sajka18
31.07.12,21:45
Prosím o radu, ako premiestniť kameru.
Máme namontovanú bezpečnostnú kameru a potrebujem ju o pár metrov premiestniť a neviem ako ju odmontovať. Kamera je v koterci pre psa (pretože nám už dvoch otrávili). Teraz je v koterci umiestnený psík po operácii a potrebujem na neho vidieť, ale akurát leží mimo uhol kamery. Nevidím žiaden šrobik, ako ju povoliť. Ďakujem za rady



Ešte lepší obrázok typu kamery
lujza.j
31.07.12,19:48
nie je tam prilepená?alebo škobik z druhej strany?
sajka18
31.07.12,20:10
Prilepená nie je, a montovaná je priamo do stropu.
lujza.j
31.07.12,20:15
Prilepená nie je, a montovaná je priamo do stropu.
ak ten kábel nejde cez strop....ja by som ju skúsila trošku na silu....;)
ok priamo do stropu, ten strop je ako hrubý?či nie prichytená cez strop z vonku...
sajka18
31.07.12,20:45
Zvonku je škridľa Bramac. Bola som doma keď to montovali a chalan vyliezol na búdu a zachvíľu to mal namontované. Kábel je ťahaný pod stropom, len je skovaný. Ten uvolním ľahko, len tá kamera...
willma
01.08.12,05:07
skús si zadať do vyhľadávača presný typ kamery prípadne v papieroch od nej nemáš montážny návod? Inak mne to pripadá, že sa skladá z viacerých časti, možno by stačilo jemne zapáčiť medzi dvoma poslednými dielikmi - bližšie ku stropu a tam by mohli byť ukryté skrutky
vulxy
01.08.12,05:37
ja mam podobnu kameru a prichytena je na 3 skrutky neviem ako to opisat,podla prilozenej sablony sa navrtaly-nasrobovaly skrutky ale nie az na doraz ,potom sa zavesila kamera na tie sroby a pootocit o asi 1 cm,starsie ggarnize maly pod system zavesenia len na 1 srob.ale bezpecne netvrdim ze to tak je takze na vlastne riziko skusit pootocit ....
misoft
01.08.12,15:40
Ešte je jedna možnosť: je tam tzv. bajonet - podkladová doska kamery prichytená o podklad, teleso kamery s elektronikou prichytené bajonetovým úchytom o podkladovú dosku. Skús pootočiť telesom kamery vpravo/vľavo cca 5° - možno sa uvoľní z úchytu. Potom už len uvoľniť podkladovú dosku a premiestniť na nové miesto.
sajka18
01.08.12,18:15
Ďakujem vám všetkým za rady, ale je to ináč. Upravila som fotku vo svojom prvom príspevku a vyznačila kde sa nachádza maličký červík na inbusový kľúč. Tieto červíky sú po obvode tej "obruče" tri. všetky treba uvoľniť a v dlani vám zostane tá obruč aj s tým "límcom" s výkrojom pre samotné oko kamery. Sú to dva diely. Pevné uchytenie je nad obručou a límcom ešte na štyri šróbiky. Dúfam že som zrozumiteľná.
Zavolala som kamarátovi a ten mi poradil. V papieroch od kamery nebol žiaden montážny návod, ani vygoogliť sa mi nič nepodarilo. Aj tak vám ďakujem za snahu, už ste mi tu na Porade pár krát dobre poradili (hlavne ohľadom PC).
misoft
01.08.12,20:20
mimotemy
No a už môžeš aj ty kamery montovať :D
sajka18
02.08.12,12:42
:D:D:D