cernobb
01.08.12,21:08
Ahojte,

viem, ze tato tema sa tu uz zopar krat preberala, mnohe som si prestudoval no aj tak som z toho blbec :D

Priatelka (FO) ma s.r.o.cku v ktorej je jedina konatelka. Chceme, zmenit konatela na inu fyzicku osobu.

Podla toho co sme vygooglili tak by nam mali stacit nasledovne dokumenty:
- Rozhodnutie jediného spoločníka pri výkone pôsobnosti valného zhromaždenia
- Zmluva o prevode obchodného podielu na tretiu osobu uzavretá podľa § 115 OBZ
- 66€ kolkok

Treba nam este nieco? Skusali sme sa dopatrat nejakych informacii aj na okr. sude no tam nic :)

Za akukolvek pomoc vsetkym velmi pekne dakujem
VieraM
01.08.12,19:20
Chcete zmeniť len konateľa alebo aj spoločníka ?
Konateľa mení valné zhromaždenie a podáte len návrh na zmenu do obchodného registra.
Pokial meníte aj spoločníka tak plus zmluvu o prevode obchodného podielu.
Novú spoločenskú zmluvu.
Nový konateľ predkladá výpis z registra trestov /myslím/
cernobb
01.08.12,19:47
v podstate chceme zmenit vsetko tak aby v spolocnosti nefigurovala priatelka ale ja.

aks om to dobre pochopil tak okrem tych dokumentov co sompisal ja mam pridat novu spolocensku zmluvu a moj vypis z registra trestov?

Totizto obchodnu spolocnost sme nezakladali my, ale zakladala nam ju firma zaoberajuca sa touto problematikou, zial uz na trhu nie je :)
VieraM
01.08.12,20:11
v podstate chceme zmenit vsetko tak aby v spolocnosti nefigurovala priatelka ale ja.

aks om to dobre pochopil tak okrem tych dokumentov co sompisal ja mam pridat novu spolocensku zmluvu a moj vypis z registra trestov?

Totizto obchodnu spolocnost sme nezakladali my, ale zakladala nam ju firma zaoberajuca sa touto problematikou, zial uz na trhu nie je :)

1. Rozhodnutie valného zhromaždenia o zmene (všetkých zamýšlaných zmenách)
2. Ostatné tak ako už bolo spomínané.
Všetky zmeny podať návrh do obchodného registra.
Môžete si to urobiť sami alebo, lepšie ak to zadáte hociktorému právnikovi alebo firme.Robia túto službu na klúč a máte istotu že všetko bude v poriadku. Vy len poviete aká je Vaša požiadavka a o všetko sa postarajú.
sroservis
06.08.12,19:47
Ja to len upresnim, potrebujete:
Rozhodnutie jedineho spolocnika o udeleni suhlasu na prevod OP na vas a o odvolania vymenovani konatela
zmluvu o prevode OP
vyhlasenie Vas podla 105a Obch.zak
nove uplne znenie zakladatelskej listiny
podpisovy vzor noveho konatela
zmenovy formular najdete na www.orsr.sk

na zivnostensky uz zmenu konatela nahlasovat nemusite.
Economic
09.08.12,08:56
Pokiaľ zmeny riešite cez niekoho, kto vlastní ZEP, dokáže Vám ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
hornak.ebsr
11.08.12,11:43
Ja to len upresnim, potrebujete:
Rozhodnutie jedineho spolocnika o udeleni suhlasu na prevod OP na vas a o odvolania vymenovani konatela
zmluvu o prevode OP
vyhlasenie Vas podla 105a Obch.zak
nove uplne znenie zakladatelskej listiny
podpisovy vzor noveho konatela (NETREBA)
zmenovy formular najdete na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk)

na zivnostensky uz zmenu konatela nahlasovat nemusite.

V texte
Economic
11.08.12,15:30
V texte

Podpisový vzor konateľa sa dokladá do Zbierky listín.

Zmeny treba nahlásiť správcovi dane.
Evulinta
22.08.12,08:13
Zdravim vsetkych, potrebovala by som poradit aky je postup a co vsetko potrebujem, ked je jednoosobova s.r.o cize len konatel (zakladatel s.r.o)a chce tam vstupit druhy konatel(manzelka). co som si nasla tak treba tam:
zapisnica z valneho zhromzadenia ( je na to nejaky vzor prosim Vas?)alebo by to teda malo obsahovat len ze pribudol novy konatel a ze sa rozdelil uz existujuci podiel na polovicu? ci este nieco?
uplne znenie spol. zmluvy, dalej zmluva o prevode obchodneho podielu(existuje vzor?)
potom sa podava navrh na zapis zmeny do OR a uplne znenie spol.zmluvy sa podava na registr.sud tiez nie?
poradte mi ci je to tak spravne prosim Vas respektive ci som na nieco nezabudla... dakujem za kazdu pomoc:)
Economic
22.08.12,08:18
Zdravim vsetkych, potrebovala by som poradit aky je postup a co vsetko potrebujem, ked je jednoosobova s.r.o cize len konatel (zakladatel s.r.o)a chce tam vstupit druhy konatel(manzelka). co som si nasla tak treba tam:
zapisnica z valneho zhromzadenia ( je na to nejaky vzor prosim Vas?)alebo by to teda malo obsahovat len ze pribudol novy konatel a ze sa rozdelil uz existujuci podiel na polovicu? ci este nieco?
uplne znenie spol. zmluvy, dalej zmluva o prevode obchodneho podielu(existuje vzor?)
potom sa podava navrh na zapis zmeny do OR a uplne znenie spol.zmluvy sa podava na registr.sud tiez nie?
poradte mi ci je to tak spravne prosim Vas respektive ci som na nieco nezabudla... dakujem za kazdu pomoc:)


Zápisnica sa nahrádza pri jednoosobovej spoločnosti : Rozhodnutím jediného spoločníka (o vymenovaní ďalšieho konateľa, a o prevode časti obchodného podielu)
Ak bude aj spoločníkom, a to tým spôsobom že doterajší spoločník na neho prevedie časť svojho obchodného podielu a vkladu, musí sa urobiť Zmluva o prevode
(iná varianta by bola, keby do spoločnosti pristupoval ďalším vkladom)
Úplné znenie spoločenskej zmluvy
Vyhlásenie konateľa
Podpisový vzor
Návrh do OR P/8 sa podáva - podpis konateľa sa overuje.
SP pri papierovom podaní je 66.- Eur
pri elektronickom podaní 33.- Eur (môžeš využiť službu niekoho z nás, kto má ZEP a vie Ti to na základe PM podať do OR.
Evulinta
22.08.12,08:48
Dakujem pekne za rychlu odpoved:), pomohlo mi to, pekny den
ATOSKA
22.08.12,12:54
Dobrý deň,

Chcela by som Vás poprosiť o radu.
2 starí konatelia odstupujú z funkcie 24.8.
1 nový konateľ nastupuje 24.8.
Požiadavka na zápis do OR je ale 31.8.2012.
Môže to tak dátumovo byť?

Ďakujem
hornak.ebsr
22.08.12,13:57
Dobrý deň,

Chcela by som Vás poprosiť o radu.
2 starí konatelia odstupujú z funkcie 24.8.
1 nový konateľ nastupuje 24.8.
Požiadavka na zápis do OR je ale 31.8.2012.
Môže to tak dátumovo byť?

Ďakujem

Áno, samozrejme môže. Zmeny budu platné až zápisom do OR.
mariabratislava
27.08.12,07:48
pekne prosim o radu ohladom zmien v sro:

zmeny su:
1. odchadza jeden z dvoch konatelov (ako spolocnik ostava)
2. jeden zo spolocnikov meni trvaly pobyt
3. ruzi sa jedna cinnost
4. pribudne jedna cinnost

staci predlozit na orsr nasledovne ?
A. navrh na zapis zmien
B. zapisnicu zo zasadania VZ, kde su vsetky zmeny 1-4 odsuhlasene
C. potvrdenie o trvalom pobyte
D. potvrdenie o opravneni na podnikanie nova cinnost

plus jedna otazka: je potrebne predlozit aj zmenu spolocenskej zmluvy?

srdecna vdaka vopred :)
Economic
27.08.12,07:53
C Vyhlásenie podľa § 4 ods. 5 vyhl. č. 150/2007 Z.z. na miesto Potvrdenia
D Osvedčenie o živnostenskom oprávnení
E Úplné znenie spoločenskej zmluvy
mariabratislava
27.08.12,08:10
C Vyhlásenie podľa § 4 ods. 5 vyhl. č. 150/2007 Z.z. na miesto Potvrdenia
D Osvedčenie o živnostenskom oprávnení
E Úplné znenie spoločenskej zmluvy
dakujem moc za rychlu odpoved :)
ejha, dnes tam teda nestihnem ist, ked musim pripravit este dalsie podklady.

ak VZ zasadalo 6. augusta, odchod konatela schvalili ku dnu 13. august, kedy najneskor to musime podat na orsr? a na vypise z registra sa bude spominat, ze k akemu dnu prestal byt konatel konatelom?
Economic
27.08.12,08:23
dakujem moc za rychlu odpoved :)
ejha, dnes tam teda nestihnem ist, ked musim pripravit este dalsie podklady.

ak VZ zasadalo 6. augusta, odchod konatela schvalili ku dnu 13. august, kedy najneskor to musime podat na orsr? a na vypise z registra sa bude spominat, ze k akemu dnu prestal byt konatel konatelom?


VZ môže byť 6.8. s tým, že konateľ sa odvoláva ku dňu 13. 8. Do OR by sa to malo podať do 30 dní od konania VZ, t.j. do 6. 9.
mariabratislava
27.08.12,08:29
VZ môže byť 6.8. s tým, že konateľ sa odvoláva ku dňu 13. 8. Do OR by sa to malo podať do 30 dní od konania VZ, t.j. do 6. 9.
pre nas je velmi dolezity datum, odkedy fakticky uz konatel nebude konatelom, tak ako to bude napisane na vypise z orsr, tam oni daju aky datum? daju tam spatne od 13.augusta, aj ked ja to podam teoreticky az toho 6. septembra?
Economic
27.08.12,08:31
pre nas je velmi dolezity datum, odkedy fakticky uz konatel nebude konatelom, tak ako to bude napisane na vypise z orsr, tam oni daju aky datum? daju tam spatne od 13.augusta, aj ked ja to podam teoreticky az toho 6. septembra?

Dátum ukončenia funkcie dajú taký aký budeš mať v návrhu a ten musí vyplývať z VZ jednoznačne. Ty môžeš uviesť taký, aký Vám vyhovuje.
mariabratislava
27.08.12,09:47
dakujem Economic, dufam ze toto su uz posledne otazky pre kontrolu:

- uradne overit podpis staci len A/Navrh na zapis zmeny a C/trvaly pobyt? alebo este nieco?

- D/osvedcenie o zivnostenskom opravneni nemam, ide o cinnost podliehajucu autorizacii Slovenskej komory architektov, to znamena, ze tam prikladam overenu kopiu Autorizacneho osvedcenia, ak sa nemylim.

- v zapisnici zo zasadania VZ schvalujem uplne vsetky zmeny 1 az 4? aj zmenu trvaleho pobytu spolocnika?

- kompletna splocenska zmluva, to znamena ze dam tam zakladatelsku, plus vsetky samostatne dodatky, ktorymi sa tato doplna/meni?


uzitocne ma zatial nenecha ti dat, som tu nova, ale ked ma to pusti tak dam, slubujem :)
Economic
27.08.12,09:59
dakujem Economic, dufam ze toto su uz posledne otazky pre kontrolu:

- uradne overit podpis staci len A/Navrh na zapis zmeny a C/trvaly pobyt? alebo este nieco?

- D/osvedcenie o zivnostenskom opravneni nemam, ide o cinnost podliehajucu autorizacii Slovenskej komory architektov, to znamena, ze tam prikladam overenu kopiu Autorizacneho osvedcenia, ak sa nemylim.

- v zapisnici zo zasadania VZ schvalujem uplne vsetky zmeny 1 az 4? aj zmenu trvaleho pobytu spolocnika?

- kompletna splocenska zmluva, to znamena ze dam tam zakladatelsku, plus vsetky samostatne dodatky, ktorymi sa tato doplna/meni?


uzitocne ma zatial nenecha ti dat, som tu nova, ale ked ma to pusti tak dam, slubujem :)

Všetko áno, okrem posledného


prikladáš úplné znenie = aktuálni spoločníci, konatelia, aktuálne všetky predmety vrátane nového, s dobrou adresou konateľa a spoločníka /dodatky netreba/
mariabratislava
27.08.12,10:45
Všetko áno, okrem posledného
prikladáš úplné znenie = aktuálni spoločníci, konatelia, aktuálne všetky predmety vrátane nového, s dobrou adresou konateľa a spoločníka /dodatky netreba/
srdecna vdaka za vasu ochotu ! ako sa vam da odvdacit ?
Economic
27.08.12,10:49
srdecna vdaka za vasu ochotu ! ako sa vam da odvdacit ?


:) úsmevom. Veď sme na porade.
mariabratislava
27.08.12,10:51
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
mariabratislava
28.08.12,12:49
vyskytla sa mi jedna komplikacia, poradite prosim este?
VZ bolo 6.8., spolocnik si zmenil trvaly pobyt nasledne dna 20.8., je moznost napisat to do zapisnice tak, ze zhromazdenie vopred odsuhlasilo, ze spolocnik si ide zmenit trvaly pobyt a dopredu s tym suhlasi? alebo musim spravit dalsie VZ s dalsou zapisnicou cisto kvoli tomu trvalemu pobytu?


a este toto:
staci aby navrh zmeny do orsr pri dvojkonatelovej sro podpisal u notara len jeden konatel? maju samostane pravo, alebo je tam nutne poslat obidvoch?
Economic
28.08.12,12:53
vyskytla sa mi jedna komplikacia, poradite prosim este?
VZ bolo 6.8., spolocnik si zmenil trvaly pobyt nasledne dna 20.8., je moznost napisat to do zapisnice tak, ze zhromazdenie vopred odsuhlasilo, ze spolocnik si ide zmenit trvaly pobyt a dopredu s tym suhlasi? alebo musim spravit dalsie VZ s dalsou zapisnicou cisto kvoli tomu trvalemu pobytu?


a este toto:
staci aby navrh zmeny do orsr pri dvojkonatelovej sro podpisal u notara len jeden konatel? maju samostane pravo, alebo je tam nutne poslat obidvoch?

VZ vlastne takúto vec berie na vedomie, že spoločník a konateľ zmenil trvalý pobyt. Predsa v žiadnom dokumente sa tento konkrétny dátum nevyskytne, že kedy sa presne tak stalo. Netreba ďalšiu zápisnicu.
Ak majú samostatné konanie, stačí keď návrh podpíše iba jeden z nich.
mariabratislava
28.08.12,13:04
spomina sa to v cestnom prehlaseni spolocnika, ze ku dnu XY ma novy trvaly pobyt, alebo tam datum radsej nedavat do toho prehlasenia?

este raz pre kontrolu:
sro robi styri zmeny, viac tu:
http://www.porada.sk/t198649-p2-zmena-konatela-v-s-r-o-dokumenty.html#post2131298
v zapisnici musia byt oduhlasene vsetky tri a zobrat na vedomie ten trvaly pobyt.
tuto zmenu nestaci spomenut len v navrhu a dolozit cestnym prehlasenim?
ospravedlnujem sa ak mi to pomaly mysli
Economic
28.08.12,13:08
Vyhlásenie urob v znení,len že sa mení trvalý pobyt z akého na aký, nepíš od akého dátumu sa mení.
Danica F.
02.09.12,18:53
Pekny vecer, mam jednu urgentnu otazku:
Konatel odstupil zo sro 31. augusta, je to tak podpisane v zapisnici z VZ, samozrejme maju novu spolocensku zmluvu s tymto datumom, vsetko je v poriadku. Moja otazka je:
Na register to podame az 5 septembra, v Navrhu zmeny je v DEN SKONCENIA FUNKCIE 31. august, aky datum bude na Vypise z ORSR.SK pri udaji o ukonceni konatelstva tejto osoby? Potrebovali by sme, aby tam dali platnost 31. august, register to moze zapisat takto spatne?

A co treba napisat do tohto okienka v Navrhu zmeny:

Údaje obsiahnuté v tomto návrhu navrhujem (navrhujeme)
zapísať do obchodného registra
ku dňu vykonania zápisu...

V Zapisnici mame datum 31.8, tento tu mozem dat? Zapisu to spatne?

Velmi pekne dakujem za ochotu.
Economic
03.09.12,05:01
Pekny vecer, mam jednu urgentnu otazku:
Konatel odstupil zo sro 31. augusta, je to tak podpisane v zapisnici z VZ, samozrejme maju novu spolocensku zmluvu s tymto datumom, vsetko je v poriadku. Moja otazka je:
Na register to podame az 5 septembra, v Navrhu zmeny je v DEN SKONCENIA FUNKCIE 31. august, aky datum bude na Vypise z ORSR.SK pri udaji o ukonceni konatelstva tejto osoby? Potrebovali by sme, aby tam dali platnost 31. august, register to moze zapisat takto spatne?

A co treba napisat do tohto okienka v Navrhu zmeny:

Údaje obsiahnuté v tomto návrhu navrhujem (navrhujeme)
zapísať do obchodného registra
ku dňu vykonania zápisu...

V Zapisnici mame datum 31.8, tento tu mozem dat? Zapisu to spatne?

Velmi pekne dakujem za ochotu.

Pokiaľ zo zápisnice vyplynie deň ukončenia funkcie konateľa 31. 8. 2012 a tento dátum sa dá do návrhu do časti deň zániku funkcie konateľa, OR u konateľa zapíše deň ukončenia 31. 8. 2012, hoci to podáš do OR teraz v septembri. Čiže kľudne daj dátum konania MVZ 31. 8. 2012

V tej časti Údaje..... nevypisuješ nič. So spätným dátumom OR nikdy nič nerobí.

V Potvrdení o zápise budeš vidieť a neskôr aj v histórii na internete v OR, že ten dotyčný bol konateľom do 31. 8. 2012.
Danica F.
03.09.12,12:02
Economic, dakujeme. Pomohol si nam, dali sme to tak ako pises, dufam ze to bude v poriadku. Nech sa dari, vsetko dobre.
Economic
03.09.12,12:19
Economic, dakujeme. Pomohol si nam, dali sme to tak ako pises, dufam ze to bude v poriadku. Nech sa dari, vsetko dobre.

Ďakujem, budem držať palce, a dajte vedieť výsledok....
jana&magda
04.09.12,14:55
Ahojte,

Prosim poradte, ake dokumenty treba, ked chcem spravit zmenu konatela v sro, na FO, clen EU - Rakusko.
Je postup taky isty ako pri Slovenskom konatelovi?
dakujem velmi pekne za pomoc...
zalobaba
04.09.12,15:02
Postup rovnaký ako pri vymenovaní konateľa občana SR, budeš však potrebovať register trestov z materskej krajiny úradne preložený do slovenského jazyka.
jana&magda
04.09.12,15:07
Dakujeeeem, to bola teda rychlost :)
Inac vsetko ostatne ostava? ziadne valne zhromazdenie ani nic?
Dakujem :)
Economic
04.09.12,15:17
Dakujeeeem, to bola teda rychlost :)
Inac vsetko ostatne ostava? ziadne valne zhromazdenie ani nic?
Dakujem :)

Všetko ostatné ako keď menuješ slováka. Iba ten RT predložený do slovenčiny úradne na živnostenský úrad sa dokladá. Čiže musíš ho vymenovať, ak je jednoosobovka, tak rozhodnutím jediného spoločníka, a ak je to s viacerými spoločníkmi, tak VZ, úplné znenie, podpisový vzor konateľa.
jana&magda
04.09.12,15:19
Ste super, dakujeeeem :)
Danica F.
10.09.12,23:25
Ďakujem, budem držať palce, a dajte vedieť výsledok....
Takze na online registri je to zda sa v poriadku, este raz vdaka.
Len jednej veci nerozumiem, preco ked konatel skoncil funkciu k nejakemu datumu, preco nedaju datum ukoncenia k jeho menu a hotovo a vyfarbia ho na modro, akoze neaktualny. Preco ho tam napisu este raz s 2-dnovou cinnostou a az tam napisu datum ukoncenia fukcie, konkretne pri tom druhom dni, ach vysvetlila som to dobre? pride mi to zvlastne, ale asi na to je dovod :D
mariabratislava
10.09.12,23:51
Po zmenách na ORSR je nutné tieto oznámiť ďalej, prosím vás chýba mi niečo v tomto zozname?

1/ DÚ - nechám im tam kópiu nového výpisu OR
2/ Živnost. register - správne tlacivo je toto? : http://www.minv.sk/?ine-vzory-tlaciv&subor=142260
3/ SP a VŠZP - tam pošlem spoločníka, keďže ma nový trvalý pobyt

To by malo byť asi všetko, či nie? Ešte pre poriadok, takéto zmeny sme robili:
http://www.porada.sk/t198649-p2-zmena-konatela-v-s-r-o-dokumenty.html#post2131298
Economic
11.09.12,05:52
1. áno
2. na živnostenský sa už zmeny neohlasujú (jedine ak pribudne zahraničný nový konateľ dokladá sa zahraničný VRT úradne preložený ) zmeny bydliska u spoločníka ich tiež nezaujíma.
3. stačí oznámiť listom.
Danica F.
11.09.12,14:54
Takze na online registri je to zda sa v poriadku, este raz vdaka.
Len jednej veci nerozumiem, preco ked konatel skoncil funkciu k nejakemu datumu, preco nedaju datum ukoncenia k jeho menu a hotovo a vyfarbia ho na modro, akoze neaktualny. Preco ho tam napisu este raz s 2-dnovou cinnostou a az tam napisu datum ukoncenia fukcie, konkretne pri tom druhom dni, ach vysvetlila som to dobre? pride mi to zvlastne, ale asi na to je dovod :D
Čo si o tom myslíte, dúfam že som nespravila nejakú chybu ja ...
Economic
11.09.12,15:17
Čo si o tom myslíte, dúfam že som nespravila nejakú chybu ja ...

Deň ukončenia funkcie je zapísaný taký, aký si chcela ? Ak áno, tak je všetko zrejme O.K.
mariabratislava
12.09.12,08:13
1. áno
2. na živnostenský sa už zmeny neohlasujú (jedine ak pribudne zahraničný nový konateľ dokladá sa zahraničný VRT úradne preložený ) zmeny bydliska u spoločníka ich tiež nezaujíma.
3. stačí oznámiť listom.
skoro som zabudla podakovat, pekne dakujem :)
Economic
12.09.12,08:14
Ešteže tam nechýba ten úsmev...
Danica F.
27.10.12,08:37
Prosim vas o radu:
Zo sro odchadza jedna osoba, ktora je konatelom aj spolocnikom sucasne, vznikne tak jednoosobova sro.
Po jej odchode tam bude niekolko dalsich zmien ako zmena sidla, nova cinnost atd.

Je podla vas v poriadku takyto postup:
Na VZ konatel/spolocnik odstupi zo sro. Nasledne zostavajuci spolocnik spravi Rozhodnutie jedineho spolocnika so zmenami. Moze toto Rozhodnutie podat na ORSR spolu so zapisnicou z VZ alebo to musi ist samostatne na 2x?

Myslim, ze by to nemal byt problem, len ma zaraza jedna vec: kazda zmena je pravoplatna az po zapisani do ORSR, a kedze na ORSR budu stale dvaja spolocnici, tak vaham, ci budu akceptovat Rozhodnutie jedneho spolocnika?

Vopred velmi pekne dakujem.
Economic
27.10.12,11:25
Prosim vas o radu:
Zo sro odchadza jedna osoba, ktora je konatelom aj spolocnikom sucasne, vznikne tak jednoosobova sro.
Po jej odchode tam bude niekolko dalsich zmien ako zmena sidla, nova cinnost atd.

Je podla vas v poriadku takyto postup:
Na VZ konatel/spolocnik odstupi zo sro. Nasledne zostavajuci spolocnik spravi Rozhodnutie jedineho spolocnika so zmenami. Moze toto Rozhodnutie podat na ORSR spolu so zapisnicou z VZ alebo to musi ist samostatne na 2x?

Myslim, ze by to nemal byt problem, len ma zaraza jedna vec: kazda zmena je pravoplatna az po zapisani do ORSR, a kedze na ORSR budu stale dvaja spolocnici, tak vaham, ci budu akceptovat Rozhodnutie jedneho spolocnika?

Vopred velmi pekne dakujem.

Ten spoločník, ktorý odchádza má menšinový obchodný podiel ? Ak áno, netreba Súhlas správcu dane.

Na VZ - teda v zápisnici urob všetky zmeny : 1. Odvolanie konateľa, 2. schválenie prevodu OP, 3. rozšírenie predmetu, 4. zmenu sídla a 5. prijme sa úplné znenie zakladateľskej listiny. (+ iné zmeny ak treba)

Na živnosť : 1. ohlásenie odstúpenie konateľa, 2. žiadosť o vydanie Osvedčenia

Na OR : všetko podať jedným vrzom

(ak elektronické podanie, SP je 33.- Eur, ak papierové podanie SP 66.- Eur)
Danica F.
29.10.12,08:29
Dakujem Economic, momentalne maju rovnaky podiel 50-50 %.
To je zvlastne, tie zmeny si chces spravit zostavajuci spolocnik, uz sa netykaju toho spolocnika, co odchadza.
Napriek tomu aj tento (co odchadza) s nimi musi na VZ suhlasit a odhlasovat ich?

A/ Teoreticky je este moznost spravit 2 VZ po sebe, ale to by asi muselo ist aj na ORSR na 2x, a to kvoli poplatku sa mi nepaci.
B/ A nedaju sa spravit zmeny Rozhodnutim jedineho konatela, ako som pisala nizsie?

Dakujem.
Economic
29.10.12,11:29
Dakujem Economic, momentalne maju rovnaky podiel 50-50 %.
To je zvlastne, tie zmeny si chces spravit zostavajuci spolocnik, uz sa netykaju toho spolocnika, co odchadza.
Napriek tomu aj tento (co odchadza) s nimi musi na VZ suhlasit a odhlasovat ich?

A/ Teoreticky je este moznost spravit 2 VZ po sebe, ale to by asi muselo ist aj na ORSR na 2x, a to kvoli poplatku sa mi nepaci.
B/ A nedaju sa spravit zmeny Rozhodnutim jedineho konatela, ako som pisala nizsie?


Dakujem.

Môžeš to urobiť vo dvoch VZ (z toho jedno bude RJS a aj tak podať do OR jedným vrzom) takže áno. (ja vždy riešim jednoduchšou cestou zmeny preto sa mi to jedno VZ zdalo výhodnejšie)
Na miesto Súhlasu správcu dane, budeš dokladať čestné vyhlásenie.
Danica F.
29.10.12,16:30
Na živnosť : 1. ohlásenie odstúpenie konateľa, 2. žiadosť o vydanie Osvedčenia
Na zivnostenskom mi povedali, ze odstupenie konatela ich nezaujima, tiez som sa divila ... :confused:
Economic
29.10.12,17:49
Na zivnostenskom mi povedali, ze odstupenie konatela ich nezaujima, tiez som sa divila ... :confused:


Ak ich to nezaujíma, budú žiadať VRT elektronicky na oboch... Malo by ich to zaujímať. Ja to vždy riešim tak, ako som napísala. A oni to urobia tak, že najprv zrušia neplatného konateľa a až potom pokračujú v tom čo treba.
Danica F.
29.10.12,17:55
Budem rada, ak si niekto najde chvilku a skontroluje mi tieto zmeny u sro, dakujem.

zmeny su:
1. odchadza jeden spolocnik aj konatel (to je jedna osoba), zostane tak jednosobova sro, k dnesnemu dnu je to 50-50%
2. zostavajuci spolocnik aj konatel meni trvaly pobyt
3. rusi sa jedna cinnost
4. pribudne niekolko cinnosti
5. sro meni sidlo

nutne predlozit na ORSR:

1. Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným
2. Úplné znenie spoločenskej zmluvy - 2x (1x do Zbierky listín)
3. Zápisnica z valného zhromaždenia – 2x (1x do Zbierky listín)
4. Rozhodnutie jedineho spolocnika (zmena sidla a ostatne zmeny)
5. Zivnostensky list novej cinnosti
6. Čestné prehlásenie o trvalom pobyte
7. List vlastníctva nehnutelnosti, kde sa sro stahuje
8. Súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zápisom nehnuteľnosti ako sídla do obchodného registra
9. Cestne vyhlasenie namiesto suhlasu spravcu dane (ECONOMIC co je toto prosim ta? )

a posledna otazka:

na niektore existujuce cinnosti sro bol ustanoveny v zivnost. liste zodpovedny zastupca prave odchadzajuci spolocnik/konatel. kedze tento odchadza prec, tieto cinnosti bude treba nanovo nahlasit s novym zodpovednym zastupcom? alebo je tam mozne spravit len nejaku modifikaciu?

Velmi pekne vam dakujem.
Economic
29.10.12,18:03
Budem rada, ak si niekto najde chvilku a skontroluje mi tieto zmeny u sro, dakujem.

zmeny su:
1. odchadza jeden spolocnik aj konatel (to je jedna osoba), zostane tak jednosobova sro, k dnesnemu dnu je to 50-50%
2. zostavajuci spolocnik aj konatel meni trvaly pobyt
3. rusi sa jedna cinnost
4. pribudne niekolko cinnosti
5. sro meni sidlo

nutne predlozit na ORSR:

1. Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným
2. Úplné znenie spoločenskej zmluvy - 2x (1x do Zbierky listín)
3. Zápisnica z valného zhromaždenia – 2x (1x do Zbierky listín)
4. Rozhodnutie jedineho spolocnika (zmena sidla a ostatne zmeny)
5. Zivnostensky list novej cinnosti
6. Čestné prehlásenie o trvalom pobyte
7. List vlastníctva nehnutelnosti, kde sa sro stahuje
8. Súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zápisom nehnuteľnosti ako sídla do obchodného registra
9. Cestne vyhlasenie namiesto suhlasu spravcu dane (ECONOMIC co je toto prosim ta? )

a posledna otazka:

na niektore existujuce cinnosti sro bol ustanoveny v zivnost. liste zodpovedny zastupca prave odchadzajuci spolocnik/konatel. kedze tento odchadza prec, tieto cinnosti bude treba nanovo nahlasit s novym zodpovednym zastupcom? alebo je tam mozne spravit len nejaku modifikaciu?

Velmi pekne vam dakujem.

Všetko je O.K. To vyhlásenie vyplýva z 246/2012 ktorým sa mení aj Obchodný zákonník § 115 ods. 8, 9.
Na činnosti, kde je ustanovený zodpovedný zástupca, ak predmet necháš, zmeníš iba zodpovednú osobu. Ak zrušíš predmet, automaticky zruší aj zodpovednú osobu.
Danica F.
29.10.12,18:15
dakujem, si zlata.
to vyhlasenie - prosim ta ako to ma vyzerat ? pripadne ak mas nejaky vzor...
a na zmenu zodpovednosti, to mi tam daju nejake tlacivo predpokladam, nie?
moc dakujem, pekn vecer este!
Economic
29.10.12,18:23
Aj nadobúdateľ, aj prevádzajúci takéto niečo podobné by mal vyhlásiť... : Jožko Mrkvička ako spoločník spoločnosti na strane prevodcu (aj nadobúdateľa ten druhý) čestne vyhlasuje, že v súlade s Vyhláškou č. 291/2012, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva spravodlivosti SR č. 25/2004 Z. z. ktorou sa ustanovujú vzory tlačív na podávanie návrhov na zápis do obchodného registra a zoznam listín, ktoré je potrebné k návrhu na zápis priložiť a v súlade s §-om 115 Obchodného zákonníka ods. 8,9 , že mi nevyplýva povinnosť podľa osobitného zákona doložiť k Návrhu na zápis zmeny v osobe spoločníka Súhlas správcu dane, nakoľko sa jedná o nadobudnutie vlastného väčšinového obchodného podielu v spoločnosti.

Jasné, že na živnostenskom budú mať na to tlačivo. Nová zodpovedná osoba ti musí podpísať ten súhlas z toho tlačiva a doložiť v prípade potreby vzdelanie, resp. aj prax.

Aj tebe pekný večerík,
mohla si to podať elektronicky, ušetrila by si na SP, poplatkoch za overenie, papieri aj toneri... Ale urob ako chceš...
Danica F.
29.10.12,18:52
Aj nadobúdateľ, aj prevádzajúci takéto niečo podobné by mal vyhlásiť... : Jožko Mrkvička ako spoločník spoločnosti na strane prevodcu (aj nadobúdateľa ten druhý) čestne vyhlasuje, že v súlade s Vyhláškou č. 291/2012........
kam mam poslat sampanske ?
Economic
29.10.12,19:02
kam mam poslat sampanske ?

:) Danka, to si dáme spolu... :) hlavné je, že pomôže niekomu to čo píšem.
mariabratislava
30.10.12,23:08
mam jednu pre niekoho banalnu otazku, ale rada by som to vyriesila:
sro si ide dat jednu novu zivnost, ktora bude jej hlavnou cinnostou, je mozne, aby sa tato objavila na orsr ako prva v poradi? myslim vo vypise pred uz existujucimi cinnostami?

na orsr.sk to vidim pri niektorych firmach, ale netusim ako to spravili.
pekne dakujem za vas nazor :)
Economic
31.10.12,06:42
mam jednu pre niekoho banalnu otazku, ale rada by som to vyriesila:
sro si ide dat jednu novu zivnost, ktora bude jej hlavnou cinnostou, je mozne, aby sa tato objavila na orsr ako prva v poradi? myslim vo vypise pred uz existujucimi cinnostami?

na orsr.sk to vidim pri niektorych firmach, ale netusim ako to spravili.
pekne dakujem za vas nazor :)

Do návrhového formulára do výmazu dať všetky doterajšie vymazať a na novo zapísať v poradí v akom chceš v zápise. Do zápisnice by som uviedla dôvod uprednostnenia zápisu predmetov poradí ich dôležitosti pre spoločnosť alebo tak podobne.
mariabratislava
31.10.12,09:14
Do návrhového formulára do výmazu dať všetky doterajšie vymazať a na novo zapísať v poradí v akom chceš v zápise. Do zápisnice by som uviedla dôvod uprednostnenia zápisu predmetov poradí ich dôležitosti pre spoločnosť alebo tak podobne.
dakujem pekne, a nemoze sa stat pri takomto rieseni, ze na uplnom vypise orsr, budu vsetky cinnosti vymazane a nanovo zapisane? lebo to by som zasa nechcela.
Economic
02.11.12,08:31
dakujem pekne, a nemoze sa stat pri takomto rieseni, ze na uplnom vypise orsr, budu vsetky cinnosti vymazane a nanovo zapisane? lebo to by som zasa nechcela.


Možno že by to tak bolo. Ale iné riešenie, ako mať predmety podnikania zapísané v OR v poradí v akom chceš nie je. Vyber si sama. Aj keby tomu tak bolo, prečo to je problém pri tom úplnom výpise u Teba ? Však sa vždy a všade používa len aktuálny výpis z OR.
zalobaba
02.11.12,08:43
dakujem, si zlata.
to vyhlasenie - prosim ta ako to ma vyzerat ? pripadne ak mas nejaky vzor...
a na zmenu zodpovednosti, to mi tam daju nejake tlacivo predpokladam, nie?
moc dakujem, pekn vecer este!



......vyššie v príspevku som čítala, že sa jedná o 2 spoločníkov 50:50, pričom jeden prevádza svoj OP na druhého. Jedná sa teda o prevod väčšinového OP = potrebný je súhlas správcu dane pre prevádzajúceho aj pre nadobúdateľa.......V praxi dokonca môže nastať situácia, že by boli 2 spoločníci s podielmi 30:70, pričom by ten menšinový s podielom 30% previedol svoj OP na väčšinového, ktorý by sa stal vlastnkom 100%. Tzn. že z hľadiska prevádzajúceho by sa jednalo o prevod menšinového OP (=čestné vyhlásenie), ale z hľadiska nadobúdateľa by sa jednalo o prevod väčšinového OP (=súhlas správcu dane).
Economic
02.11.12,08:52
Len taká otázka, ak môžem k § 115 odsek 8. Ustanovenie odseku 5 sa nepoužije, ak spoločnosť podľa tohto zákona nadobúda vlastný väčšinový obchodný podiel.....
Dá sa toto chápať tak, že ten spoločník, ktorý mal doteraz 50 % a nadobúda ďalších 50% nadobúda vlastne vlastný väčšinový podiel ? Alebo toto ustanovenie platí pre spoločníka právnickú osobu ?
zalobaba
02.11.12,09:00
Len taká otázka, ak môžem k § 115 odsek 8. Ustanovenie odseku 5 sa nepoužije, ak spoločnosť podľa tohto zákona nadobúda vlastný väčšinový obchodný podiel.....
Dá sa toto chápať tak, že ten spoločník, ktorý mal doteraz 50 % a nadobúda ďalších 50% nadobúda vlastne vlastný väčšinový podiel ? Alebo toto ustanovenie platí pre spoločníka právnickú osobu ?

Spoločnosť môže vlastný OP nadobúdať napr. v prípade smrti spoločníka a vylúčení dedenia OP.....Mám pocit že si to mýliš s vlastníctvom OP, kde je spoločníkom PO, pričom sa nejedná o vlastný OP.
V prípade, ktorý sa rozoberá, je to klasický prevod väčšinového OP.
Economic
02.11.12,09:05
Je mi jasné, že tu v téme sa rozoberá prevod OP. Ja som sa pýtala na "akýsi " výklad k tej 8, resp. na význam vlastný väčšinový podiel..... Nebola som si celkom istá, či som tomu dobre porozumela. Ďakujem.
Danica F.
02.11.12,09:40
Je mi jasné, že tu v téme sa rozoberá prevod OP. Ja som sa pýtala na "akýsi " výklad k tej 8, resp. na význam vlastný väčšinový podiel..... Nebola som si celkom istá, či som tomu dobre porozumela. Ďakujem.


......vyššie v príspevku som čítala, že sa jedná o 2 spoločníkov 50:50, pričom jeden prevádza svoj OP na druhého. Jedná sa teda o prevod väčšinového OP = potrebný je súhlas správcu dane pre prevádzajúceho aj pre nadobúdateľa.......V praxi dokonca môže nastať situácia, že by boli 2 spoločníci s podielmi 30:70, pričom by ten menšinový s podielom 30% previedol svoj OP na väčšinového, ktorý by sa stal vlastnkom 100%. Tzn. že z hľadiska prevádzajúceho by sa jednalo o prevod menšinového OP (=čestné vyhlásenie), ale z hľadiska nadobúdateľa by sa jednalo o prevod väčšinového OP (=súhlas správcu dane).
sa tu stretli dve expertky a ja mam pocit, ze hovoria po cinsky :)
Danica F.
02.11.12,10:36
ak tomu dobre rozumiem:
to znamena, ze musime DU poziadat o suhlas s prevodom väčšinového obchodného podielu pri zápise zmeny v osobe spoločníka v obchodnom registri, a to 2x - aj za nadobudatela aj za prevadzajuceho ?

samotna zmluva o prevode moze byt spisana az nasledne po tomto suhlase, ano?
pokial sro nema ani nemala v minulosti ziadny zisk, moze podiel spolocnik previest na druheho bez poplatku? alebo je vhodnejsie tam dat aspon nejaku symbolicku sumu?
zalobaba
02.11.12,12:09
ak tomu dobre rozumiem:
to znamena, ze musime DU poziadat o suhlas s prevodom väčšinového obchodného podielu pri zápise zmeny v osobe spoločníka v obchodnom registri, a to 2x - aj za nadobudatela aj za prevadzajuceho ? áno

samotna zmluva o prevode moze byt spisana az nasledne po tomto suhlase, ano? nezáleží
pokial sro nema ani nemala v minulosti ziadny zisk, moze podiel spolocnik previest na druheho bez poplatku? alebo je vhodnejsie tam dat aspon nejaku symbolicku sumu? prevod môže byť aj bezodplatný, v praxi sa však častejšie používa symbolická suma, napr. 1 €
mariabratislava
02.11.12,12:22
prevod môže byť aj bezodplatný, v praxi sa však častejšie používa symbolická suma, napr. 1 € a na takuto vec prosim mate aky nazor? :
http://www.porada.sk/t198649-p6-zmena-konatela-v-s-r-o-dokumenty.html#post2173248
zalobaba
02.11.12,13:19
mariabratislava
02.11.12,13:25
???
mala sa na linku otvorit jedna moja otazka, radsej ju skopirujem:

mam jednu pre niekoho banalnu otazku, ale rada by som to vyriesila:
sro si ide dat jednu novu zivnost, ktora bude jej hlavnou cinnostou, je mozne, aby sa tato objavila na orsr ako prva v poradi? myslim vo vypise pred uz existujucimi cinnostami?

na orsr.sk to vidim pri niektorych firmach, ale netusim ako to spravili.
pekne dakujem za vas nazor :)

(economic mi odporucila, aby som v navrhu vymazala vsetky cinnosti, ako prvu dala tu, ktoru pridavam ako novu a chcem ju mat na prvom mieste. bojim sa, aby pri uplnom vypise boli vsetky cinnosti vymazane a nanovo zapisane, to by som nechcela, hmmm)

dakujem :)
Danica F.
21.11.12,13:30
pri zmene cinnosti sro dokladam na ORSR nové Osvedčenie o živnostenskom oprávnení - toto stačí 1 alebo 2 krat ?
to musi byt overená kopia, predpokladam že original, čo vydal zivnost. urad si ponechame, či ?
a zmluva o prevode obchod. podielu - 1 alebo 2 krat ? respektive treba ju vobec predkladat ?
vopred velmi dakujem
Economic
21.11.12,15:30
pri zmene cinnosti sro dokladam na ORSR nové Osvedčenie o živnostenskom oprávnení - toto stačí 1 alebo 2 krat ?
to musi byt overená kopia, predpokladam že original, čo vydal zivnost. urad si ponechame, či ?
a zmluva o prevode obchod. podielu - 1 alebo 2 krat ? respektive treba ju vobec predkladat ?
vopred velmi dakujem


Ak podávaš papierovo, tak Osvedčenie a všetky prílohy 2x. Nezabudni Zápisnicu z VZ alebo Rozhodnutie jediného spoločníka + Úplné znenie.
Ak sa nerobili prevody OP zmluva sa neprikladá, ak sa prevody robili, tak aj zmluva o prevode OP.
Pri papierovom podaní všetky prílohy dvojmo, SP 66.- Eur, pri elektronickom podaní stačí v jednom výtlačku a SP je 33.- Eur.
Danica F.
21.11.12,16:11
Ak podávaš papierovo, tak Osvedčenie a všetky prílohy 2x. Nezabudni Zápisnicu z VZ alebo Rozhodnutie jediného spoločníka + Úplné znenie.
Ak sa nerobili prevody OP zmluva sa neprikladá, ak sa prevody robili, tak aj zmluva o prevode OP.
Pri papierovom podaní všetky prílohy dvojmo, SP 66.- Eur, pri elektronickom podaní stačí v jednom výtlačku a SP je 33.- Eur.
naozaj vsetko 2x ?
viem, ze cestne prehlasenie o zmene trv. pobytu staci 1x, ale napriklad suhlas vlastnika nehnutelnosti tiez vaham... :rolleyes:
Economic
21.11.12,16:16
naozaj vsetko 2x ?
viem, ze cestne prehlasenie o zmene trv. pobytu staci 1x, ale napriklad suhlas vlastnika nehnutelnosti tiez vaham... :rolleyes:

Vyhlásenie môže ísť 1x a aj Súhlas vlastníka by mohol ísť 1x
Danica F.
21.11.12,16:26
dakujem, vyskusam :)
Danica F.
11.12.12,15:49
prosim vas o radu, orsr mi zamietol moj navrh na zmeny v sro z dvoch dovodov:
1. zmluva o prevode nemala overene podpisy, toto doplnime
2. v navrhu bol zle vyplneny podiel spolocnikov, toto prosim vas ako mame riesit? musim odovzdat nanovo cely navrh, samozrejme opraveny alebo len tu jednu stranu? dufam, ze kolol nebude potrebny novy alebo ano?

velmi pekne dekujem vopred
Economic
11.12.12,16:53
prosim vas o radu, orsr mi zamietol moj navrh na zmeny v sro z dvoch dovodov:
1. zmluva o prevode nemala overene podpisy, toto doplnime
2. v navrhu bol zle vyplneny podiel spolocnikov, toto prosim vas ako mame riesit? musim odovzdat nanovo cely navrh, samozrejme opraveny alebo len tu jednu stranu? dufam, ze kolol nebude potrebny novy alebo ano?

velmi pekne dekujem vopred

Ak si podávala v papieri, stačí doložiť tie strany v návrhu, ktoré boli zlé.
Podpisy na Zmluve o prevode musia byť overené u všetkých účastníkov.
azla
29.04.13,10:53
Spoločník odvolal konateľa ku dnešnému dňu . ( 29.4.)
Dnes doručí do OR (elektronicky) Rozhodnutie jediného spoločníka o odvolaní konateľa.

Ak je Rozhodnutie podpísané a doručené napr. dnes 29.4 - ku akému dátumu je v OR ukončená funkcia konateľa ?
Economic
29.04.13,16:53
Spoločník odvolal konateľa ku dnešnému dňu . ( 29.4.) Dnes doručí do OR (elektronicky) Rozhodnutie jediného spoločníka o odvolaní konateľa. Ak je Rozhodnutie podpísané a doručené napr. dnes 29.4 - ku akému dátumu je v OR ukončená funkcia konateľa ?

​Ku dňu odvolania.