cickaa
05.08.12,07:41
som 10 ty den po operacii platnicky ,ktoru som samozrejme absolvovala s tym ,ze uz kvoli bolestiam ina moznoxt nebola,po operacii som sa citila super, skoro ziadne bolesti,a dnes sa to tahanie do nohy vratilo,bolesti su mierne ,ale su ,chcela by som vediet ci ma niekto skusenost,,,ako to pokracovalo u vas a ci bolesti casom ustupili,uz ich mam dost kvoli nim som tri mesiace nechodila a nechcem aby sa vratili...
kaivorus
05.08.12,06:20
problémy v driekovej časti vznikajú z rôznych dôvodov.
z vlastných skúseností s klientami je mi známe, že drieková časť chrbtice a pánvy, pospájaná tzv Sičkami sô neelastické,
takto vznikajú nápory na medzstavcové priestory,... , kolagény a elastíny,
Ďalšia podstata vzniku problémov vzniká z chodidla, ....
Bolesti sa dajú vyriešiť a ustúpia, špeciálne terapie
je potrebné zistiť, mikrobiálnu parazitárnu a plesňovú záťaž v tele - obrovská spotreba Fe, Mg, Ca,
Ak sa neregeneruje kolagén- príčina je v paratyrocyte...
buchač
05.08.12,06:52
som 10 ty den po operacii platnicky ,ktoru som samozrejme absolvovala s tym ,ze uz kvoli bolestiam ina moznoxt nebola,po operacii som sa citila super, skoro ziadne bolesti,a dnes sa to tahanie do nohy vratilo,bolesti su mierne ,ale su ,chcela by som vediet ci ma niekto skusenost,,,ako to pokracovalo u vas a ci bolesti casom ustupili,uz ich mam dost kvoli nim som tri mesiace nechodila a nechcem aby sa vratili...
Platničky mi ešte neoperovali
Budem iným spôsobom za múdreho ...

Za ten krátky čas po operácii predsa nemôžeš chcieť , aby si bola v tom 100 % stave ...
Že neboli bolesti ???...pripisujem pôsobeniu rôznych analgetík ...
Silne ale aj pochybujem ,že sa doň vôbec niekedy aj dostaneš ...
cickaa
05.08.12,11:20
dakujem ,za reakciu,praveze som bralla iba minimum analgetik tesne po,neocakavam ,ze budem na 100 percent ok,skor som chcela vediet ci ma niekto podobne skusenosti a ako pokracovalo liecenie
margot157
06.08.12,05:22
Ahoj,

tiež nie som po operácií platničky, ale mala som veľké problémy s platničkou a čo-to som si vtedy naštudovala, tak Ti môžem zodpovedne povedať, že všetko, čo Ti tu ľudia napíšu, je prísne individuálne, ako niekomu niečo veľmi pomôže, inému môže uškodiť, takže aj skúsenosti iných s operáciou nemôžeš aplikovať na seba, tiež si myslím, že 10 dní je veľmi málo, nerob paniku, treba byť ešte trpezlivý, mesiac-dva sa ukáže. M
margot157
06.08.12,05:25
Platničky mi ešte neoperovali
Budem iným spôsobom za múdreho ...

Za ten krátky čas po operácii predsa nemôžeš chcieť , aby si bola v tom 100 % stave ...
Že neboli bolesti ???...pripisujem pôsobeniu rôznych analgetík ...
Silne ale aj pochybujem ,že sa doň vôbec niekedy aj dostaneš ...

Tak toto je tiež prdčasné, na to popísala veľmi málo, aby sa dalo povedať, že sa už nikdy nedostane do 100% stavu, treba zabojovať a cvičiť, skrátka robiť všetko pre to a určite sa dostaneš, ale záleží to vo veľkej miere od Teba. M
buchač
06.08.12,05:35
Tak toto je tiež prdčasné, na to popísala veľmi málo, aby sa dalo povedať, že sa už nikdy nedostane do 100% stavu, treba zabojovať a cvičiť, skrátka robiť všetko pre to a určite sa dostaneš, ale záleží to vo veľkej miere od Teba. M
...tými 100 % som myslel na tie ( aj ) vedľajšie problémy , ktoré sa fakt nedajú ovplyvniť ....

Každý zásah do organizmu zanechá totiž nejakú tú stopu ...jedná sa mi teraz o operácie....

Chcem tým povedať to , že operácia ako taká sa podarila na 100 % , všetko v pohode...
No môže sa stať , že aj smiešna operácia ( povedzme slepák ) zanechá tie svoje stopy ....vnútornú ranu občas cítiť aj po rokoch ...

Tie vážnejšie ani neriešim ........ale dalo by sa ...;)
cickaa
06.08.12,07:17
jemi jasne ,ze vsetko co sa tu napise je prisne individualne ,ide skor o to ze ma momentalne aj minimalne zhorsenie stavu dokaze slusne rozhodit,kedze sa snazim prisne dodrzovat rezim liecby .ak som spravne pochopila radis mi klud cvicit a cakat a dufat ze bude vsetko ako ma byt,dakujem
legolas
06.08.12,15:09
..príliš odborne napísané..nedal by sa to napísať v našom jazyku?
legolas
06.08.12,15:12
...ale on povedal pravdu..už sa do 100% stavu nikdy nedosteneš..
legolas
06.08.12,15:17
...ja som 9 mesiac po operácii driekovo krížovej chrbtice.., spočiatku mi bolo dobre, postupne sa to zhoršovalo a pred týždňom som sa vrátil z nemocnice, lebo som tie bolesti nemohol vydržať.., napichali mi infúzie a záver bol asi takýto..., " musite sa zmieriť s tým, že vaša chrbtica už nikdy nebude taká ako pred tým, takže sa šetriť, brať lieky a zvykať si na bolesť"...
margot157
07.08.12,03:24
jemi jasne ,ze vsetko co sa tu napise je prisne individualne ,ide skor o to ze ma momentalne aj minimalne zhorsenie stavu dokaze slusne rozhodit,kedze sa snazim prisne dodrzovat rezim liecby .ak som spravne pochopila radis mi klud cvicit a cakat a dufat ze bude vsetko ako ma byt,dakujem
Takže si myslím, že ani negatívne skúsenosti iných ti nepomôžu a tiež nie prognózy, že tvoj stav už nikdy nebude ako predtým, na čo by potom tá operácia bola...
Cvičenie určite nie hneď po operácií, ale tu treba počúvať lekárov, chcela som Ťa len podporiť, že ak ti tu niekto napíše, že po operácií nemá dobré skúsenosti, aby si si to hneď nevzťahovala na seba, ja poznám prinajmenšom osobne 3 ľudí, čo boli operovaní a majú sa super, takže držím palce, M.
legolas
07.08.12,04:59
...zbytočne ju utešuješ, je to krutá pravda.., už nikdy sa nebude cítiť na 100%...
buchač
07.08.12,05:44
Takže si myslím, že ani negatívne skúsenosti iných ti nepomôžu a tiež nie prognózy, že tvoj stav už nikdy nebude ako predtým, na čo by potom tá operácia bola...
Cvičenie určite nie hneď po operácií, ale tu treba počúvať lekárov, chcela som Ťa len podporiť, že ak ti tu niekto napíše, že po operácií nemá dobré skúsenosti, aby si si to hneď nevzťahovala na seba, ja poznám prinajmenšom osobne 3 ľudí, čo boli operovaní a majú sa super, takže držím palce, M.
...to nie sú negatívne skúsenosti iných...to je iba realita...
Skúsenosti iných ( či pozitívne alebo negatívne ) od INÝCH by som ja osobne nebral nejak na zvláštny zreteľ...
Ty poznáš osobne 3 ľudí , ktorí sa majú super....hm , fajn.....
Lenže nepoznáš stav tých druhých , ktorí sa majú trochu inak ...ani operácia nejak nepomohla zvrátiť ten ich stav.... o paličke sa pohybujú...tých poznám zasa ja...
Predsa ide o to , že operácia je v podstate posledné štádium na odstránenie nejakých tých problémov ( všeobecne myslené ) , kde už zlyhali tie iné , menej radikálne zdravotné postupy...
Stav po tej operácii ???....tak ten sa nedá hodnotiť po pár dňoch ( zadávateľka uvádza 10 dní od operácie ) , to sú ešte stehy v rane ...alebo mesiacoch ....lež skôr by som povedal , že po dlhšej dobe...

Takže si myslím

legolas 22 Minutes Ago #18348
...zbytočne ju utešuješ, je to krutá pravda.., už nikdy sa nebude cítiť na 100%...

a súhlasím s týmto názorom.....


...a ozaj , ako vravím , nebol som na operácii s platničkami ( ani nejak nemienim ) , no s križovatkami roky mám tie svoje skúsenosti ...
...jeden blbý pohyb a ani poriadne sa vtedy jedinec nevie vyrovnať , len v predklone chodí........
...ešte dobre , že sa mi to pri iných prudkejších pohyboch neprihodilo ...;):---:D
margot157
07.08.12,06:23
...to nie sú negatívne skúsenosti iných...to je iba realita...
Skúsenosti iných ( či pozitívne alebo negatívne ) od INÝCH by som ja osobne nebral nejak na zvláštny zreteľ...
Ty poznáš osobne 3 ľudí , ktorí sa majú super....hm , fajn.....
Lenže nepoznáš stav tých druhých , ktorí sa majú trochu inak ...ani operácia nejak nepomohla zvrátiť ten ich stav.... o paličke sa pohybujú...tých poznám zasa ja...
Predsa ide o to , že operácia je v podstate posledné štádium na odstránenie nejakých tých problémov ( všeobecne myslené ) , kde už zlyhali tie iné , menej radikálne zdravotné postupy...
Stav po tej operácii ???....tak ten sa nedá hodnotiť po pár dňoch ( zadávateľka uvádza 10 dní od operácie ) , to sú ešte stehy v rane ...alebo mesiacoch ....lež skôr by som povedal , že po dlhšej dobe...

Takže si myslím

a súhlasím s týmto názorom.....


...a ozaj , ako vravím , nebol som na operácii s platničkami ( ani nejak nemienim ) , no s križovatkami roky mám tie svoje skúsenosti ...
...jeden blbý pohyb a ani poriadne sa vtedy jedinec nevie vyrovnať , len v predklone chodí........
...ešte dobre , že sa mi to pri iných prudkejších pohyboch neprihodilo ...;):---:D
Takže ak tomu dobre rozumiem jej treba stále opakovať, že už nikdy po operácií nebude fit a hlavne jej treba zdôrazňovať, ako sa kto cítil po operácií zle. Je tak ? Opakujem, ja som nebola operovaná, myslím si, že ďalej sem prispievať nemá zmysel, hlavne keď si sa do toho zapijil ty, dúfam, že sa prispievateľke ozve ešte niekto, kto mal operovanú driekovú platničku. M
Jurivo
07.08.12,07:22
Záleží dosť na tom aká to bola operácia, aký zásah do chrbtice. Ľudský organizmus má obrovskú schopnosť regenerácie, treba mu len pomôcť správnym životným štýlom, stravou, pohybom a pod. Netreba sa zmieriť s výrokom: "zvykajte si na bolesť, lepšie to už nebude". Hľadajte spôsoby ako bolesť potlačiť a úplne odstrániť. Vyskúšajte masáže (po operácii treba konzultovať s lekárom o vhodnej masáži), najskôr po 6 mesiacoch od operácie. Breussova masáž je vhodná pri problémoch s chrbticou (na nete si nájdete vyčerpávajúce informácie o tejto masáži). Netreba to vzdávať.
buchač
07.08.12,08:15
Takže ak tomu dobre rozumiem jej treba stále opakovať
...ZLE ROZUMIEŠ .......VEĽMI ZLE !!!!!!!!!!!
, že už nikdy po operácií nebude fit a hlavne jej treba zdôrazňovať, ako sa kto cítil po operácií zle.
...pre Kristove rany ..........tvrdím snáď JA niečo také ???
Je tak ?
NIE ...nie je...
Opakujem, ja som nebola operovaná
...na platničky teda nie ...na hlavu tiež nie.......no iné jazvy teda mám na sebe....
, myslím si, že ďalej sem prispievať nemá zmysel,hlavne keď si sa do toho zapijil ty
...hm ......a ja s tým mám čo ????...
NIKOHO nemienim znechucovať , odrádzať od jeho zámyslov , myšlienok , postojov ...každý nech si narába so svojím zdravím ako len uzná za vhodné...
Keď sme už pri tej mojej osobe , tak JA tvrdím iba jedno ...je dobré byť radšej pesimistický realista , nakoľko je vždy tá lepšia možnosť smerovať k tomu optimistickému realizmu ...
...a keby som nebol optimista , už dávno pod drnom ležím .....
, dúfam, že sa prispievateľke ozve ešte niekto, kto mal operovanú driekovú platničku. M

...ako zvyknem pri takejto polemike občas pripomenúť , mňa je potrebné čítať aj medzi riadkami ...
legolas
07.08.12,10:15
..vy ste asi nepochopili podstau veci.., rahabky, cviky a pod., to je len jedno z mála vecí, ktoré pomáhajú trocha potlačiť bolesť.., viď príklad..ak vám odrežu palec..myslite, že už bude všetko OK? vôbec nie.., stále budete mať pocit, že ho tam máte a aí
mareko
07.08.12,15:12
jemi jasne ,ze vsetko co sa tu napise je prisne individualne ,ide skor o to ze ma momentalne aj minimalne zhorsenie stavu dokaze slusne rozhodit,kedze sa snazim prisne dodrzovat rezim liecby .ak som spravne pochopila radis mi klud cvicit a cakat a dufat ze bude vsetko ako ma byt,dakujem

Ako si mala operovanú platničku? Máš vymenenú platničku za napr. titánovú, alebo ju máš "zdrôtovanú"? To je tiež dôležité vedieť. Pre krátky čas od operácie je ťažké zaujať stanovisko. Každopádne teraz lieč predovšetkým poškodené nervy, užívaj všetky B-čka aké nájdeš, či už v prirodzenej (napr Goji - Kustovnica čínska)alebo umelej podobe. Od regenerácie nervových zakončení sa odvíja tvoj budúci stav. Nervy si mala dlhodobo utláčané, teraz sa im musíš venovať. Nezabudni cvičiť, ak máš dobrého rehabiliťáka, ten ťa nasmeruje hneď od začiatku po operácii, naučí ťa čo smieš a čo nesmieš robiť a kedy s čím začať. To, že ti vystreľuje bolesť naspäť do nohy nie je veľmi dobré znamenie, ale môže to byť práve tými stlačenými nervovými zakončeniami a časom to povolí. Máš pred sebou dlhú cest, ktorú práve v začiatkoch nesmieš zanedbať (viem čo píšem, pozri si moje príspevky ohľadom chrbtice). Nezabudni na pozitívne myslenie, skutočne je to polovica úspechu. Nikdy sa nezmier s vetou "musíte sa naučiť s tým žiť". Žiť áno, ale nepoddať sa, bojovať...povedz si, "ja budem OK"....nerieš percentá :-). Ak by si sa chcela dačo opýtať, napíš SS, lebo by tu z toho mohol vzniknúť román :-)
buchač
07.08.12,15:16
...tak nejako .......
Bionda
07.08.12,15:20
.. tiež si myslím, že 10 dní je príliš krátka doba na bilanciu. Ja som mala operovanú krčnú chrbticu a každý mi povie, že všetko chce svoj čas- Nervy sa regenerujú pomaly, to či a ako sú poškodené nervy vraj budú vedieť po roku od operácie . Ja som sa s problémami trápila skoro dva roky vďaka "múdrym lekárom" lebo nemám vek na neurologické diagnozy a nakoniec sa čudovali kde som to nabrala - no kúpiť sme si to nikto nekúpili ......Treba pozitívne myslieť, nepoddať sa, to povie každý, lebo to je 50% liečby. ... Držím palce.
Wewusqka1996
03.11.22,03:12
Dobry den mna operovali 23 septembra v NZ. Bola som sprosta, ze som im hned po operacii den po nej nepovedala ze mam hroznu bolest od priehlavku po prsty na nohach.. Myslela som si ze to suvisi s narkozou lebo ani polku pier som si necitila lenze pery mi odpuchli pred dvomi tyzdnami a bolest v nohe ostala este silnejsia lieky od bolesti ako zaldiar nepomaha a ani nic.. Beriem milgammu ale nepomaha. Neviem co to moze byt zacinam rehabilitovat tak uvidim ci to pomoze alebo nie. Potom este kepele..