take ramienko na ktorom je ten zamok a to uvolni nahon. Pri zaklopeni spat je to znova v zabere. To mam na kazdom motore. Nie je to tam kdesi odspodu ?