iMiki
03.08.12,07:28
Je možné vybudovať prístupovú komunikáciu svojpomocne, alebo zákon stanovuje len dodávateľsky?

Mám vypracovaný projekt na prístupovú komunikáciu v dlžke cca 120-150 m. Stavebný úrad ma pri stavebnom konaní upozornil, že cestu nemôžem urobiť svojpomocne, ale len firma s patričným oprávnením. Je to pravda?
fetya
03.08.12,17:36
ano, je. aj ja si musim dat postavit prist. cestu, ale nasiel som firmu, ktora zabezpeci papiere, a ja to spravim svojpomocne. Firma 20x4,5 m cestu vycislila na 22 tis. eur. Svojpomocne max 3 tis. Preto moze robit len firma, lebo je to verejenoprospesne zariadenie, ktore moze pouzivat aj verejenost, teda nie je to napr. dom, ktory padne len na tvoju hlavu.
wagner
03.08.12,18:05
Je možné vybudovať prístupovú komunikáciu svojpomocne, alebo zákon stanovuje len dodávateľsky?

Mám vypracovaný projekt na prístupovú komunikáciu v dlžke cca 120-150 m. Stavebný úrad ma pri stavebnom konaní upozornil, že cestu nemôžem urobiť svojpomocne, ale len firma s patričným oprávnením. Je to pravda?

Pokiaľ to bude cesta obecná - teda na obecnom majetku, tak to stavebný úrad má pravdu. Ak je cesta na Tvojom pozemku, tak stavebný úrad nemá pravdu - o takej ceste si rozhoduješ Ty, kto ju bude robiť.Tam je potrebný stavebný dozor s okrúhlou pečiatkou.
iMiki
04.08.12,15:08
Cesta bude na mojom pozemku... neviete, či je to niekde v zákonoch...aby som sa mohol o niečo oprieť pred stavebným úradom...