Nerinko
05.08.12,17:46
Zdravim

Rozmyslam nad kupou bytu v Svatom Jure link (http://www.topreality.sk/2-5-izbovy-kompletne-zrekonstruovany-byt-s-parkovanim-vo-svatom-jure-r2286094.html)

Problem je vsak v tom, ze realitacka mi povedala ze je nutne doplatit hotovost.
Konkretne je vraj byt ohodnoteny na cca 47 000, cize doplatok takmer 20 000, co sa mi zda moc, a s majitelom sa neako dohodnut neda.

Neviete ci sa da odhadnut cena nehnutelnosti, na zaklade inzeratu (fotografii)?
Respektive myslite ze sa takato kupa oplati?
Naco si pri tomto byte este dat pozor?

Mali by byt menene vsetky rozvody, podlaha menena do hlbky 10cm, spravene podlahove kurenie, nova kuchynska linka, kupelna.

Vopred dakujem za vsetky reakcie
mattto
05.08.12,16:14
1. inzerát je neobjektívne podanie informácií, preto si robiť úsudok na základe inzerátu je hlúposť
2. choď si byt pozrieť, zober si niekoho, kto sa v tom trochu vyzná (stavbár atď.), existujú aj komerčné služby, kedy si zaplatíš niekoho, kto pôjde s tebou, funguje to aj pri ojazdených autách, pozri si aj okolie
3. cena je otázka dohody medzi kupujúcim a predávajúcim, skús sa dopátrať k cenám podobných nehnuteľností v okolí a rozhodni sa
4. predávaných bytov je veľa, ak ti niečo nevyhovuje, určite nájdeš podľa predstáv
Nerinko
05.08.12,16:22
Na obhliadke som bol, prave ze si ma ten byt hned ziskal, ale problem je s tou cenou, nezda sa mi to ohodnotenie , len 47 000 a to velmi blizko BA.
Je pravda ze je to dost stara stavba, myslim ze rok okolo 1880, ale bolo tam vela veci porobenych, menenych.
Znalca tam budem musiet urcite zobrat koli hypo, lenze najskor som chcel ci je to povodne ocenenie realne, alebo nie je nizke (dovod podcenenia si vsak neviem vysvetlit), pretoze zaplatit za znalca cez 100E za nieco, co mozno brat nebudem...
A pritom zaplatit o takmer 20 000 viac ako je hodnota, tiez asi nie je nic moc...
mattto
05.08.12,16:30
Na obhliadke som bol, prave ze si ma ten byt hned ziskal, ale problem je s tou cenou, nezda sa mi to ohodnotenie , len 47 000 a to velmi blizko BA.
Je pravda ze je to dost stara stavba, myslim ze rok okolo 1880, ale bolo tam vela veci porobenych, menenych.
Znalca tam budem musiet urcite zobrat koli hypo, lenze najskor som chcel ci je to povodne ocenenie realne, alebo nie je nizke (dovod podcenenia si vsak neviem vysvetlit), pretoze zaplatit za znalca cez 100E za nieco, co mozno brat nebudem...
A pritom zaplatit o takmer 20 000 viac ako je hodnota, tiez asi nie je nic moc...

znalec pri oceňovaní môže použiť viacero metód:
porovnávacia metóda,
kombinovaná metóda,
metóda polohovej diferenciácie,
výnosová metóda (viac menej pri pozemkoch). Ak znalec chce, dokáže danú nehnuteľnosť oceniť na sumu X, na desatinu X, aj desaťnásobok X a každú sumu si dokáže obhájiť a podložiť vzorcom výpočtu, ktorý mu každý ďalší znalec potvrdí.
buchač
05.08.12,16:32
Na obhliadke som bol, prave ze si ma ten byt hned ziskal, ale problem je s tou cenou, nezda sa mi to ohodnotenie , len 47 000 a to velmi blizko BA.
Je pravda ze je to dost stara stavba, myslim ze rok okolo 1880, ale bolo tam vela veci porobenych, menenych.
Znalca tam budem musiet urcite zobrat koli hypo, lenze najskor som chcel ci je to povodne ocenenie realne, alebo nie je nizke (dovod podcenenia si vsak neviem vysvetlit), pretoze zaplatit za znalca cez 100E za nieco, co mozno brat nebudem...
A pritom zaplatit o takmer 20 000 viac ako je hodnota, tiez asi nie je nic moc...
...do odhadu sa neráta prerábka ....okná ,kúpelka , wc a podobné serepetičky ....
...na odhad sú tabuľky ...tie sa nedajú len tak obísť...

...čiže odhad je tých 47.000 € , za byt pýta realitka 65.000 € ...
...niečo z tohoto rozdielu kvapne majiteľovi bytu a realitka berie tiež nejaké percentá....
...takže len s realitkou sa budeš musieť handrkovať ....

Ale môj názor ???....pekný je , teda podľa fotiek...;)
Nerinko
05.08.12,16:33
Takze v podstate so znalcom sa da vzdy dohodnut, na aku sumu to potrebujem priblizne ohodnotit?
Dost by mi pomohlo keby mi to nacenia aspon na tych 60 000, aby som to mohol brat na jeden uver, pretoze momentalne to mam rozratane na hypo (47 000) a zvysok na stavebne sporenie.
Nemozem celu nehnutelnost na stavebne, lebo mam cielovu sumu 28 000, a pri prekroceni mi vypocitali takmer 7% urok
Nerinko
05.08.12,16:36
...do odhadu sa neráta prerábka ....okná ,kúpelka , wc a podobné serepetičky ....
...na odhad sú tabuľky ...tie sa nedajú len tak obísť...

...čiže odhad je tých 47.000 € , za byt pýta realitka 65.000 € ...
...niečo z tohoto rozdielu kvapne majiteľovi bytu a realitka berie tiež nejaké percentá....
...takže len s realitkou sa budeš musieť handrkovať ....

Ale môj názor ???....pekný je , teda podľa fotiek...;)

No realitacka s majitelom vraj rozpravala, lebo som chcel cenu zjednat aspon na 60 000, ale ze nechce spustit vobec, mala s nim este skusit rozpravat a cez vikend sa ozvat, ale ziadna odpoved...
ponuka to este jedna realitka, tak rozmyslam ze skusim este cez tu, ci tam nebudu sikovnejsi :D

Nazivo je to este krajsie, klenbove stropy robia svoje, mozno trocha minus spolocny dvor, ale zas proti normalnemu bytu je to skor plus :)
mattto
05.08.12,16:36
Takze v podstate so znalcom sa da vzdy dohodnut, na aku sumu to potrebujem priblizne ohodnotit?
Dost by mi pomohlo keby mi to nacenia aspon na tych 60 000, aby som to mohol brat na jeden uver, pretoze momentalne to mam rozratane na hypo (47 000) a zvysok na stavebne sporenie.
Nemozem celu nehnutelnost na stavebne, lebo mam cielovu sumu 28 000, a pri prekroceni mi vypocitali takmer 7% urok

samozrejme, že sa dá dohodnúť so znalcom, dnes však banky už používajú vlastných zamestnancov na oceňovanie. Ale ak dobehneš do banky s vlastným znaleckým posudkom, nemal by byť problém
buchač
05.08.12,16:38
Takze v podstate so znalcom sa da vzdy dohodnut, na aku sumu to potrebujem priblizne ohodnotit?
Dost by mi pomohlo keby mi to nacenia aspon na tych 60 000, aby som to mohol brat na jeden uver, pretoze momentalne to mam rozratane na hypo (47 000) a zvysok na stavebne sporenie.
Nemozem celu nehnutelnost na stavebne, lebo mam cielovu sumu 28 000, a pri prekroceni mi vypocitali takmer 7% urok

ZABUDNI ...a veľmi rýchlo ....znalec ( normálny ) nebude riskovať svoje razítko pre jednu obáločku ....
Nerinko
05.08.12,16:39
samozrejme, že sa dá dohodnúť so znalcom, dnes však banky už používajú vlastných zamestnancov na oceňovanie. Ale ak dobehneš do banky s vlastným znaleckým posudkom, nemal by byť problém

V slovenskej sporitelni mi ponukli zoznam znalcov ktorych akceptuju, myslim ze ostatne banky to maju podobne, teda pokial nemaju internych, ale momentalne som rozhodnuty pre slovensku.
Uvidim ci realitacka dokaze este aspon trocha skresat cenu, nehovorim ze to je zla cena, ale tak cim nizsie tym lepsie :)
mattto
05.08.12,16:40
ZABUDNI ...a veľmi rýchlo ....znalec ( normálny ) nebude riskovať svoje razítko pre jednu obáločku ....

nikto neriskuje, lebo znalec neporuší zákon. Proste použije metódu a koeficienty, aby mu vyšla čo najvyššia/najnižšia suma a potvrdia mu to aj kontrolné posudky
Nerinko
05.08.12,16:41
ZABUDNI ...a veľmi rýchlo ....znalec ( normálny ) nebude riskovať svoje razítko pre jednu obáločku ....

Tak ale myslim ze aspon neaka tolerancia by sa mohla akceptovat, napriklad z tych 47 000, by nemuselo byt az take tazke spravit 50 000
buchač
05.08.12,16:53
nikto neriskuje, lebo znalec neporuší zákon. Proste použije metódu a koeficienty, aby mu vyšla čo najvyššia/najnižšia suma a potvrdia mu to aj kontrolné posudky
Mne osobne priamo znalec povedal ( pritom známy ) , že nech nechcem od neho niečo také ...
Ale v podstate sme sa nepochopili ...on si myslel , že zákon bude obchádzať ...mňa zaujímalo , či budem v tolerancii pre banku ...zvyšok som mal na háku...

Tak ale myslim ze aspon neaka tolerancia by sa mohla akceptovat, napriklad z tych 47 000, by nemuselo byt az take tazke spravit 50 000
...to hádam hej ...to je dosť malá suma ...
Nerinko
05.08.12,17:04
Mne osobne priamo znalec povedal ( pritom známy ) , že nech nechcem od neho niečo také ...
Ale v podstate sme sa nepochopili ...on si myslel , že zákon bude obchádzať ...mňa zaujímalo , či budem v tolerancii pre banku ...zvyšok som mal na háku...

...to hádam hej ...to je dosť malá suma ...

rozhodne nechcem niekoho uplacat aby mi ohodnotil o 20 000 viac,
po 1. taketo vybavovanie nemam rad
2. momentalne nemam taketo financne moznosti :(

ale tak ked uz to mam riesit v podstate na 2 hypo, tak nech ta druha je co najnizsia...
korela
05.08.12,17:11
Na obhliadke som bol, prave ze si ma ten byt hned ziskal, ale problem je s tou cenou, nezda sa mi to ohodnotenie , len 47 000 a to velmi blizko BA.
Je pravda ze je to dost stara stavba, myslim ze rok okolo 1880, ale bolo tam vela veci porobenych, menenych.
Znalca tam budem musiet urcite zobrat koli hypo, lenze najskor som chcel ci je to povodne ocenenie realne, alebo nie je nizke (dovod podcenenia si vsak neviem vysvetlit), pretoze zaplatit za znalca cez 100E za nieco, co mozno brat nebudem...
A pritom zaplatit o takmer 20 000 viac ako je hodnota, tiez asi nie je nic moc...
Nevidí sa ti nízka cena. Dom je z r. 1880, je možné, že ak nie celé múry, tak aspoň do určitej resp. od určitej výšky môžu byť i z nepálenej tehly.Mňa osobne by odrádzal spoločný dvor. Dnešné zoskupenie môže byť v poriadku, ale stav aký je dnes, nemusí byť zajtra.
Čo je to 100 eur pre posúdenie znalcom? Ja by som mu zaplatila aj za posudok. Videl by si rozdiel, ak by bol. Aj to, v akom rozsahu je možné robiť drobné korekcie. Ich program na vypracovanie posudku ich veľmi nepustí. Ani im to nestojí za odobratie razítka.
Ako je doložený vek domu? Znalec by mal určiť jeho vek aj podľa okolitých stavieb, umiestnenia v danej lokalite obce, mesta, konštrukčných prvkov a pod.
lujza.j
05.08.12,17:12
Naco si pri tomto byte este dat pozor? neviem síce z koľkých ľudí sa skladá tvoja rodina ktorá by tam mala bývať...
ak môžem za seba.....páči sa mi to, ale.....
žiadny balkon terasa, alebo iné súkromie k posedkaniu
prízemie
neviem aké sú oná....či tam je dostatok svetla
aké je kúrenie okrem podlahového...vysoké stropy ....či tam nebude v zime zima
predpokladám, že časť vo výške je na spanie.....praktické, ale do keby?
Nerinko
05.08.12,17:18
Planujem tam zit s priatelkou, je to len docasne riesenie (10 rokov) potom riesit stavanie domu, najviac ma to oslovuje pretoze to mam blizko do prace (BA), a v BA do 70 000 bohvieco nekupim...
Pred bytom je maly pozemok, taky akurat na posedenie, pripadne malinka predzahradka, myslim ze 2m na dlzku a sirka ako je byt
Okna su plastove, menene, sice len 2, ale tak moc tma tam nebola, a momentalne to mam tak ze na byt chodievam len spavat...
Kurenie pokial viem je len podlahove, pripadne sa da riesit piecka, krb v tej mensej miestnosti ako je komin.
Tu nadstavbu zatial neviem ako vyuzijem, ale do buducna zrejme na spanie.
A myslim ze ked sa to vyhreje, tak tam bude teplo, su tam 70 steny, cize v lete prijemne chladno, v zime dufam ze teplo :)
lujza.j
05.08.12,17:29
určite tým, že je to "staré " má to také svoje čaro....páčia sa mi také stavby
ja osobne by som sa aj napriek 70-tkam stenám bála že to nevykúrim.....dalšie výhrevné telesá-ďalšie investícia a to prízemie by ma zabilo....bývala som na zvláštnom prízemí....vedomie, že by som bez strachu nemohla mať otvorené okno asi nie....
po 10rokoch.....predpokladám, že to budeš predávať...tak určite zase vekovej skupine podobnej tebe...lebo do výšky sa asi starci štverať nebudú na spánok...
Nerinko
05.08.12,17:32
určite tým, že je to "staré " má to také svoje čaro....páčia sa mi také stavby
ja osobne by som sa aj napriek 70-tkam stenám bála že to nevykúrim.....dalšie výhrevné telesá-ďalšie investícia a to prízemie by ma zabilo....bývala som na zvláštnom prízemí....vedomie, že by som bez strachu nemohla mať otvorené okno asi nie....
po 10rokoch.....predpokladám, že to budeš predávať...tak určite zase vekovej skupine podobnej tebe...lebo do výšky sa asi starci štverať nebudú na spánok...

Myslim ze do buducna by nemal byt problem predat to, mozno lacnejsie ako kupim, ale tak to ukaze cas...
A starci tam mozu odkladat vnucata :D
buchač
05.08.12,17:35
určite tým, že je to "staré " má to také svoje čaro....páčia sa mi také stavby
ja osobne by som sa aj napriek 70-tkam stenám bála že to nevykúrim.....dalšie výhrevné telesá-ďalšie investícia a to prízemie by ma zabilo....bývala som na zvláštnom prízemí....vedomie, že by som bez strachu nemohla mať otvorené okno asi nie....
po 10rokoch.....predpokladám, že to budeš predávať...tak určite zase vekovej skupine podobnej tebe...lebo do výšky sa asi starci štverať nebudú na spánok...
...nemaj boja ...

Chalupa moja má 60 - ky...v zime vonku mínus 30 ...prvých pár hodín je to o zakúrení...
Potom už len občas do kachlí priložím pár polienok ...tie vydržia 1 - 2 hodinky ...
...he ...že v krátkom tričku a slipoch pobehujem ...
...a keď na noc zahicujem , okolo polnoci naložím ...do rána veget ....

...a tak dokolečka - dokola ...
lujza.j
05.08.12,17:42
...nemaj boja ...

Chalupa moja má 60 - ky...v zime vonku mínus 30 ...prvých pár hodín je to o zakúrení...
Potom už len občas do kachlí priložím pár polienok ...tie vydržia 1 - 2 hodinky ...
...he ...že v krátkom tričku a slipoch pobehujem ...
...a keď na noc zahicujem , okolo polnoci naložím ...do rána veget ....

...a tak dokolečka - dokola ...
OK...Buchi...ale stropy nemáš také vysoké...či:rolleyes: ked nebudú celý deň doma kto by im prikladal....ja napríklad toho veľa nenakúrim v byte ked nie sme doma...otočím "kohútikom" ked prídem domov....beriem to z mojeho hladiska, že som zmzlina :D
lujza.j
05.08.12,17:45
Myslim ze do buducna by nemal byt problem predat to, mozno lacnejsie ako kupim, ale tak to ukaze cas...
A starci tam mozu odkladat vnucata :D
ja teda ešte vnúča nemám /dúfam, že ešte dlho nie/ má tak okolo 40+:D ale neviem či sa mi tam chcelo štverať....a teplo stúpa hore + 2x astma nič moc....ale to už je fakt o mne;)
buchač
05.08.12,17:48
OK...Buchi...ale stropy nemáš také vysoké...či:rolleyes: ked nebudú celý deň doma kto by im prikladal....ja napríklad toho veľa nenakúrim v byte ked nie sme doma...otočím "kohútikom" ked prídem domov....beriem to z mojeho hladiska, že som zmzlina :D
mimotemy

...he ........beriem z môjho hľadiska ........;)

...pri mne by si nezmrzla .....:--- :D
arizona
05.08.12,19:43
Zdravim

Rozmyslam nad kupou bytu v Svatom Jure link (http://www.topreality.sk/2-5-izbovy-kompletne-zrekonstruovany-byt-s-parkovanim-vo-svatom-jure-r2286094.html)

Problem je vsak v tom, ze realitacka mi povedala ze je nutne doplatit hotovost.
Konkretne je vraj byt ohodnoteny na cca 47 000, cize doplatok takmer 20 000, co sa mi zda moc, a s majitelom sa neako dohodnut neda.

Neviete ci sa da odhadnut cena nehnutelnosti, na zaklade inzeratu (fotografii)?
Respektive myslite ze sa takato kupa oplati?
Naco si pri tomto byte este dat pozor?

Mali by byt menene vsetky rozvody, podlaha menena do hlbky 10cm, spravene podlahove kurenie, nova kuchynska linka, kupelna.

Vopred dakujem za vsetky reakcie
Otazka ceny vzdy zavisi od ponuky a dopytu. Vygoogli si ceny podobnych bytov v rovnakej lokalite a budes vidiet, ci nahodou nepreplatis. Taktiez si laho zistis na strankach realitky,ako dlho sa nehnutelnost predava. Cim dlhsie sa predava, tym viac sa da o cene zjednavat.

Neviem posudit, aka je realna cena,ale ak si niekto da urobit podhodnoteny znal.posudok, tak asi preto,ze chce platit mensie dane z predaja / ak podla zakona platit ma.../ pre teba,ako kupujuceho to moze byt skor na skodu...

Najdi si nejakeho odhadcu,bud znalca,alebo nejakeho skuseneho realitneho maklera, ktory ti urobi neoficialnu obhladku na mieste. Zaplatis mu iba nejaku mensiu sumu za strateny cas,prip. za cestu, ale budes mat jasnejsie.

Odhady znalcov sa lisia iba velmi malo,v dnesnych casoch si nik nedovoli robit velke rozdiely.
arizona
05.08.12,19:46
No realitacka s majitelom vraj rozpravala, lebo som chcel cenu zjednat aspon na 60 000, ale ze nechce spustit vobec, mala s nim este skusit rozpravat a cez vikend sa ozvat, ale ziadna odpoved...
ponuka to este jedna realitka, tak rozmyslam ze skusim este cez tu, ci tam nebudu sikovnejsi :D

Nazivo je to este krajsie, klenbove stropy robia svoje, mozno trocha minus spolocny dvor, ale zas proti normalnemu bytu je to skor plus :)
Ked si tam uz bol s jednou realitkou a teraz by si chcel skusit cez druhu,tak ten 1.realitak ti moze robit problemy-moze pozadovat poplatky za sprostredkovanie.
Precitaj si pozorne protokol o obhliadke,ak si nejaky podpisoval.
Nerinko
06.08.12,17:06
Otazka ceny vzdy zavisi od ponuky a dopytu. Vygoogli si ceny podobnych bytov v rovnakej lokalite a budes vidiet, ci nahodou nepreplatis. Taktiez si laho zistis na strankach realitky,ako dlho sa nehnutelnost predava. Cim dlhsie sa predava, tym viac sa da o cene zjednavat.

Neviem posudit, aka je realna cena,ale ak si niekto da urobit podhodnoteny znal.posudok, tak asi preto,ze chce platit mensie dane z predaja / ak podla zakona platit ma.../ pre teba,ako kupujuceho to moze byt skor na skodu...

Najdi si nejakeho odhadcu,bud znalca,alebo nejakeho skuseneho realitneho maklera, ktory ti urobi neoficialnu obhladku na mieste. Zaplatis mu iba nejaku mensiu sumu za strateny cas,prip. za cestu, ale budes mat jasnejsie.

Odhady znalcov sa lisia iba velmi malo,v dnesnych casoch si nik nedovoli robit velke rozdiely.


V ponuke je to uz velmi dlho(cez 2 mesiace), a praveze cez vela realitiek, takze bud o to neni zaujem, alebo zaujem je ale sa s majitelom neda dohodnut... a cena je dost podobna ako je okolie, ale moc sa mi nezda ze by vsetci chceli takto nadhodnocovat...
Nerinko
06.08.12,17:07
Ked si tam uz bol s jednou realitkou a teraz by si chcel skusit cez druhu,tak ten 1.realitak ti moze robit problemy-moze pozadovat poplatky za sprostredkovanie.
Precitaj si pozorne protokol o obhliadke,ak si nejaky podpisoval.

Zatial som na ziadnej obhliadke nic nepodpisoval, a prvykrat o niecom takom pocujem.
A to ze chcem ist cez inu realitku je v tom, ze ta cez ktoru som to prvykrat bol obhliadnut, nevie dohodnut podmienky (cenu) aku si predstavujem, v inej mozu byt sikovnejsi...
arizona
06.08.12,18:42
Zatial som na ziadnej obhliadke nic nepodpisoval, a prvykrat o niecom takom pocujem.
A to ze chcem ist cez inu realitku je v tom, ze ta cez ktoru som to prvykrat bol obhliadnut, nevie dohodnut podmienky (cenu) aku si predstavujem, v inej mozu byt sikovnejsi...
Ak majitel nechce cenu znizit, tak realitak si moc nepomoze.
Dva mesiace je podla teba velmi dlho? Ha,ha,to je skor velmi malo,preto majitel drzi cenu...
Nerinko
06.08.12,19:26
Ak majitel nechce cenu znizit, tak realitak si moc nepomoze.
Dva mesiace je podla teba velmi dlho? Ha,ha,to je skor velmi malo,preto majitel drzi cenu...

Dlho to berem z mojho hladiska, ze by to mohol uz pomaly znizovat :D
A realitak v prvom rade hovori s majitelom a moze ovplyvnit cenu, skratka bude mu tlmocit moje navrhy
genius007
12.08.12,11:01
Všimol som si v diskusii, že nemáš jasno v tom či je podlahové kúrenie alebo nie. Ak ti môžem poradiť, zisti si aj technické veci ohľadom nehnuteľnosti. Nielen cena je podstatná. Zober si so sebou stavbára, ktorý sa vo veciach vyzná a ten nech ti zistí či je byt v poriadku. Takto by som postupoval ja.
A na margo tvojho vyjednávania s inou realitkou. Nemyslíš, že je to prinajmenšom neseriózne? Postav jednoducho majiteľa aj realiťáčku pred seba a skús navrhnúť cenu, ktorú si ochotný zaplatiť. Načo do toho ťahať niekoho ďalšieho. Veď ten bude vyjednávať zas len s tým istým majiteľom.
Stáva sa, že predávajúci je natvrdlý a nechce spustiť z ceny. Ale môže byť, že si nedal serióznu ponuku. Daj ju a uvidíš reakciu. Podľa toho sa zariaď. Nemá zmysel rokovať tam kde nie je vôľa.
buchač
12.08.12,11:13
A na margo tvojho vyjednávania s inou realitkou. Nemyslíš, že je to prinajmenšom neseriózne? Postav jednoducho majiteľa aj realiťáčku pred seba a skús navrhnúť cenu, ktorú si ochotný zaplatiť. Načo do toho ťahať niekoho ďalšieho. Veď ten bude vyjednávať zas len s tým istým majiteľom.
Stáva sa, že predávajúci je natvrdlý a nechce spustiť z ceny. Ale môže byť, že si nedal serióznu ponuku. Daj ju a uvidíš reakciu. Podľa toho sa zariaď. Nemá zmysel rokovať tam kde nie je vôľa.

...no neviem ...niekedy proste jedna realitka drží cenu a záujem klienta drží pod pokrievkou ....
Tá druhá by zasa obchod do konca dotiahla .....

Najlepšia varianta je jednanie so samotným majiteľom ....
Každý má svoju cifru ...aj predávajúci ( čo najviac inkasovať - no mať aj svoju spodnú hranicu ) a aj kupujúci ( čo najmenej zaplatiť - no mať svoje maximum )...
Papiere okolo predaja/kúpy sú potom malina , ak sú obaja normálni a majú záujem o predaj/kúpu....
genius007
12.08.12,11:37
...no neviem ...niekedy proste jedna realitka drží cenu a záujem klienta drží pod pokrievkou ....
Tá druhá by zasa obchod do konca dotiahla .....

Najlepšia varianta je jednanie so samotným majiteľom ....
Každý má svoju cifru ...aj predávajúci ( čo najviac inkasovať - no mať aj svoju spodnú hranicu ) a aj kupujúci ( čo najmenej zaplatiť - no mať svoje maximum )...
Papiere okolo predaja/kúpy sú potom malina , ak sú obaja normálni a majú záujem o predaj/kúpu....

OK súhlas. Chcel som tým povedať, že čestné jednanie, alebo aspoň pokus o neho, je prijateľnejšie ako obchádzanie poza chrbát.
Myslím si, že z kúpy musí mať dobrý pocit ako predávajúci tak aj kupujúci.
Toť môj názor.
buchač
12.08.12,13:43
OK súhlas. Chcel som tým povedať, že čestné jednanie, alebo aspoň pokus o neho, je prijateľnejšie ako obchádzanie poza chrbát.
Myslím si, že z kúpy musí mať dobrý pocit ako predávajúci tak aj kupujúci.
Toť môj názor.
Ja , ako vždy , len za seba ( moje skúsenosti ) vravím ...

S realitkou som sa pokonal .... http://www.porada.sk/t186192-p1091-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-ii.html#post2110159 a ešte nejaké to repete bude , nášup....

Následne som s predávajúcim urobil biznis , len podanie ruky stačilo ( žiadne zmluvy s prednostným právom ) , spokojný sme boli obaja s dohodnutou sumou.....
On teraz užíva love ( keď ich ešte má :rolleyes: ) a ja si užívam chalupu...;)
moni4
13.08.12,10:43
Vie mi niekto poradiť VZOR nájomnej zmluvy na prenájom záhrady?