Johana20
03.08.12,09:50
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť? Podľa PZ okrem vedenia účtovníctva, daná osoba vykonáva aj iné činnosti pre s.r.o./organizovanie pracov. stretnutí, komunikácia s obchod. partnerom a iné, podľa toho je dohodnutý aj mesačný fix. plat. Stačí živnosť len na vedenie účtovníctva, alebo je potrebné rozšíriť živnosť?/marketing??? Ďakujem.
Tweety
03.08.12,07:52
AKosi tie veci neidú dokopy, ak pracuje na PZ nepotrebuje živnosť. Alebo si to myslela inak?
Johana20
03.08.12,08:04
Myslela som Zmluvu o spolupráci.
Tweety
03.08.12,08:29
Myslela som Zmluvu o spolupráci.
V zmluve má byť zahrnuté to, čo sa bude poskytovať, to, čo je jej predmetom. A k samotnej živnosti, ak má len vedenie účtovníctva, nestačí.
Johana20
03.08.12,08:44
Druhú živnosť - voľná živnosť- je Reklamné a marketingové služby, neviem, či to zahŕňa aj tieto činnosti, lebo viem, že jedna kočka sa zaoberá výzdobou svadieb, rodinných a firemných akcií a zo živnostenského úradu je tam dali práve takú živnosť plus sprostrekovanie v oblasti obchodu/provízia za sprostredkovanie, fotograf, auto... . Asi by to chcelo skočiť na živ.úrad. Ď
Johana20
03.08.12,08:59
Ja si myslím, že sa jedná o Administratívne služby - chcela som si to len potvrdiť, ale ako som napísala, bude najlepšie ísť na živ. urád.
terezamaria
05.08.12,18:16
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť? Podľa PZ okrem vedenia účtovníctva, daná osoba vykonáva aj iné činnosti pre s.r.o./organizovanie pracov. stretnutí, komunikácia s obchod. partnerom a iné, podľa toho je dohodnutý aj mesačný fix. plat. Stačí živnosť len na vedenie účtovníctva, alebo je potrebné rozšíriť živnosť?/marketing??? Ďakujem.
Pokiaľ robí u zamestnávateľa na živnosť a prácu si fakturuje, potom stačí pre hlavnú činnosť živnosť na účtovnícke práce, tie ostatné, ktoré jej zamestnávateľ pridal, sú bežné administratívne a organizačné záležitosti.