jointka
01.08.12,08:53
Dobrý deň,
potrebujem poradiť ohľadom odvodov v takejto situácii:
Pracujem na živnosť v automobilovom priemysle, no teraz je obdobie celozávodnej dovolenky (dva týždne) a ja som si našiel brigádu ako rozvozca pizze. Zamestnávateľ so mnou podpísal dohodu o vykonaní práce, a ja potrebujem vedieť. či sa musím ísť nahlásiť na pracák, resp. aké povinnosti mi z toho plynú. Sociálku si ešte neplatím, nakoľko mám živnosť len pár mesiacov, zdravotné si hradím každý mesiac pravidelne..

Ďakujem za odpovede..
veronikasad
01.08.12,06:57
Dobrý deň,
potrebujem poradiť ohľadom odvodov v takejto situácii:
Pracujem na živnosť v automobilovom priemysle, no teraz je obdobie celozávodnej dovolenky (dva týždne) a ja som si našiel brigádu ako rozvozca pizze. Zamestnávateľ so mnou podpísal dohodu o vykonaní práce, a ja potrebujem vedieť. či sa musím ísť nahlásiť na pracák, resp. aké povinnosti mi z toho plynú. Sociálku si ešte neplatím, nakoľko mám živnosť len pár mesiacov, zdravotné si hradím každý mesiac pravidelne..

Ďakujem za odpovede..
Z akého dôvodu sa chceš isť prihlásiť na UP ? Zrušil si živnosť ? (prerušiť ju môžeš najmenej na obdobie 6 mesiacov).

Ako živnostník môžeš mať v inej firme podpísanú Dohodu o vykonaní práce. Bude ti z nej stiahnutá daň vo výške 19 %, odvody (zatial) neplatíš. Príjem zahrnieš do daňového priznania typu B ako príjem zo závislej činnosti (§5)
jointka
01.08.12,07:00
Ďakujem za odpoveď,
nezrušil som živnosť, len sa pre istotu pýtam, takžé celé, čo musím urobiť, je nezabudnúť to dať do daňového..
veronikasad
01.08.12,07:02
Ďakujem za odpoveď,
nezrušil som živnosť, len sa pre istotu pýtam, takžé celé, čo musím urobiť, je nezabudnúť to dať do daňového..
Ano, od zamestnávatela dostaneš najneskôr do 10.3.2013 Potvrdenie o zdanitelnej mzde, ktoré bude prílohou tvojho daňového priznania typu B. Ak by na to "zabudol", treba si potvrdenie pýtať.