MichaelaMilan
03.08.12,21:24
S polovičkou sme kúpili byt v pôvodnom stave. Na byt je ťarcha kôly hypotéke. Radi by sme prefinancovali rekonštrukciu do výšky 25.000€. Otázka znie, ísť cez PSS? ak áno, čo sa da využiť v PSS aby bola splátka čo najmenšie. V PSS nemáme zatial žiadne sporenie. Boli sme zisťovať čo a ako, a ponukli nám 23800 so splátkou 166€ na 30r bez dokladovania príjmu. Zaujímavé je, že jedna fin. poradkyňa nám núkala 23.000€ so splátkou 100€ pri zdokladovaní príjmu. Obaja sme zamestnaný, zárobok je celkom dobrý u oboch (nadpriemer). Je možné, že fin. poradkyňa vie o niečom o čom nám v PSS nepovedali keď rozdiel v splátke je 66€. Prosím poraďte.
V prípad ak vie niekto poradiť aj niečo iné ako PSS, budem rád.
Ďakujem.
freddy87
04.08.12,16:22
Na začiatok treba povedať, že existuje aj viac spoločností ako len jedna vyššie spomenutá. Pss má na úvery tabuľky, je tam síce viacej možností, ale pokiaľ už Vám to pozerala nejaká poradkyňa, predpokladám, že vybrala ideálnu možnosť. Alternatívou je skúsiť sa obrátiť na iné spoločnosti, či už stavebné, alebo banky. Určite sa na to pozerala aj Vaša poradkyňa, tak sa jej spýtajte na názor.
buchač
04.08.12,16:34
S polovičkou sme kúpili byt v pôvodnom stave. Na byt je ťarcha kôly hypotéke. Radi by sme prefinancovali rekonštrukciu do výšky 25.000€. Otázka znie, ísť cez PSS? ak áno, čo sa da využiť v PSS aby bola splátka čo najmenšie. V PSS nemáme zatial žiadne sporenie. Boli sme zisťovať čo a ako, a ponukli nám 23800 so splátkou 166€ na 30r bez dokladovania príjmu. Zaujímavé je, že jedna fin. poradkyňa nám núkala 23.000€ so splátkou 100€ pri zdokladovaní príjmu. Obaja sme zamestnaný, zárobok je celkom dobrý u oboch (nadpriemer). Je možné, že fin. poradkyňa vie o niečom o čom nám v PSS nepovedali keď rozdiel v splátke je 66€. Prosím poraďte.
V prípad ak vie niekto poradiť aj niečo iné ako PSS, budem rád.
Ďakujem.
..k zvýraznenému

166 € na 30 rokov...
100 € na koľko rokov ...

Nie možné ...dokonca samozrejmosťou je to...pracovníčka určite vie , že problém tkvie práve v tej dľžke splácania hypotéky ...
Čím dlhšie splácanie , tým vyššie preplatenie hypotéky ...
Hypotéku by som riešil práve nie tými najnižšími splátkami ...skôr naopak ...
....ale aj tak je to jedno , tabuľky nepustia a banka nie je charita...
freddy87
04.08.12,17:18
Ja by som zase riešil zmluvu o úvere najnižšími splátkami s vyššou dobou splácania, nakoľko máte istotu, že Vám viacej peňazí ostane v rozpočte, a samozrejme, odkladal by som si na predčasné splatenie, povedzme po 15 rokoch, na nejaký výhodný účet s 5 a viac % úrokom pri dlhodobom sporení.
buchač
04.08.12,17:38
Ja by som zase riešil zmluvu o úvere najnižšími splátkami s vyššou dobou splácania, nakoľko máte istotu, že Vám viacej peňazí ostane v rozpočte, a samozrejme, odkladal by som si na predčasné splatenie, povedzme po 15 rokoch, na nejaký výhodný účet s 5 a viac % úrokom pri dlhodobom sporení.

...splácanie nech si rieši každý sám ...
Ja osobne cvakám 220 € na 20 rokov...už tretí rok ...
O dva roky už ani pokutu za predčasné splatenie nebudem ...

Nevraviac ani o tom , že vyššia splátka sa jednoratovo vždy dať splatiť ...

Len malá otázka ....5 % úrok ???....a to ktorý bankový dom poskytne ???
freddy87
05.08.12,07:57
Vec názoru, nebudeme sa hádať, aj tak má každý svoju pravdu :D, tých 5% nie je banka a je to priemerný úrok za dlhodobé sporenie, samozrejme garantovaný
MichaelaMilan
05.08.12,08:35
Asi som sa zle vyjadril.......O tom, že sa dá aj inde apd, apd, apd viem. Ja potrebujem vedieť len o PSS. Ohľadom splátky, súhlasím s freddy87. Buchač, ty cvakáš 220/mes na 20r, teda asi si si zobral do 30.000. Ja riešim momentálne celkovo 100.000€, čo je už trocha niekde inde!!!!!!!
ALL Je mi jasné, že tabulky sú tabulky, ale vždy sa niečo dá, ak o tom človek vie. Preto sa pýtam ešte raz, vedel by mi niekto niečo poradiť? 25.000€ cez PSS so splátkou menšou ako 160€/mes????????? V PSS po mne nechcú ani žiaden doklad o príjme, ani nič. I keď nie je pre mňa problém dodať potvrdenie o príjme apd......... Len je to v PSS momentálne najjednoduchšie. Splatnosť chcem na 30r, ale predpokladané splatenie je do 5r....... Asi tak.....
_insomniac_
21.10.12,16:48
Či s príjmom alebo bez je to jedno, ak to máš na 30 rokov BZP tak splátka v PSS momentálne vychádza 170€ + 10€ poistenie, bez poistenia je to od 171-174€. iné by to bolo keby máš ty alebo priateľka sporenie a je tam hodnotiace číslo >= 5 potom by sa splátka pohybovala od 157€.
richardhudec
21.10.12,23:10
No nakoľko nižšie píšeš, že plánuješ úver o 5 rokov vyplatiť, tak ti navrhujem riešiť to cez banku. Momentálne sa úrokové sadzby pohybujú priam rekordne nízko - konkrétne ponuka na 23 000€ hypotéku so splátkou 100€/mes. je s najväčšou pravdepodobnosťou zo Slovenskej sporiteľne, ktorá má neviem či do konca októbra, alebo novembra kampaň, kde ponúka hypotéky od 3,29% p.a. Ak si zoberieš takúto hypotéku za predpokladu, že ju splatíš o 5 rokov, tak si dáš fixáciu úrokovej sadzby práve na tých 5 rokov a bude to to najefektívnejšie riešenie, kedy preplatíš banke čo najmenej. Výhoda stavebných sporiteľní je stála výška splátky počas celých 30 rokov splácania. Nevýhoda hypotéky cez banku je to, že v závislosti od fixácie a zmeny úrokovej sadzby sa ti mení aj výška splátky, čiže sa môže stať, že o 5 rokov, keď skončí fixácia by ti banka dala splátku vo výške 170€/mes. To sa však teba netýka, nakoľko to plánuješ skôr vyplatiť. Ak máš nejaké ďalšie otázky, najlepšie ma zastihneš e-mailom na hudecrichard@gmail.com.