galienka
01.08.12,13:53
Ahojte poradáci, neviete mi niekto poradiť dala som si vypracovať murárovi cenovú ponuku na stavbu rodinného domu - jednopodlažného, polovica podpivničená t.j. vytiahnuť múry v pivnici, zakryť pivnicu dekou, ťahanie hlavných múrov a zakrytie dekou za tieto práce určil cenu 9000,-€. Poradíte mi niekto či je to veľa alebo málo? (okolie Nitry). Ďakujem
Nandrolon
01.08.12,11:58
určite aby ti tu odborníci poradili aspoň orientačne, treba viac podrobností. Rozmery pôdorysu, materiál...
alltracboy
01.08.12,12:01
daj hlasovanie nech je viac srandy. za 200m2 malo, za 20m2 vela.. ked sa ti zda vela, daj si to naciastkovat a nech robi postupne. Casom zistis co je malo a co vela
galienka
01.08.12,12:09
Pivnica klasická tehla, obvodové múry Ytong, deky - betónové pomocou domiešavačov. Rozmery domu 17,5m x 9,5 m
Oliwa
01.08.12,12:44
Pivnica klasická tehla, obvodové múry Ytong, deky - betónové pomocou domiešavačov. Rozmery domu 17,5m x 9,5 m
A priečky, preklady? Daj si to naceniť viacerým murárom, ktorí vidia projekt a môžeš porovnávať... Bude robiť sám s pomocníkom, s partiou, budete mu pomáhať...?
marleau
01.08.12,12:44
Rozmery nestačia.Ide aj o množstvo priečok,vzdialenosť,ako a či budú prenášať materiál atď atď.
bjuty smis
01.08.12,14:34
to takto nezistíš...
najdi si v okolí 4 -5 partií a musíš im ukázať výkresy....takisto miesto stavby, či je tam voda, elektrika, či je tam cesta alebo 50 metrov pole....

a potom porovnaj ponuky...a ak si správny ficovolič, najlacnejšie vyhod a daj to tomu, čo je 2 x drahší, ako ostatní...:)
vratnik
01.08.12,18:25
to takto nezistíš...
najdi si v okolí 4 -5 partií a musíš im ukázať výkresy....takisto miesto stavby, či je tam voda, elektrika, či je tam cesta alebo 50 metrov pole....

a potom porovnaj ponuky...a ak si správny ficovolič, najlacnejšie vyhod a daj to tomu, čo je 2 x drahší, ako ostatní...:)

Asi máte klapky na očiach. Niekto dá o 5 korún lacnejšie a najme si na prácu nezamestnaných, alebo iných nevyučených skrachovancov, ktorý narobia viac škody ako osohu, hlavne že sa ušetrilo. Alebo nie je problém postupne navyšovať cenu. Cena nie je až taká podstatná, keď vám odfláknu izolácie, v dome nenájdete pravý uhol, narobia vám tepelné mosty, tak už bude neskoro. Pýtajte si referencie / fotky a osobne si zistite ako boli s partiou spokojní.
bjuty smis
01.08.12,18:37
Asi máte klapky na očiach. Niekto dá o 5 korún lacnejšie a najme si na prácu nezamestnaných, alebo iných nevyučených skrachovancov, ktorý narobia viac škody ako osohu, hlavne že sa ušetrilo. Alebo nie je problém postupne navyšovať cenu. Cena nie je až taká podstatná, keď vám odfláknu izolácie, v dome nenájdete pravý uhol, narobia vám tepelné mosty, tak už bude neskoro. Pýtajte si referencie / fotky a osobne si zistite ako boli s partiou spokojní.

a ty máš asi klapky na " chápanie písaného textu a dvojíte na IRONIU "
day
01.08.12,19:35
9tis je vela, hodil by sa podorys a popis okolia, ako je pisane vyssie, ci sa tam dostane auto s HR, pumpa, domiesavac ...
rabek
01.08.12,19:37
je lacny. pokial bude robit skoro vsetko na dome, tak to nie je vela . Treba si uvedomit, ze aj praca nieco stoji .
Edo1
02.08.12,05:50
Kopec príspevkov o ničom.
Pre porovnanie. Mali sme 3 majstrov.
Dom 14.25x11.25- ale L-ko- zast. plocha cca150m2.
Majstri robili: základy, /navážku som robil sám, spodnú deku, ipu pod múry, múry, šlaovanie hornej deky, armovanie bet. deky, bet. deky, krov, pol. krytiny, podbitie presahu strechy, komín, vnútorné omietky.
Všetky prípravné práce som robil ja.
Zaplatili sme cca 10 000e.
Tak si porovnajte. Podľa mňa, aj keď by bolo fakt k lepšiemu vyjadreniu priložiť pôdorys a det. popis je to dosť vys. suma.