luckkka
01.08.12,11:25
Dobrý deň, prosím vie mi niekto poradiť? Bývam v panelákovom byte, keďže som nemala veľa financií na prerábanie spravila som si len také menšie úpravy, nakoľko som nevyberala zárubne, rozhodla som sa, že vymením len dvere. Myslela som si, že to bude jednoduché, natriem zárubne a kúpim v merkury dvere do 50eur. Lenže prišla som na problém, že dvere, ktoré mám v byte majú 85cm, a všetky dvere čo som pozerala sú 80 alebo 90. Ja teraz neviem, čo mám robiť, nakoľko som už vymaľovala, zariadila, dala plávačky a nehodlám zase búrať steny a vyberať zárubne a je to aj dosť finančné náročné.

Prosím o radu, jeden známy mi hovoril, že je možné dvere zastriekať nejakou farbou. Neviete čo by som s tým mohla spraviť? alebo koľko by ma vyšli dvere u stolára?
Ďakujem za každú radu
arizona
01.08.12,10:09
Evkake
01.08.12,13:39
Mozno sa pytam uplne odveci, ale ste si ista, ze mate nestandardne dvere? Teda, kludne sa mozem mylit a u Vas su skutocne ine, standardne sa vsak do panelakov davali (pokial sa nemylim) tak 60 a 80cm. Sirka dveri sa udava podla sirky dverneho otvoru. Ak zmeriate samotne dvere, tak dvere, budu z vonkajsej strany trosicku sirsie (prekryvaju z casti zarubnu), co by zodpovedalo tym zhruba 85cm pri dvernom otvore 80cm (vnutorny priestor zarubne).

Dvere sa pravdaze daju renovovat, nie je to vsak najlacnejsie a efekt takisto moze nesplnit ocakavania. Skor by som potom uvazovala trosicku prisporit, pockat a nechat si vyrobit na mieru presne take, ake sa Vam pacia.
peric
25.10.12,06:58
Ideálne je vymeniť dvere aj zárubne a tie sú riešené podľa stavebného otvoru a dajú sa aj skrátiť krídla dverí je dobré to odkonzultovať priamo s predajcom , ktorý aj vyrába. Skús pozrieť http://www.interprodukt.sk tam sú aj tabuľky otvorov pre zárubne a krídlo dverí ti skrátia ak je treba aj ked to ma konštrukčné obmedzenie.