lubolc
31.07.12,15:41
Dobry den. Vlastnim pozemky vedla planovanej R2, kde jeden najrozsiahlejsi (cca 2 ha) mi kvoli prekladke inzinierskych sieti kvoli vystavbe spomenutej rychlostnej cesty, konkretne plynovodu (jedna sa o strednotlakove potrubie ), pretnu takmer v polovici... je to na hranici extra a intravilanu, v buducnosti to urcite bude prekvalifikovane na stavebne pozemky, je to v tesnej blizkosti tech. parku, ktory je uz takmer obsadeny. Moja otazka znie, bude tam mozne v buducnosti stavat ? Nemyslim, RD, ale priemysel... Ako je to z ochrannym pasmami plynovodu (pozemok ma asi 200 x 100 m), resp. musim takyto zasah strpiet bez odksodnenia...? Diky za kazdy odborny nazor...
lubolc
06.08.12,05:14
Tak nikto, nic...? :-) Dozvedel som sa , ze je to dokonca plynovod VTL DN 150... Takze teraz neviem, je stavebna cinnost v jeho okoli uplône vylucena ? Zaujimave je, ze tak isto pretina technologicky park...
draik
06.08.12,11:00
Ochranné pásmo 4m na obe strany, bezpečnostné pásmo podľa tlaku do 50 m na obe strany. Stavby v pásme so súhlasom prevádzkovateľa. Máte nárok na jednorazové odškodnenie skrz vecného bremena na plynovod.
lubolc
06.08.12,11:12
Diky, aspom niekto... AJ ked ste ma nepotesili, tie 4 m su v pohode, ale to bezpecnostne pasmo je teda do 100 m a tym padom sa na celom pozemku, kedze je asi 100 m siroky, neda stavat... dakujem pekne... Cize mam na najblizsich 50 rokov znehodnoteny pozemok a musim drzat hubu... To mi nieco pripomina... Som velmi zvedavy, ako to maju "osetrene" v zahranici, pochybujem totizto, zeby tam obcan tahal za taky kratky ( ci skor, ziadny...) konec ako tu na Slovensku. A o tom jednorazovom odskodneni......... ani neuvazujem. Predpokladam, zeby to ohodontili max. par stovkami eur...? Pritom realny odhad skody, ktora mi tymto rozhodnutim vznikla urcite ide do par stotisic... Vivat Slovakia...!!!