abcd.kates
02.08.12,20:52
Ahojte, mám súrny problém, niekto mi doma chodí do počítača, neviem či deti, alebo niekto iný. Ako sa dá zistiť v pc niečo také že kedy bol dnes zapnutý pc o koľkej alebo také niečo? Totiž mi tu ten dotyčný (čo sa nechce priznať) zmenil aj tapetu, aj iné, dokonca mi niektoré pre mňa dôležité veci zmizli! Prosím potrebujem to čím najskôr, ďakujem.
Dav
02.08.12,19:09
Na mojom PC je to : štart-hľadať-všetky súbory a priečinky-kedy bola zmena vykonaná (zadať dátum)
pepsikova
02.08.12,19:11
...počítač sa dá zaheslovať...a nikto sa ti tam nedostane..
rabek
02.08.12,19:12
...počítač sa dá zaheslovať...a nikto sa ti tam nedostane..
Presne tak, daj si heslo a mas pokoj . Ale heslo si daj nejake normalne tazko uhadnutelne t.j. bezpecne :D
abcd.kates
02.08.12,19:33
...počítač sa dá zaheslovať...a nikto sa ti tam nedostane..

jasné.....no už sa stalo :-(
napíš postup na zaheslovanie .
arizona
02.08.12,19:34
Zahesluj si svoj ucet. Start-ovladacie panely-pouzivatelske ucty-pridat heslo na svoj ucet.

Ak pouzivate PC viaceri, mozes ako spravca vytvorit kazdemu vlastny ucet,ktory si moze tiez zaheslovat.
Tym padom sa nemoze stat, ze ti bude niekto prezerat tvoje veci,ani ti nebude moct menit nastavenia. Ako spravca mas hlavny ucet,ostatnym pridelujes prava, co vsetko mozu s PC robit...
nunenko
03.08.12,04:06
SOS ! ako zistím či mi niekto chodí do môjho počitača ?
žeby mravce?
Napríklad keylogger ardamax ti aj pošle mail, keď presne vieš čo kedy robil na PC, vieš to v podstate v tej istej chvíli, pošle nafotenú obrazovku všetky stlačené klávesnice, čiže vieš aj heslá toho čo ti chodí tajne na PC...
..až sa dostańeš do stavu že vieš čo on o tebe vie, ale on o tom že to vieš ani len netuší, dokonca vieš, možno zistíš, že už on ti nasadil keylogera a vie o všetkom čo robíš na PC...
VIEM, ŽE VIEŠ, ŽE VIEM...
sthruska
03.08.12,06:04
Ešte sa dá zaheslovať aj BIOS.
Fero11
03.08.12,06:04
Ano ako pisal nunenko (http://www.porada.sk/member.php?u=124233) bud nejaky keyloger, alebo dalsia moznost je pouzit heslo v BIOSe. To heslo zabezpeci, ze este pred startom OS je potrebne zadat heslo (ak sa nezada spravne heslo, tak OS ani nenabehne). V tom pripade by bolo dobre zaheslovat ai BIOS.
Toto heslo sa da samozrejme lahko prekonat, pokial sa na na par sekund vybere s PC bateria, ktora napaja cmos pamat v ktorej je bios (ale laik nema ponatie ze to tak je, no lahko si to moze zistit)
sthruska
03.08.12,06:22
// ale laik nema ponatie ze to tak je, no lahko si to moze zistit
Už nemusízlezaradil
janok5
03.08.12,06:52
pri slabej ochrane PC alebo dlhodobom používaní bez servisu sa Vám môže v dokumentoch hrabať hocikto, kto má skúsenosti s počítačmi.
abcd.kates
03.08.12,07:42
Čo presne znamená že zaheslujem BIOS, nemá to aj nejaké riziká, chcem tam mať dôležité evidenčné a účtovnícke programy. Aby mi to nejako neblblo alebo sa zároveň nezničilo niečo iné v pc a tak.
A to nemá žiadne riziká, tak mi prosím napíšte postup ako to heslo v Biose nastavím.
Nandrolon
03.08.12,07:55
Lenže ak jej niekto zruší heslo na biose, tak už ho naspäť nikdy nevráti a bude si na betón istá že sa jej v tom niekto hrabe.

Nie je umenie heslo zrušiť, ale odhaliť...
Fero11
03.08.12,08:09
Čo presne znamená že zaheslujem BIOS, nemá to aj nejaké riziká, chcem tam mať dôležité evidenčné a účtovnícke programy. Aby mi to nejako neblblo alebo sa zároveň nezničilo niečo iné v pc a tak.
A to nemá žiadne riziká, tak mi prosím napíšte postup ako to heslo v Biose nastavím.
Do biosu sa vchadza hned po zapnuti pocitaca a to cez nejaku klaves, alebo kombinaciu klaves .... velmi pravdepodobne je, ze je to klaves "delete", alebo F1, F2 a pod .... pri spusteni PC sa ti to vypise na obrazovku (samozrejme laik si nikdy nevsima, co sa tam pise, len caka na logo win :) )
Tam sa to potom nastavi, nastavenie je intuitivne, nepoviem ti teraz v ktorom menu sa to nachadza, lebo si to nepamatam (len tak narychlo co som nasiel http://www.lockdown.co.uk/?pg=biospsw alebo https://www.google.com/search?q=BIOS+set+password&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a#hl=en&client=firefox-a&hs=tLu&rls=org.mozilla:cs%3Aofficial&sclient=psy-ab&q=BIOS+set+password&oq=BIOS+set+password&gs_l=serp.12...0.0.0.27936.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0... 0.0...1c.DpT8WTM9XqA&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=5f6f9e525258df09&biw=1280&bih=864 )
Zaheslovanim v biose sa ti nemoze nic stratit ani znicit.
Ak pracujes s dokumentmi, ktore su dolezite a chces aby ich nikto nevidel a taktiez aby si o nich neprisiel, tak vsetky dokumenty si ukladaj do jedneho adresara (prip. podadresarov) a zahesluj si ich v rarku (samozrejme zalohuj aspon na 2-3 miesta... na HDD, USB ext. HDD atd ...)
Fero11
03.08.12,08:09
Lenže ak jej niekto zruší heslo na biose, tak už ho naspäť nikdy nevráti a bude si na betón istá že sa jej v tom niekto hrabe.

Nie je umenie heslo zrušiť, ale odhaliť...
to asi nepojde :)
Nandrolon
03.08.12,08:32
Veď práve, dobré heslo nie je možné odhaliť. To už je tisíckrát väčšia šanca že vyhráš 1. cenu v lote.
Lenže ak dá heslo do biosu a príde a to heslo tam nebude, tak už môže niekoho pritlačiť k múru že jej chodí do PC, pretože teraz sa to iba domnieva ale potom to už bude nabetón.
abcd.kates
03.08.12,10:50
Odpoveď v texte podčiarknutým písmom:
Veď práve, dobré heslo nie je možné odhaliť. To už je tisíckrát väčšia šanca že vyhráš 1. cenu v lote.
Lenže ak dá heslo do biosu a príde a to heslo tam nebude, tak už môže niekoho pritlačiť k múru že jej chodí do PC, (tomuto nerozumiem, ako môže niekto dať moje heslo preč ???? veď presne ste tu písali, aká malá šanca je že ho niekto odhalí, nie?!)
pretože teraz sa to iba domnieva ale potom to už bude nabetón.
Nandrolon
03.08.12,10:57
heslo neodhalí nikto, ale bios respektíve CMOS sa dá kompletne resetovať vrátane hesla.

To máš tak. Spoľahlivé heslo nie je možné prelomiť, lenže niekedy ho je možné vyresetovať alebo zmeniť bez toho aby to "originálne heslo" zadávateľ vedel.

Naspäť to nebude vedieť vrátiť do pôvodného stavu, pretože ak by heslo vyresetoval vytiahnutím CMOS baterky, tak to heslo by už pri štarte PC nepýtalo a tam je to už jasné že sa ktosi v tom hrabal. Podľa mňa ak dáš ochranu heslom prostredníctvom BIOSU, nedovolí si to už nikto takto prelomiť....
KoxXxo
03.08.12,11:09
Hovoríš že doma, tak asi treba buchnúť po stole, nie?
Nandrolon
03.08.12,11:13
prípadne aj niekoho po hlave "kutáčom" :-))))))
misoft
03.08.12,12:18
Ak chceš vedieť, kedy ti niekto lozí do PC - skús toto: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/monitoring/manictime/?utm_source=zive&utm_medium=promo&utm_campaign=stahujzive
Nevypíše síce kto, ale kedy a kde liezol - a keď vieš, kto vtedy bol doma a podľa tejto aplikácie bol PC spustený a otvorený určitý súbor/program - je to jasné - potomok sa ti hrabal.
Potom možno aj na to buchnutie po stole, prípadne kutáč dôjde :D
korela
03.08.12,20:52
Čo to znamená ? Ak sa pri vypínaní PC sa objaví tabuľka s textom - na váš počítač je napojený ďalší účastník, ak vypnete počítač, neuložia sa mu dáta - asi v takom zmysle ? Nie je to pravidelné.
Fero11
04.08.12,04:27
Neviem, mam len hlavne konto, ale bude to asi tym, ze na PC mas vytvorenych viac uzivatelskych kont, medzi ktorymi prepinas a ked ma niekto nieco rozpracovane, tak to vyhodi tuto hlasku
Nandrolon
04.08.12,05:45
korela: túto hlášku vypisuje AJ /neviem ešte kedy inokedy/ keď sa ti niekto hrabe v tvojom počítači prostredníctvom LAN siete. Máš ho pripojený napr. do podnikovej LAN siete??
Zjednodušene sa ti hrabe fyzicky na disku z iného počítača...
korela
04.08.12,13:58
korela: túto hlášku vypisuje AJ /neviem ešte kedy inokedy/ keď sa ti niekto hrabe v tvojom počítači prostredníctvom LAN siete. Máš ho pripojený napr. do podnikovej LAN siete??
Zjednodušene sa ti hrabe fyzicky na disku z iného počítača...
Nie som pripojená na LAN sieť. Mali sme každý svoj PC doma, plus manžel jeden pracovný bez pripojenia na internet. Káblové pripojenie. Skrinka je na ulici pred nami. Mohol by sa ev. napojiť niekto zo susedov?
PC mám zaheslovaný.
Teraz mám fyzicky doma už iba ja PC s internetovým pripojením, deti ak prídu, tak si občas pozrú svoju poštu.
Som rada, že je tu táto téma, už si kladiem otázku pár mesiacov.
Tabuľka mi vyskakuje v slov. jazyku.
misoft
04.08.12,14:54
Čo to znamená ? Ak sa pri vypínaní PC sa objaví tabuľka s textom - na váš počítač je napojený ďalší účastník, ak vypnete počítač, neuložia sa mu dáta - asi v takom zmysle ? Nie je to pravidelné.
To znamená, že je spustených viacej užívateľských kont - môže to byť tvoje a aj administrátorské spoločne (i keď je to divné, pokiaľ máš svoje konto s právami administrátora - správcu).
Rada: pozri, či si niekto v PC nevytvoril ešte nejaké konto. A pokiaľ si sama na PC - vypni a hotovo - kašli na druhého.
Nandrolon
04.08.12,18:06
a vypni komplet všetko zdieľanie.... na každom logickom disku......
... tlačiarne aj adresáre......

- daj si "tento počítač", klikni na "písmene" pravým tlačítkom myši, daj "vlastnosti" a záložku "zdieľanie" a poklikaj to tak, aby si nič nezdieľala. Ak máš iný OS ako WIN7 - je to tiež podobné, takže to ponastavuj....
- Potrebujem ešte viac info:
1. jedná sa o notebook, alebo stolný PC
2. aký máš operačný systém
3. ako sa pripájaš na net? Ide ti z PC kábel, alebo bezdrôtovo cez WIFI /ale fyzicky z PC/ pretože niekto volá aj káblové pripojenie také že do PC mu ide kábel z WIFI routra v izbe......
4. ak ti ide z PC kábel, kam vedie?
Melnick
04.08.12,19:09
Fero, to čo si dal do profilu ????? Hnusného zabijaka ? A ja som myslela, že si srandista.
janok5
16.08.12,06:58
provideri sa hrabú v počítačoch jedna radosť ... o tom že ničia registre v PC ani nehovorím - počítač po čase je taký deravý, že systém úplne spomalí a neskôr úplne padne.
mecky
16.08.12,07:44
co to preboha? :D
misoft
16.08.12,12:19
Janok5 - už nepi - trepeš z cesty.