axerka
31.07.12,19:39
Mesiac liečim herpes na rohovke, po asi 14 dňoch došlo k zlepšeniu, už som nepociťovala žiadne ťažkosti. Po týždni kľudu, sa mi znovu vrátili príznaky ako začervenanie, svrbenie, a mám pocit, že masť nezaberá veľmi.
Má niekto skúsenosti s jeho liečbou a či existuje aj iná ako liečba masťou?
A či mám navštíviť aj iného ako očného lekára, keďže ten mi môže predpísať jedine antivirotickú masť? (ktorá sa mimochodom od januára na Slovensku nedá zohnať)

budem vďačná za akékoľvek rady, aj na podporu liečby
lujza.j
31.07.12,19:01
Mesiac liečim herpes na rohovke, po asi 14 dňoch došlo k zlepšeniu, už som nepociťovala žiadne ťažkosti. Po týždni kľudu, sa mi znovu vrátili príznaky ako začervenanie, svrbenie, a mám pocit, že masť nezaberá veľmi.
Má niekto skúsenosti s jeho liečbou a či existuje aj iná ako liečba masťou?
A či mám navštíviť aj iného ako očného lekára, keďže ten mi môže predpísať jedine antivirotickú masť? (ktorá sa mimochodom od januára na Slovensku nedá zohnať)

budem vďačná za akékoľvek rady, aj na podporu liečby


a akú by ti mal predpísať? ked je to vírusové ochorenie.... ak máš pocit, že liečba nezaberá, tak chod opäť k lekárovi....
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=3048&magazine_id=11
axerka
31.07.12,20:10
predpísal mi zovirax očnú masť, ktorú som si zohnala v ČR
kaivorus
01.08.12,09:29
V prípade herpes vírusu /HV/ je potrebné zistiť či sa v tele nachádza viac ložísk s HV. Môžu to byť aj lymfy - uzliny v oblasti hrdla a štítnej žľazy, ako aj v dutinách hlavy,...

HV ak sa dostane do mozgových centier, ovplyvňuje aj správanie, vnímavosť, koncentráciu,...
Poznám ľudí, ktorí po niekoľkých terapiách sa tejto potvory zbavili. Je to veľmi nebezpečný vírus.
wagner
01.08.12,18:56
V prípade herpes vírusu /HV/ je potrebné zistiť či sa v tele nachádza viac ložísk s HV. Môžu to byť aj lymfy - uzliny v oblasti hrdla a štítnej žľazy, ako aj v dutinách hlavy,...

HV ak sa dostane do mozgových centier, ovplyvňuje aj správanie, vnímavosť, koncentráciu,...
Poznám ľudí, ktorí po niekoľkých terapiách sa tejto potvory zbavili. Je to veľmi nebezpečný vírus.
Rada by som vedela, ako sa zbavili herpesu. Ja sa naň liečim roky a neviem sa ho zbaviť. Tiež mi lekár povedal, že keď sa mi dostane do mozgového centra, čaká ma v tom lepšom prípade invalidný vozík, v tom horšom prípade už len " drevený spacák":confused:
ivako
02.08.12,05:37
Ja som takýto herpes liečila skoro rok. Mesiac som chodila so zalepeným okom. Mala som kombinácie 3 druhov kvapiek a nejaké 2 mastičky. Už sú to tri roky, ale pri klipkaní okom stále cítim, ako keby som tam niečo mala. Lekárka vravela, že mám tam jazvičku po herpese.
Estetic
02.08.12,06:36
Herpes na rohovke je vážny problém hlavne z toho dôvodu,že sa môže opakovať ako na ustach a zvykne sa hojiť jazvičkou.A očné lokálne virustatiká naozaj vypadli a nie sú k dispozícii už hodnú chvíľu.Vhodné by bolo preliečenie celkovými liekmi,ale je tam indikačné obmedzenie,na Herpes simplex sa lieky podľa poisťovní nasadiť na učet poisťovne nesmú,treba zvážiť kúpenie tapletiek.
katka 23
02.08.12,07:04
[QUOTE=kaivorus;2116263]V prípade herpes vírusu /HV/ je potrebné zistiť či sa v tele nachádza viac ložísk s HV. Môžu to byť aj lymfy - uzliny v oblasti hrdla a štítnej žľazy, ako aj v dutinách hlavy,...

ako sa to zisťuje? máte s tým skúsenosti?
ja mávam herpesy na rôznych častiach tela, je dosť pravdepodobné, že mám také ložiská...
kaivorus
05.08.12,06:51
akho máte prezentovaný v krvnom teste, tak je určite v rôznych častiach tela,..., môže byť aj v lymfatických uzlinách...

ak sa dostane do riadiacich štruktúr mozgu , vytvára podnety na agresivitu, drzosť,...
máme skúsenosti, že osoby napadnuté týmto HV /herpes simplex, a iné klony.../ po znížení množstva tohoto HV v tele a tiadiacich štruktúrach, zjemní správanie, ale prestanú sa vyskytovať problémy s koordináciou pohybu, vyššia vnímavosť, koncentrácia, znížená netrpezlivosť, znižuje sa agresívne odpovedanie, človek má následne oveľa jemnejšie správanie voči iným a hlavne voči sebe...