Fero11
03.08.12,10:19
Zdravim nedavno si znamy kupil webcam k PC, chce to vyuzivat hlavne na skype. Je to tato kamera http://www.trust.com/products/product.aspx?ProductCategory=CHAT&ProductGroup=WEBCAMS&artnr=17405 v popise su napisane parametre a okrem ineho aj vysoko kvalitny obraz co je samozrejme blbost, pretoze obraz je rozmazany a neda sa poriadne zaostrit napr. na 2-3 m.
Kameru si chce umiestnit tak torochu inde (nie na monitor, ved povedzme si ako blbo to vyzera, kem mam kamosovu hlavu na obrazovke a este k tomu je to velmi deformovana hlava, neprirodzene farby atd ... proste clovek v tej kamere vyzera uplne inak ako v skutocnosti) aby nesnimala len hlavu, ale vacsiu cast priestoru.
S vyssie uvedenou kamerou to nebolo mozne nastavit, nedal sa doladit kontrast, bolo to moc rozmazane.
Preto sa chcem opytat aku kameru je vhodne kupit, ake by mala mat parametre, aby to aspon ako tak slusnejsie vyzeralo (bez mic)
misoft
03.08.12,12:31
Ovládače nainštaloval? Ak nie - OS berie default! Pokiaľ má ovládače - má aj nastavenie parametrov kamery a jej zobrazovania - inak nie.
Fero11
03.08.12,14:52
samozrejme nainstaloval, nastavoval rozne parametre a zaostrovali sme objektiv, no bohuzial to bolo naprd
asi sa neda nic robit za 9,9€ :) len kupit nieco slusnejsie
misoft
03.08.12,19:17
No musel trafiť na nejaký šmejd Made In Šikmooký (ja som istého času kúpil Tesco kameru a tá ide - asi som mal recht :D)
kergulaan
04.08.12,04:32
Nechcem rypat, ale slovo recht oznacuje, ze si mal pravdu alebo sa smial, co v tvojom prispevku nedava zmysel.