katchka
05.08.12,20:29
Ahojte, chcela by som sa opytat....predvcerom sme si napustili nafukovaci bezen s priemerom 3,66m a vyskou 76cm vodou na terase pristavby rodinneho domu...zmestilo sa tam cca 6 kubikov vody....pan, co pristavbu staval, nam povedal, ked sme sa pred napustenim vody pytali, ze v pohode to ta terasa unesie, kedze sme to projektovali tak, aby sa tam pripadne mohli dostavat v buducnosti este dve poschodia.....ale zaujimali by ma aj ine nazory...je to zelezobetonova doska 30cm...steny su prototherm ak si to dobre pamatam...take sede kvadre , plus na kazdej strane su dva betonove stlpy ... pristavba je postavena pred 3/4 rokom...dakujem za odpovede, lebo mam z toho trosku haluze ...
chandler
06.08.12,07:21
problem nie je so stenami - tie to v pohode znesu. problem je doska, neviem ake ma rozmery ani vystuz. ale ak ste tam dokazali dat 3,6metrovy bazen tak musi mat aspon 5x5 metrov. tam sa pocita so zatazenim 200kg na meter stvorcovy - teda asi 5ton na celu dosku. a dali ste tam 6ton. takze ste jej unosnost uplne vycerpali. ale uniest by to mala nejake rezervy tam su. dobre je ak bazen nie je uplne v strede, ale na kraji.

ale hrubka dosky je strasne velka 30cm - to vyzera ako keby sa mali nosne steny (tych buducich dvoch poschodi) murovat priamo na dosku (tak ze pod nimi nic nie je) v tom pripade ten bazen udzri uplne bez problemov.
katchka
06.08.12,16:50
problem nie je so stenami - tie to v pohode znesu. problem je doska, neviem ake ma rozmery ani vystuz. ale ak ste tam dokazali dat 3,6metrovy bazen tak musi mat aspon 5x5 metrov. tam sa pocita so zatazenim 200kg na meter stvorcovy - teda asi 5ton na celu dosku. a dali ste tam 6ton. takze ste jej unosnost uplne vycerpali. ale uniest by to mala nejake rezervy tam su. dobre je ak bazen nie je uplne v strede, ale na kraji.

ale hrubka dosky je strasne velka 30cm - to vyzera ako keby sa mali nosne steny (tych buducich dvoch poschodi) murovat priamo na dosku (tak ze pod nimi nic nie je) v tom pripade ten bazen udzri uplne bez problemov.

Dakujem ....trochu si ma ukludnil :) ...inak keby to malo padnut,tak by to uz padlo ,nie.? Ci ?..uz to tam je tri dni....a ake su pripadne priznaky, ze je nejaky problem ?....a ano, terasa ma 5x5m a je tam nejaky zetkovy preklad ci co :)
chandler
07.08.12,14:00
keby to malo padat tak by sa zacala prehybat ta doska, boli by tam praskliny na spodnej strane dosky alebo toho prekladu. ak tam nic take nie je a este to nepadlo, tak to nepadne. ale viac vody do bazena by som uz nedaval :)
katchka
10.08.12,08:17
Dakujem velmi pekne :)