Robert Pekar
05.08.12,15:23
Zdravim priatelia,
vopred sa ospravedlnujem za nazov temy, ale nic ine ma nenapada...

Mal by som take, pre mna celkom zaujimave otazky, s ktorymi si uz neviem dat rady a dost ma to zacina vytacat...

Mam PC s Windows 7 - 64 bit (original licencia...), v nom je celkom 7 HDD o roznych kapacitach. BIOS mam nastaveny na AHCI rezim (presiel som na skusku s IDE...ale toto je asi nepodstatne, pretoze moj problem som mal aj tam). Ked som nainstaloval cisty Windows...vsetko sa tvarilo uplne normalne, vsetko bezalo ako ma, ziaden problem...az do okamihu, kedy sa mi po instale nejakeho balika programov objavia nejake subory na inom HDD ako na tom, kde som to instaloval. Samozrejme, ze vsetko instalujem na "C". Su to bud nejake zlozky, ktore maju ako nazov strasne vela cisiel alebo su to nejake polozky, do ktorych sa neda dostat (vyzeraju ako textove subory s ozubenym kolieskom - neviem to inac opisat, aby to bolo jasne, aj ked viem, co je to zac...)A tu nastava ten problem. Tie zlozky som proste jednoducho vymazal, pretoze na tych druhych HDD proste nemaju co robit. Samozrejme, ze program prestane fungovat a je potrebne ho preinstalovat. Lenze tie blbe zlozky sa objavia opat tam, kde boli. Tak odpojim vsetky HDD okrem "C". A tu nastava dalsi problem...PC ma problem nabootovat a sa spustit...
Potom ma napadla este jedna vec a sice, odpojit vsetky HDD okrem toho, kde pojde OS, vsetko nainstalovat a az potom popripajat vsetky ostatne HDD...a tu vznika dalsi problem...modra smrt...raz pocitac nabehne, za chvilu sa restartne...opat nabehne a modra smrt...a tak stale dokolecka dokola. A neustale vypisovanie nejakych chybovych hlasok, ze mam skontrolovat svoj hardware a ak bude problem pretrvavat atd atd...a uz ma to vazne prestava bavit.

Moje otazky:
- preco sa mi objavuju tie zlozky na mieste, kde nemaju co robit? Da sa tomu nejako zabranit a donutit PC, aby si to instaloval komplet tam kde ma?
- preco mi po odpojeni ostatnych HDD po instale OS nefunguje PC?
- je mozne, ze PC si sam priradi nejake ine miesto na bootovanie bez ohladu na to, kde je instalovany OS? Da sa tomu zabranit??
- musia byt vsetky HDD pripojene este pred instalaciou OS? Nemozu sa bez problemov pridat aj potom?

Este podotykam, ze HDD s OS + 1 z tych zvysnych HDD je pripojeny na SATA 3 portoch + tych zvysnych 6 je na SATA 2 portoch. A sranda je, ze tie subory sa objavuju na tych HDD na SATA 2 portoch. Len tie ostatne HDD sluzia ako uloziska pre pracu...

moja zostava:

TEC 65 in 1
EVGA X-58 FTW3
Creative X-Fi Elite Pro
TechniSat CableStar HD 2
ATI Radeon HD 5850, 2GB DDR5
Windows 7 Ultimate-64 bit, build 7600
Intel® Core™ i7 processor, X 980 - 3,33GHz
LG Blu-ray/HD DVD GGW-H20L LS, SATA, čierna
12 GB DDR3 10600 MHz CL8-8-8-24 KINGSTON HyperX BOX
1 x SAMSUNG 320 + 1 x WD 720 GB + 1 x WD 1 TB + 4 x WESTERN DIGITAL Caviar GP 3000GB


A dalsia otazka, nechcem koli tomu zakladat novu temu, ale ak bude treba, zalozim. Vedel by mi niekto pomoct s nastavenim BIOS-u? Presiel som z nastaveni pre IDE na AHCI a tu je par poloziek, ktorym celkom dobre nerozumiem...
Vlado40
05.08.12,13:37
Ja zvyknem stále nahodiť posledný bios, hlavne keď je problém:
http://www.evga.com/support/download/default.aspx
To či dú disky pripojené pri inštalácií alebo až po nej je jedno.Windows musí bežať.Ja mám napr,teraz režim IDE,pretože pri AHCI má doska problém s diskom SSD.Tiež mám HDD na SATAII aj SATAIII,Windows musí bežať.Ak odpojíš nejaký HDD ,tak Win musí bežať.Nedočítal som sa aký program inštaluješ.Máš dostatočný zdroj v PC,aj keď to nemá robiť problém ,že Win nenabotuje,keď odpojíš nejaký HDD.
Robert Pekar
05.08.12,14:13
Ja zvyknem stále nahodiť posledný bios, hlavne keď je problém:
http://www.evga.com/support/download/default.aspx

Posledny BIOS mam aj ja, to je hned prva vec, ktoru robim, ked skladam novy PC alebo nejaky opravujem. Tam problem nevidim, pretoze na tom BIOS-e som bezal skoro rok, len v rezime IDE. Sice bez toho predmetneho programu...nepotreboval som ho...



To či dú disky pripojené pri inštalácií alebo až po nej je jedno.Windows musí bežať.Ja mám napr,teraz režim IDE,pretože pri AHCI má doska problém s diskom SSD.Tiež mám HDD na SATAII aj SATAIII,Windows musí bežať.Ak odpojíš nejaký HDD ,tak Win musí bežať.

toto som si pred par dnami myslel aj ja a keby mi niekto tvrdil opak, neveril by som mu a stale si stal za svojim. Bohuzial, videl som to na vlastne oci a mam s tym problem.


Nedočítal som sa aký program inštaluješ.Máš dostatočný zdroj v PC,aj keď to nemá robiť problém ,že Win nenabotuje,keď odpojíš nejaký HDD.

momentale sa jedna o balik programov AutoCad, ale robilo mi to aj v minulosti s inymi programami, len vtedy mi to tak nevadilo. A zdroj mam 500 W, ten by ale mal jedine vplyv na grafiku, co ale nema. Co sa tyka nabehu PC, tam by to vadit nemalo.

Zacinam mat dojem, ci nie je problem v tom, ze doska ma pridavny Marwell radic a ten si robi co chce a priradzuje subory podla seba. Len to sa mi akosi moc nepozdava. Dalsia vec, co ma napada je, ci to nebude prave tym AHCI rezimom, co tiez pochybujem, kedze to robilo aj pri IDE. A posledna vec, ci to nerobi samotny Windows...a to uz problem bude.

Dnes ma este napadla jedna vec, nainstalovat OS na HDD pripojeny na prvy SATA 2 port (pretoze davat platnovy HDD na SATA 3 port asi nema cenu), pri odpojeni vsetkych diskov. Nainstalovat predmetny balik programov a az potom vsetko pripojit a nainstalovat komplet ovladace z dosky...otazka znie, ako sa bude PC potom chovat. Len to zistim az okolo stredy, pretoze som si este doobjednal nove kable na SATA3, ci nahodou nebude problem aj v nich, kedze som pouzival stare kable na max SATA 2 pripojenia. S kablami a nefunkcnostou zariadeni (nie sice s PC...) uz svoje skusenosti mam. Ci to ale pomoze aj teraz...
Vlado40
05.08.12,14:26
Stále zapájam HDD na prvý radič z ktorého doska ponúka bootovanie.Mal som zapojený HDD SATAII ako prvý na ktorom bol WIN a bol to SATAIII radič.Mám AutoCAD a ten problém nerobí.Kábel určite ten problém nerobí.Mám WIN7 x64.Zajtra idem náhodou vybrať jeden HDD 1TB a chcem ho nahradiť iným 2TB.Podľa toho ako píšeš by mi windows nemal nabehnúť,verím že to tak nebude a WIN pôjde ako má a nový HDD pôjde bez problémov aj keď nebol pripojený pri inštalácií.Skús ten radič nenainštalovať alebo nainštaluj novšiu verziu.
Robert Pekar
05.08.12,14:39
...len manual som preliezol cely a nikde sa nepise, ktory port je ako bootovaci...Este skusim napisat na podporu...ci budu mudrejsi...a drivery mam tiez aktualizovane...

ale skus dat vediet, aj ked predpokladam, ze Tebe to fungovat bude...:)) neviem preco, ale ked sa mne nieco dokasle na PC, tak sa to este nikomu nestalo...
Vlado40
05.08.12,14:50
Pri mojej doske sa píše:
Intel® P67 Express Chipset
- 2 x SATA 6.0 Gb/s ports (brown)
- 4 x SATA 3.0 Gb/s ports (black)
- Intel® Rapid Storage Technology supports SATA RAID 0, 1, 5, and 10
Marvell® PCIe SATA 6.0 Gb/s controller
- 2 x SATA 6.0 Gb/s ports (gray)
Takže aj ja mám ten Marwell radič a nemám problém.Ináč sú HDD ako píšeš platňové SATAIII , takže nevidím problém prečo by nemalo mať cenu ich tam pripojiť.Marvell radič sa tiež dá v biose samostatne prepínať medzi IDE a AHCI.Ja mám všetko na IDE .Daj sem screen tých súborov s ikonou ako ozubené kolieska.Pri terajších doskách všetky porty môžu byť botovacie.
Bootovací HDD by som dal na SATA0.
Robert Pekar
05.08.12,15:02
...to bude momentalne problem, pretoze uz tri dni mam rozobraty comp, cakam na kable a fungujem na notase...

ale tu je manual na dosku, ak to pomoze a vyznas sa v tom a budes mat cas sa na to pozriet...



http://www.evga.com/support/manuals/files/132-GT-E768.pdf
Robert Pekar
06.08.12,03:38
...tak som ešte včera písal na podporu a ak som tomu dobre rozumel, tak každý jeden port môže byť bootovací, ale asi najvhodnejšie je používať port 0...

"Hello Robert, Any of the Sata ports will work for boot priority. You can always use port 0 for the boot disc. Regards, EVGA"

takže skúsim sa zapojiť sem a uvidím čo sa bude diať. Ešte musím doma pozrieť, na ktorom HDD sa objavili tie súbory, či to nebol náhodou tento...kedže tu bol pripojený iný HDD.
Indeed
06.08.12,03:48
Aj mať príliš veĺa vedomostí o danej problematike a následkom toho vyžadovať od nejakého stroja

DOKONALÉ fungovanie spravidla prináša množstvo zbytočných problémov,ktoré by inak nebolo treba riešť....

Koľko ľudí /aj ja medzi nimi/ nemaju ani šajn o tom ako funguje HDD , čo je to BIOS , IDE , AHCI či SATA ...

a nebráni im to použivať počítač a inštalovať doň všetko možné,pričom nevedia kam sa to uložilo.
sthruska
06.08.12,06:23
to Indeed (http://www.porada.sk/member.php?u=205154) to je čo za príspevok
K téme. Zásadne inštalujem W na PC len s jedným diskom. Ak boli dva, tak bol vždy problém. Po nainštalovaní OS som pripojil druhý a žiaden problém nebol. Len raz a to bol chybný SSD.
Robert Pekar
06.08.12,06:36
Aj mať príliš veĺa vedomostí o danej problematike a následkom toho vyžadovať od nejakého stroja

DOKONALÉ fungovanie spravidla prináša množstvo zbytočných problémov,ktoré by inak nebolo treba riešť....

Koľko ľudí /aj ja medzi nimi/ nemaju ani šajn o tom ako funguje HDD , čo je to BIOS , IDE , AHCI či SATA ...

a nebráni im to použivať počítač a inštalovať doň všetko možné,pričom nevedia kam sa to uložilo.

...to ano, pokiaľ to inštaluješ všetko na jeden HDD. Len ja kôli práci potrebujem tých HDD viac a potrebujem ich odpájať.



to Indeed to je čo za príspevok
K téme. Zásadne inštalujem W na PC len s jedným diskom. Ak boli dva, tak bol vždy problém. Po nainštalovaní OS som pripojil druhý a žiaden problém nebol. Len raz a to bol chybný SSD.

...to je síce pekné, ale ja s tým mám problém, akonáhle nainštalujem OS na jeden HDD a potom pripojím ostatné, celý systém spadne...otázka je, kde je problém...radič, doska alebo zle pripojený bootovací HDD.

Akože páni, nič v zlom, ale ja potrebujem konštruktívne riešenia a nie konštatovania a komentáre o funkčnosti PC s jedným HDD...
misoft
06.08.12,13:28
Len taká malá myšlienočka moja:
Win máš nainštalovaný, no keď pripojíš ostatné HDD, zblbne.
Otázka: sú všetky HDD správne OS detekované? Skús pred bootovaním vstúpiť do BIOSu a daj BIOSom detekovať pripojené HDD - potom budú mať všetky HDD priradené porty a aj názvy jednotiek, ktoré by mal akceptovať aj OS.
Robert Pekar
06.08.12,15:44
Len taká malá myšlienočka moja:
Win máš nainštalovaný, no keď pripojíš ostatné HDD, zblbne.
Otázka: sú všetky HDD správne OS detekované? Skús pred bootovaním vstúpiť do BIOSu a daj BIOSom detekovať pripojené HDD - potom budú mať všetky HDD priradené porty a aj názvy jednotiek, ktoré by mal akceptovať aj OS.


to robim ako prve este pred instalom, skontrolujem BIOS a viditelnost vsetkych HDD, nastavim prioritu bootovania...a aj cez to vsetko to robi to, co tu riesim...a to je ten problem...
Vlado40
06.08.12,18:57
Takže dnes som vymenil ten HDD.Samozrejme ,kým som prišiel nato ktorý to je,tak to chvíľku trvalo.Odpojil som jeden HDD,zapol PC a pozrel či je to ten ktorý chcem vymeniť.Samozrejme ako naschvál bol to ten posledný ,klasický HDD ,pretože SSD nie je problém rozpoznať.Mám ich 5 klasických + 1 SSD.Ani raz som nemal problém aby Win nenabehol aj keď som HDD odpájal a znovú pripojil.Win nemal problém nabehnúť ani keď som tam dal nový HDD 2TB aj keď namiesto MBR som ho pripojil ako GPT ,aj keď viem ,že vo Win XP mi ho nezobrazí.Ako som už raz spomínal ,botovací HDD pripájam na prvý radič ,ktorý ponúka bios.Presne tak ako si dostal odpoveď zo servisu.OS stále inštalujem pri pripojených všetkých HDD.Doteraz som nemal žiadné problémy.HDD pri inštalácií odpájam iba vtedy ,ak napr. mám Win7 a na druhom HDD chcem mať WinXP ,čo aj mám aby sa OS navzájom nepreviazali a pri odstránení jedného som mohol napr. partíciu kde je XP naformátovať z prostredia Win7 a nemal obavy ,že mi Win7 nenabehne.Pošli ten screen s ikonkami ak je to možné aj aké programy inštaluješ.Alebo je to hneď aj po čistom nainštalovaní Win7+ovládače bez programov?
Robert Pekar
07.08.12,03:13
Dnes by mi mali prísť nejaké nové veci do PC, tak to poskladám a začnem s novým instalom a pripojením HDD na ten SATA0 port bez Marwell radičov a uvidíme. Pokiaľ to bude fungovať ako má, problém bude tam...ak nie...každopádne sa ozvem, ale predpokladám, že kým to dám všetko dokopy...prejdú dva dni...takže strpenie...
janok5
07.08.12,05:03
najideálnejšie je keď sú OS zvlášť na HD.
Robert Pekar
07.08.12,06:14
najideálnejšie je keď sú OS zvlášť na HD.


...len tu neriešime pripojenie viacerych OS...
Robert Pekar
07.08.12,19:28
Tak som sa s tym dnes pozabaval. Nanovo som flashol BIOS, nanovo som naformatoval HDD a pripojil podla rad z EVGA podpory. Najprv som sa s tym trapil asi dve hodiny, pretoze mi nechcel vobec nabehnut PC...ale to bola zrejme moja chyba, pretoze pocas flashovania som nechtiac tukol do klavesnice a chvilu trvalo, kym som opat rozbehol BIOS. Ale podarilo sa. Opat som nastavil BIOS na rezim AHCI a zacal s instalom OS. Vsetko sa tvarilo normale, instal prebehol bez problemov az do konca. Sranda nastala az potom, ked som restartol PC koli nastaveniu priority bootovania z mechaniky na HDD. PC malo akosi na haku nabehnut a vypisoval hlasky o tom, ze mam restartnut PC, pretoze nie je mozne spustit BOOT. Proste klasika pri zle nastavenom prioritnom HDD. A tu nastala sranda. OS bol nainstalovany na spravnom HDD, jeho priorita bola nastavena tiez spravne, ale BOOT-ovacia sekvencia sa spustala s uplne ineho HDD. A cuduj sa svete, s portu SATA6, co su SATA3 porty. Toto mi absolutne vobec nedava zmysel, ako je mozne, ze OS je na jednom a bootovanie na druhom HDD. Tak som sa s tym este chvilu zabaval, opat preformatoval HDD a opat nainstaloval OS a opat to iste. Tak som sa nasral, nastavil BIOS na rezim IDE a vsetko zopakoval. A cuduj sa svet...vsetko ide ako ma. Takze tu to uzatvaram a problem idem dalej riesit cez podporu EVGA, pretoze toto je mimo rozsah normalneho chapania a vyzera to na reklamaciu dosky. Takze dakujem za pomoc.
Vlado40
07.08.12,19:58
Vyberáš si formátovanie pri inštalácií alebo formátuješ HDD iba iným programom.
Robert Pekar
07.08.12,20:03
Formatoval som disky cez prikazovy riadok na notase...

...ale este som teraz prisiel na celkom zaujimavu vec...a sice...nastavit BIOS na IDE rezim, nainstalovat OS, restartnut PC a vratit sa spat do BIOS-u a zmenit rezim na AHCI. Restartnut PC a pocitac si spusti akusi samostatnu instalaciu, ako ked sa pripoji novy hardware a stahuju sa ovladace. Ked som sa opat vratil do BIOS-u, vsetko sa tvari ako ma v AHCI rezime. Dokonca aj bootovanie je v AHCI. Len dufam, ze aj tak funguje. Zajtra este skusim ten install AutoCad balika a uvidi sa. Ak to bude fungovat...mam o problem menej...ak nie, porazi ma...
Vlado40
08.08.12,11:54
Ak máš nainštalovaný OS a zmeníš pripojenie HDD z IDE na AHCI ,tak je normálne ,že keď sa spustí OS ,tak ten HDD detekuje ako nový hardvér a nainštaluje aj ovládače.
Robert Pekar
08.08.12,16:57
...tak aby sme sa este pohli o kusok dalej...to bootovanie som vyriesil cez podporu dosky a reinstalom ovladacov...
ale pustil som sa do instalu toho AutoCad balika a opat ta ista ikona...vyzera takto...

http://i47.tinypic.com/o0cbv7.jpg
sranda je, ze to robi len AutoCad Inventor Professional 2010...ale som sa nastval, odpojil som (tentokrat uz uspesne) vsetky HDD a instaloval len na jednom HDD. Ten subor sa sice objavil, ale na "C"...co ma momentalne netrapi. Ale aj tak by ma zaujimalo, co je to za subor a co sa stane, ked ho jednoducho vymazem. Jeho a jemu podobne...
mecky
08.08.12,17:05
msdia je subor ktory si nainstaluje microsoft visual c++

ak zvladas eng:
http://support.microsoft.com/kb/927665
Robert Pekar
08.08.12,17:19
Cize ak som to dobre pochopil, ten subor sa instaluje do korenoveho priecinka na HDD, ktory bol zavadzaci. Cize, kym si moja doska robila co chcela, je mozne ze to bootovanie presunula na ten HDD, kde to robilo problemy? Pretoze ked som vsetko odpojil, PC som nespustil...cize jeden zo zavadzacich HDD bol aj on. Takze mi pomoze este jeden format toho HDD a mal by byt pokoj...aspon dufam. OK, uvidime co to spravi.

Dakujem vsetkym za cas a pomoc, toto uzatvaram.
mecky
08.08.12,17:21
ne, doska si boot sektor sama nepresunie.
format nieje treba

najlahsie je spravit postup z tej sekcie workaround, tym presunies ten subor na spravne miesto, a z korenoveho priecinka by mal ist potom be ujmy zmazat
Robert Pekar
08.08.12,17:38
Pockaj, trochu teraz tapam v tme...

podla toho navodu mam stiahnut a nainstalovat Microsoft Visual C++ 2005 SP1, to by malo opravit problem. Ak to dobre chapem, tak ten povodny subor mam presunut sem: \Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VC
len tu uz je teraz podobny subor, ale namiesto 80 je 90. Predpokladam, ze je to ten update...

a teraz sa zacinam stracat. Cez prikazovy riadok mam zadat: regsvr32 driver:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VC\msdia80.dll

a co s tym dalej?? Pretoze mi to vypisuje ze zadany modul sa nepodarilo najst. Teraz je otazka, co s tym. Je mozne, ze ta 90 ho prepisala a ja ho mozem teraz rucne bez problemov zmazat?
mecky
08.08.12,17:43
Je mozne, ze ta 90 ho prepisala a ja ho mozem teraz rucne bez problemov zmazat?
pravdepodobne ano, kedze si nainstaloval update toho suboru, ten workaround by fungoval bez updatu
v tomto je KB microsftu uzasna, ze vecsinou necha uzivatela domysliet si zaver :D
Robert Pekar
08.08.12,17:55
to hej, prekvapuju ma cim dalej, tym viac...

enem ten jeden HDD budem musiet formatnut, pretoze ak sa henta pliaga instaluje do korenoveho adesara bootovacieho HDD, tak sa mi povodne spustal boot z ineho HDD ako bol nainstalovany OS a tym padom sa objavoval na uplne odlisnom HDD. A kedze sa mi tam objavuje opat, ten HDD si bude pamatat povodne bootovanie. Takze to poriesim formatom a zmazanim vsetkych nepotrebnych zvyskov. (vid prvy prispevok...)
OK, dakujem. :)
Vlado40
08.08.12,17:58
Tak skús do príkazového riadku zadať 90 namiesto 80.Pozri sa do Spravy diskov ,či máš vytvorenú zavádzaciu časť 100MB pred tým HDD z ktorého botuješ.Niekedy ju Win vytvorí ,záleží ako inaštaluješ.
mecky
08.08.12,18:03
vlado, ked nainstaloval update, tak uz sa s regsvr netreba babrat, to uz si spravila instalacia updatu sama. toto ma uz vyriesene
Robert Pekar
09.08.12,14:53
Dobre ...toto mám poriešené...vedel by mi ale ešte niekto pomôcť s týmto??0

Nastavenie bios-u v IDE režime je mi celkomjasné, ale ako nastavit tieto polozky pri AHCI rezime? Defaultne je to nastavene takto...ale predpokladam, ze to treba zmenit...

AHCI HBA Capabilities

Stagger Spinup Support [Disabled]
Mechanical Presence Switch [Disabled]


AHCI Port Capabilities

Hotplug capable port [Enabled]
Cold Presence Detection [Disabled]
mecky
09.08.12,15:07
a preco by sa to malo menit? :)
drivu vecsina advanced nastaveni v biose je lepsie nechat na pokoji,

AHCI HBA Capabilities by ta mohli zaujimat keby mas pripojenych tak vela diskov, ze by zdroj nestihal nabeh

AHCI Port Capabilities v pripade ze by si chcel odpajat disky za behu
Robert Pekar
09.08.12,16:21
...no...zdroj stiha...takze to necham tak a to druhe asi zmenim na "enabled", pretoze to potrebujem...
mecky
09.08.12,17:03
to druhe znamena ze kabel bude detekovat pripojenie zariadenia, aj ked pocas bootovania tam nebolo

len taka poznamka: hot-plug nieje tak uplne stavany na desktop, ak nepouzivas nejaky box, ale len pripajas a odpajas obyc kable
napr http://www.alza.sk/vymenny-ramecek-icybox-ib-d54582.htm
odpojenie disku za behu je relativne bezpecne, cez safely remove, ale pripojenim moze vzniknut narazovy prud ktory ti moze poskodit disk
Robert Pekar
10.08.12,03:21
..takze to necham nastavene tak, ako ponuka sam velky BIOS a tym padom ho mam porieseny...so suflom mam svoje skusenosti a vymenil som ho za dokovaci box...suflik nemusim...


este pozriem do Spravy diskov ,ci mam vytvorenu tu zavadzaciu 100 MB cast. Ale pri instale OS, v tej tabulke, kde sa vyberá HDD pre instalaciu urcite nebola, co ma dost prekvapilo, pretoze ostatne HDD to mali (musi tam byt?), akurat toto jedno nie. Ale to zistim asi az buduci tyzden...podla toho ako budem stihat.
mecky
10.08.12,08:07
dokovaci box je tiez v pohode
ta 100MB cast nieje povinna
Robert Pekar
11.08.12,09:42
tak som to spustil...a tu 100 MB particiu si nevytvoril...snad to bude vsetko ok...
Robert Pekar
11.08.12,10:50
...este jedna (uplne hlupa a zbytocna) otazka, ale ja uz si pri tomto pocitaci nie som nicim isty...ma nejaky vplyv na PC oznacenie pismenok pri pevnych HDD?? Teda, pokial ich rucne sam nezmenim? Aby bolo jasne...co sa stane, ked mam klasicky systemovy HDD ako "C" (co aj byt ma...), potom ide optika ako "D" a az potom vsetky ostatne HDD?? Predpokladam, ze odpoved bude, ze to nema nijaky vplyv, ale ako som uz pisal...uz tomuto PC neverim...
mecky
11.08.12,11:57
nema to ziadny vplyv
ked ich chces vymenit tak najlepsie po cistej instalacii windowsu,
Robert Pekar
11.08.12,12:39
uz to viac neriesim...uz ma to vytrapilo dost...len pre istotu...
Vlado40
11.08.12,15:22
Ak sú všetky HDD aj DVD mechaniky zapojené pri inštalácií OS ,tak prvé písmena zoberú HDD potom DVD mechaniky ...Ak pri zapojení bol zapojený iba HDD a jedna DVD mechanika .tak preto jej OS priradil D.Vplyv bude mať vtedy ak si nainštaluješ napr.nejaký program alebo hru na HDD s písmenom D a potom ho zmeníš napr. na E.
Robert Pekar
12.08.12,08:34
...no...len najnovsi poznatok...sformatoval som vsetky HDD, prepalil BIOS (predtym som ho uplne vyresetoval odpojenim baterky na 24 hodin), nanovo nainstaloval OS (samostatne, pri odpojenych vsetkych HDD)...spustil som novy install AutoCad balika a...je to tam opat...neexistuje, aby sa korenovy adresar spustacieho HDD opat vytvoril na tom HDD kde stale. To idem asi ozaj vsetko instalovat pri odpojeni vsetkych HDD??
mecky
12.08.12,08:41
co je tam zas? daj screeny
Robert Pekar
12.08.12,08:53
To iste, co je v screene na 3 strane. Len ten subor by mal byt na "C" disku a objavuje sa na (v mojom pripade) "E". Podla mrkvosoftu by sa mal ten subor objavit v korenovom adresari zavadzacieho HDD a to by mal byt "C". Vsetko bolo instalovane pri odpojenych diskoch a ponechani len jedneho jedineho...a teraz zistujem, ze este aj ovladace zvukovky su na uplne inom HDD ako "C"...toto je uz sila...
mecky
12.08.12,09:35
s msdia80 sme to uz riesili, nechapem naco si znova formatoval ked si mal funkcny system
znova nainstaluj ten update msvisual c++ a tamto zmaz, je to jednoducho chyba v tom visualc++ a spravi ti to asi vzdy po instalacii autocadu

daj screen z tej zvukovky
Robert Pekar
12.08.12,09:56
lenze mne to sem hadze aj hauznumero zlozky pri stahovaani aktualizacii...

a screen zvukovky...len vybehlo okno, (po odpojeni vsetkych HDD) ze nebolo mozne nainstalovat ovladace pre zvuk a zvuk jednoducho nejde...az po pripojeni ineho (ani nie toho HDD kde sa objavuju tie subory) HDD. Este idem skusit jednu vec a sice vytvorit systemom tu 100 MB particiu vyhradenu pre system...
Vlado40
12.08.12,10:08
Snažím sa aby Win7 tú 100MB zavádzciu časť nevytváral,pretože som s tým mal problém pri zálohe a potom obnove systému cez Acronis program.Dávaš formátovať HDD ,kde bude WIN7 pri inštalácií Win alebo na NTB ako si písal.Inštaloval som AutoCAD aj Invertor rôzne verzie ale nikdy som nemal problém.
mecky
12.08.12,10:43
s tymi divnimi zlozkami po update ma viacero ludi problem, popravde riesenie nepoznam, a asi ani nieje ( It's not a bug, it's a feature), ja ich jednoducho mazem ak sa mi nahodou zjavia.
s tym zvukom by sa taketo nieco diat nemalo, kedze samotny driver by mal mal ulozit do systemovych zloziek
Vlado40
12.08.12,11:09
Ako vyzerá taká divná zložka a kde sa objaví.
Robert Pekar
12.08.12,11:11
Snažím sa aby Win7 tú 100MB zavádzciu časť nevytváral,pretože som s tým mal problém pri zálohe a potom obnove systému cez Acronis program.Dávaš formátovať HDD ,kde bude WIN7 pri inštalácií Win alebo na NTB ako si písal.Inštaloval som AutoCAD aj Invertor rôzne verzie ale nikdy som nemal problém.


doteraz som ju tam nemal ani ja a problemy su jeden za druhym...teraz som ju skusil vytvorit a zrusil som vsetky ostatne, co som videl, odpojil som vsetko okrem tohoto jedneho HDD a skusam co to povie dalej...

Formatujem cez NTB a prikazovy riadok, cize na HDD by nemalo ostat absolutne nic. Potom ich este pre istotu formatnem pri instale v PC...ak by nahodou...




s tymi divnimi zlozkami po update ma viacero ludi problem, popravde riesenie nepoznam, a asi ani nieje (It's not a bug, it's a feature), ja ich jednoducho mazem ak sa mi nahodou zjavia.
s tym zvukom by sa taketo nieco diat nemalo, kedze samotny driver by mal mal ulozit do systemovych zloziek

a ked vymazem tie hausnumreo zlozky...nic sa nestane? Oni v podstate sluzia len ako akysi docasny priecinok pri instalovani aktualizacii, teda aspon podla toho, co mam odsledovane, pretoze pri instale tam nejake subory su a po instale su vacsinou prazdne...aspon si momentalne nepamatam, ze by v nich nieco ostavalo. Otazne ale je, ci tam nie je nieco skryte, pretoze windows ma uz celkom vazne zacina vytacat do maximalnej moznej hranice...robi si co chce a ako chce...bombu na microsoft...

Inac, ten zvuk sa ani mne nezda a keby som to nevidel, neuverim, ale bohuzial...videl a nepocul som to na vlastne usi a oci...

Posledny pokus, ktory idem urobit...odpajam vsetky HDD okrem "C", nastavujem ten blby alokacny zvazok cez instalator, instalujem OS, nainstalujem ovladace z dosky + vsetky drivery, pripajam ostatne HDD a skusim install AutoCad-u. Az mi to urobi opat a neporazi ma uz uplne, urobim este raz ten presun a vymaz cez mrkwosoftovy navod a serem (sorry za vyraz, ale slusnejsi uz pouzit nedokazem...) na to. Pokial ovsem bude system normalne fungovat. Ak nie, vraciam sa k IDE rezimu.



Ako vyzerá taká divná zložka a kde sa objaví.


ako normalny klasicky priecinok, len namiesto nazvu ma strasne vela cisiel...ale kedze som ju vymazal, neviem ake...

a objavuje sa tam, kde to blbe ".dll" - ko. Malo by sa to objavit na zavadzacom HDD...ale akosi sa mi to blbe zavadzanie objavuje inde, nez ma, ale to som uz riesil a stale riesim...
Vlado40
12.08.12,11:16
Aha už viem,aj som ich videl ,keď som mal doma viacero PC.Niekedy sa ani nedajú vymazať z prostredia win.Tie zložky nie sú potrebné ,to iba win ich zabudol zmazať.Niekedy sa objavia aj vtedy ,keď sa PC restartne vtedy keď nemá.
mecky
12.08.12,11:21
maly by to byt len temp zlozky, takze vymazanie by malo byt bez problemov (u mna bolo)

no po instalacii autocadu sa msdia asi zjavi opet, mozes skusit nainstalovat tu novsiu verziu ms visual c++ este pred cadom, mohlo by to pomoct, zmena na ide tomu asi nepomoze :)
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=14431

vlado: subory co sa zjavia po neocakavanom restarte su trochu iny pripad, ale na pohlad je to podobny bordel
vymazat nejdu ak je vlastnikom System, pomoze vecsinou zmena vlastnika, v pripadoch ked nie, tak by mal safe mode (alebo unlocker :) )
Vlado40
12.08.12,11:23
Ja ich vymazuje cez Live CD Greenie.
Vlado40
12.08.12,14:52
Pred chvíľkou mi doniesli PC ,na ktorom sú tiež tieto divné zložky.OS ich nechcel vymazať ,tak opäť Live CD a išlo to.
Robert Pekar
12.08.12,15:12
maly by to byt len temp zlozky, takze vymazanie by malo byt bez problemov (u mna bolo)

no po instalacii autocadu sa msdia asi zjavi opet, mozes skusit nainstalovat tu novsiu verziu ms visual c++ este pred cadom, mohlo by to pomoct, zmena na ide tomu asi nepomoze
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=14431

vlado: subory co sa zjavia po neocakavanom restarte su trochu iny pripad, ale na pohlad je to podobny bordel
vymazat nejdu ak je vlastnikom System, pomoze vecsinou zmena vlastnika, v pripadoch ked nie, tak by mal safe mode (alebo unlocker )

to som skusal, dokonca este pred samotnym instalom som sa pozrel do tej zlozky a uz tam bol msdia novy, neviem sice odkial sa tam vzal, zrejme nejakou aktualizaciou alebo niecim, co to podporuje v driveroch. Pre istotu som skusil este aj tu aktualizaciu a tiez sa to objavilo tam kde malo, potom prisiel na rad ten nestastny AutoCad a msdia z neho je na inom HDD...uplne to ignoruje cielove umiestnenie a to, ze to uz v PC je.




...vlado: subory co sa zjavia po neocakavanom restarte su trochu iny pripad, ale na pohlad je to podobny bordel
vymazat nejdu ak je vlastnikom System, pomoze vecsinou zmena vlastnika, v pripadoch ked nie, tak by mal safe mode (alebo unlocker )


unlocker pouzivam...dobra to vec...takze ak sa nahodou nieco podobne tym hauznumeram objavi inde ako ma, staci to proste zmazat a nic a nedeje, ok?

Teraz pre istotu vsetko instalujem len s jednym pripojenym HDD a nastavenou obnovou systemu. Ked skoncim zo zakladom, vsetko pripojim, nastavim novy bod obnovenia a skusim ten nestastny Cad. Ale az zajtra, aby som vedel, co som instaloval a co mam pred obnovou pre istotu vymazat. A uvidime, ako sa to bude tvarit.
Vlado40
12.08.12,15:19
Na svojom PC nepoužívam body obnovenia.
mecky
12.08.12,15:39
robert: tak ta instalacia autocadu ma asi naskriptovanu aj instalaciu MS visual c++, ja osobne by som asi znova pouzil ten update (co sme riesili predtym),a ked to bude funkcne dalej to neriesil.
priecinky ako pozostatky update by malo byt mozne mazat bez problemov, nie som nejaky windows guru :) ale podla toho co som sa dopatral tak by to maly byt iba Temp veci, takze kludne vsetko cistit

vlado: linuxova implementacia (lepsie povedane hack) ntfs ignoruje jeho vlastnosti, takze na nejake "vlastnictvo " nepozera, a zmaze cokolvek
Vlado40
12.08.12,15:46
Aký AutoCad inštaluješ ? Nainštalujem ho na môj skúšobný Win čo to urobí.
Robert Pekar
12.08.12,15:53
...po prechode z Visty na Win 7 som to nepouzival ani ja...ale asi opat zacnem...pre istotu...inac, ked tak teraz na to pozeram...

http://i46.tinypic.com/16h5kqh.jpg

niektory program, co si vytvoril ten msdia.90 je

http://i48.tinypic.com/258coeu.jpg

Microsoft Visual C++ 2008. AutoCad mi instaluje 2005, aj ten SP je na 2005...je možné, aj keď je to novšia verzia, že ho ten sviniar ignoruje aj preto? Skúsim tam hodiť aj tú staršiu verziu...a upgradeovať ju na ten SP1. Je to síce hovadina ako vyšitá, ale kto vie...

Instalujem Auto Cad Inventor Professional suite 2010 CZ, novší nemám...:mee:
Robert Pekar
12.08.12,16:14
...ešte ma napadá jedna vec..nemáte niekto odkaz na stiahnutie MV C++ 2005? Nie ten servis Pack, cistú inštalačku. Skúsiť najskôr nainštalovať to, potom ju poriešiť SP1 a nakoniec inštalovať Cad. Aj keď SP 1 by ju mal prepísať, ale ... za pokus to stojí, len ju nikde neviem nájsť...
Robert Pekar
13.08.12,06:03
dalsia vec, co som nasiel tu na fore...a nenapadlo ma...skusit pozriet skryte polozky na zvysnych HDD. Pretoze okrem recycle a mojich suborov by tam nic ine byt nemalo...
misoft
13.08.12,08:47
Robert Pekar
13.08.12,13:43
http://www.softpedia.com/get/Programming/Other-Programming-Files/Microsoft-Visual-C-Toolkit.shtml
http://fileforum.betanews.com/detail/Microsoft-Visual-C-2005-Express-Edition/1082319912/1

Možno ti to postačí.

dik, ale nepomohlo


tak sa s tym teraz zabavam opat a naposledy...pretoze stale je to to iste...

http://i46.tinypic.com/vf89k.jpg


len tentokrat to vsetko instalujem pri odpojenych HDD. zatial sa vsetko tvari ako ma, tak ak to bude fungovat aj potom...kaslem definitivne na to. Len sranda je, ze samotna instalacka balika ma v sebe:


Microsoft Visual C++ 2005 Redistributabe (x86)
Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributabe (x86)
Microsoft Visual C++ 2005 Redistributabe (x64)
Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributabe (x64)

a aj tak si to robi co chce. Ale ak to bude vsetko fungovat, tu blbu .dll kniznicu presuniem tam podla toho navodu a kaslem na to...Pretoze poredpokladam, ze keby boli opat pripojene vsetky HDD, objavi sa to tam opat. Este pozriem tie skryte zlozky a dam vediet.

edit:// tak som to všetko nainštaloval, zapojil zvyšné HDD, skontroloval skryté súbory a všetko je čisté...ja už neviem, čo s tým. Ešte aj podpora z EVGA nedokáže zistiť, kde je problém. Najskôr to ale vidím predsalen na windows...takže týmto končím a pokiaľ budem normálne fungovať, viac neriešim. Všetkým zúčastneným ďakujem za čas, pomoc a rady.