gymka
06.08.12,07:10
včera som hľadala na googli odpoveď na túto otázku. A čudovali by ste sa skoro nič som nenašla. Možno le tri stránky. O sexe nájdete aspoň milión stránok, ale o tom ako má človel správne žiť, nenájdete skoro nič. Aké je vaše životné motto, čo vám pomáha v ťažkých chvíľach, aké rady do života ste dostali, čo zaujímavé ste si prečítali, podľa čoho sa v živote riadite?
buchač
06.08.12,05:24
včera som hľadala na googli odpoveď na túto otázku. A čudovali by ste sa skoro nič som nenašla. Možno le tri stránky. O sexe nájdete aspoň milión stránok, ale o tom ako má človel správne žiť, nenájdete skoro nič. Aké je vaše životné motto, čo vám pomáha v ťažkých chvíľach, aké rady do života ste dostali, čo zaujímavé ste si prečítali, podľa čoho sa v živote riadite?
...he......sex je trochu niečo iné ako to správne žitie ....
Stránky o sexe sú ale založené hlavne na financiách alebo na tom exibicionizme........

...a citujem

Aké je vaše životné motto, čo vám pomáha v ťažkých chvíľach, aké rady do života ste dostali, čo zaujímavé ste si prečítali, podľa čoho sa v živote riadite?
...trošku široké spektrum na položenie tej jednej otázky ..." ako správne žiť ? ".....

...na jednu knihu života každého jedinca ......

Že odpoviem na otázky ???
Aké je vaše životné motto - tých je viacero ...
Čo vám pomáha v ťažkých chvíľach - kedy a ako ...
Aké rady do života ste dostali - ajajáááááááj , bezpočet....
Čo zaujímavé ste si prečítali - dlhý zoznam by to bol ......
Podľa čoho sa v živote riadite - podľa okolností .......
Indeed
06.08.12,05:25
Pre mňa správne žiť znamená pracovať pre splnenie svojich cieľov.

Tiež ma to chráni pred chorobami pretože som stále v pozitívnom strese.
Letko
06.08.12,05:31
Správne žiť - aby som sa za svoje činy nemusel hanbiť pred Bohom, ľuďmi a sebou. Ale je to veeeeeeeľmi ťažké.
Indeed
06.08.12,05:36
viacej rozveď tuto správnu myšlienku...
gymka
06.08.12,05:44
všetci vieme, že máme športovať, zdravo sa stravovať, ale ako ďalej? aby si sa nemusel hanbiť...? za čo, by si sa napr. hanbil pred Bohom?
za čo by si sa hanbil sám pred sebou?
Letko
06.08.12,05:50
Hanbiť pred Bohom - veriaci vedia, nebudem rozpisovať aby sa to tu nezvrtlo.
Hanbiť pred sebou - ak napr. niekomu niečo zle urobíte a potom ten človek zomrie, cítite vo svojom vnútri krivdu a ľutujete, že ste to tomu človekovi urobili a nestihli sa s nim zmieriť.
Alebo jednoducho - urobíte niečo a potom si poviete: "Toto som nemal robiť, hanbím sa za to"
allgreen
06.08.12,05:51
lepšie spoznať sám seba,či už meditaciou, motlidbou, čítaním, rozímanim, každý podla seba
gymka
06.08.12,05:57
pred Bohom - 10 Božích prikázaní, nepokradneš, miluj blízžneho svojho ako seba samého...- kto v dnešnej strašnej dobe toto dodržiava???
Tweety
06.08.12,05:59
pred Bohom - 10 Božích prikázaní, nepokradneš, miluj blízžneho svojho ako seba samého...- kto v dnešnej strašnej dobe toto dodržiava???
Ak budeš klásť takéto otázky, neditácie Ti nepomôžu. Treba začať od seba, nie vyhovárať sa na iných, porovnávať sa s horšími od seba.
avalik
06.08.12,06:00
pred Bohom - 10 Božích prikázaní, nepokradneš, miluj blízžneho svojho ako seba samého...- kto v dnešnej strašnej dobe toto dodržiava???

ten, kto je ohladuplny - ten, komu zalezi aj na druhych, nie len na sebe
alaya1
06.08.12,06:09
-)
mattto
06.08.12,06:16
Aké je vaše životné motto? na každú sviňu sa varí voda :D preto sa nesnažím oplácať ľudom, dovoľuje mi to povzniesť sa nad malichernosti a venovať sa odstatnejším veciam

čo vám pomáha v ťažkých chvíľach? predstava, že môže byť ešte horšie, ak nejde o život/zdravie, nejde v podstate o nič

aké rady do života ste dostali? žiadne, videl som od svojich rodičov ako sa treba správať, sám som odpozoroval, čo je správne a čo nie

čo zaujímavé ste si prečítali, podľa čoho sa v živote riadite? nič, nepreberám myšlienky ostatných, nikoho neobdivujem, nikoho nepasujem za vzor pre ostatných, nečítam motivačnú literatúru - podľa mňa je pre slabochov
myara
06.08.12,06:26
Aké je vaše životné motto? na každú sviňu sa varí voda :D preto sa nesnažím oplácať ľudom, dovoľuje mi to povzniesť sa nad malichernosti a venovať sa odstatnejším veciam

čo vám pomáha v ťažkých chvíľach? predstava, že môže byť ešte horšie, ak nejde o život/zdravie, nejde v podstate o nič

aké rady do života ste dostali? žiadne, videl som od svojich rodičov ako sa treba správať, sám som odpozoroval, čo je správne a čo nie

čo zaujímavé ste si prečítali, podľa čoho sa v živote riadite? nič, nepreberám myšlienky ostatných, nikoho neobdivujem, nikoho nepasujem za vzor pre ostatných, nečítam motivačnú literatúru - podľa mňa je pre slabochov

suhlasim s tou motivacnou literaturou :) neznasam tie psycho reci o nicom
gymka
06.08.12,06:33
niekedy motivačná literatúra pomáha, napr. od L. Hay,
alaya1
06.08.12,06:36
Ako spravne zit?- tak, aby som nemusela chodit v ciernych okuliaroch po kanaloch.
ivantt
06.08.12,06:39
Na to ako správne žiť nenájdeš nikdy ten správny návod, len veľa veľa teórií. Jednoducho sa treba snažiť prežiť plnohodnotný život a tak, aby človek mohol zomrieť s čistým svedomím a s vedomím, že nikdy nikomu úmyselne neublížil. Treba mať rád seba aj ostatných, treba mať rád život. A kľudne si prečítať akúkoľvek knižku, vypočuť si akýkoľvek názor, nie je to pre slabochov, ani inšpiračné knižky nie sú pre slabochov. A buď sa necháme inšpirovať alebo nie. Hmmmm... niekde som si prečítal : Neber život príliš vážne, aj tak z neho nevyviazneš živý. Preto sa zbytočne nerozčuľujem, radšej sa usmejem :-) Mám rád život, mam rád ľudí... dokonca aj tie "svine" čo sa im voda varí. Neodsudzujem nikoho preto že myslí a koná inak ako ja, že mi inú povahu ako ja.
mattto
06.08.12,06:41
suhlasim s tou motivacnou literaturou :) neznasam tie psycho reci o nicom

jj presne, je to móda posledných 10 rokov, najvtipnejšie je, keď si to niekto berie príliš k srdcu a tvári sa ako osvietený majster sveta, ktorému sa vyriešili všetky problémy po prečítaní knihy nejakého motivátora z USA, ktorý z 10 centov urobil 10 mil. USD :D
gymka
06.08.12,06:53
ked si čítate diskusie k motivačnej literatúre, veľa ľudí píše, že im zmenili živoz
marjankaj
06.08.12,06:54
jj presne, je to móda posledných 10 rokov, najvtipnejšie je, keď si to niekto berie príliš k srdcu a tvári sa ako osvietený majster sveta, ktorému sa vyriešili všetky problémy po prečítaní knihy nejakého motivátora z USA, ktorý z 10 centov urobil 10 mil. USD :D
Presne tak. To by stačilo aby si všetci prečítali nejakú motivačnú knihu a riadili sa podľa nej, boli by z nich milionári. Chudoba by prestala existovať, všetci by sa mali dobre. Raj na zemi.
Anik
06.08.12,07:04
pred Bohom - 10 Božích prikázaní, nepokradneš, miluj blízžneho svojho ako seba samého...- kto v dnešnej strašnej dobe toto dodržiava???
mne je zas ľúto, že si hoc aj v dnešnej dobe môže niekto myslieť, práve toto. Samozrejme všetci sme ovplyvnení svojim najbližším okruhom v ktorom žijeme.
Čo sa týka životného kréda a aj rád pamätám sa hlavne na jednu a tou sa riadim celý život- nerob druhému to čo by si nechcel, aby iní urobili tebe.

Čo sa týka môjho osobného života nejak veľa sa nezapodievam tým čo si o mne myslia iní,záleží mi skôr natom ako to vnímam ja - pred sebou neutečieš
Toľko môj názor.
myara
06.08.12,07:04
niekedy motivačná literatúra pomáha, napr. od L. Hay,

ako mattto napisal je to pre slabochov, ktori nevedia co so svojim zivotom, nemaju ziadne ciele, a neustale rozmyslaju nad zivotom, miesto toho, aby ho zacali zit
aj ty sama, medzi nich zrejme patris, ked si zadala temu ako spravne zit
spravne zit = zit tak, aby si bola predovsetkym ty spokojna so svojim zivotom, aby si nemala pocit, ze ti nieco unika
myara
06.08.12,07:09
ked si čítate diskusie k motivačnej literatúre, veľa ľudí píše, že im zmenili živoz


no, tak toto nepochopim, ze ludia na to, aby zmenili svoj zivot potrebuju citat nejaku motivacnu literaturu
pritom sa tam vzdy dokola omielaju veci, na ktore rozumny clovek pride aj sam
Halli
06.08.12,07:11
jj presne, je to móda posledných 10 rokov, najvtipnejšie je, keď si to niekto berie príliš k srdcu a tvári sa ako osvietený majster sveta, ktorému sa vyriešili všetky problémy po prečítaní knihy nejakého motivátora z USA, ktorý z 10 centov urobil 10 mil. USD :D súhlasím...

Všetka táto americká literatura je nakoniec "úsmev cez slzy" ....ľudská prirodzenosť nemá s tým nič spoločné.
mattto
06.08.12,07:19
ked si čítate diskusie k motivačnej literatúre, veľa ľudí píše, že im zmenili živoz

podľa mňa sa im život nezmenil, oni si to iba myslia, lebo sa stotožnili s niektorými myšlienkami z kníh, ktoré nemajú vplyv na ich reálne životy. Títo ľudia sú ľahko ovplyvniteľní. Ak si zajtra prečítajú ďalšiu knihu, zase si tam niečo nájdu, ale ostanú v rovnakom zamestnaní, ostane im rovnaký prístup, rovnaké vzťahy, rovnaké sny...

motivačná literatúra vždy zmení iba život jeho autora, ktorý na nej zarobí :D u mňa to patrí do rovnakej kategórie ako knihy: "Desať tipov ako obrať on-line kasína, Ako zarobiť milión za mesiac obchodovaním na burze, Ako som išiel do dôchodku v 25 rokoch..."
terezamaria
06.08.12,07:32
Pozitívne myslenie a pomoc druhým, to je naozaj prvoradé. Každý by si mal uvedomiť, že každé "zlo" sa vráti a každé "dobro" sa zdvojnásobí. Pokiaľ nerobíme vedome zle druhým ľuďom, zvieratkám....je šanca, že život prežijeme v úcte a porozumení. Nadobudneme bohatstvo duchovné, ktoré určite prebije to svetské. Veľa by sa dalo diskutovať na túto tému, ale v prvom rade musíme chcieť a žiť tak, aby sme nepoznali hanbu za niektoré naše skutky.
Letko
06.08.12,07:35
A teraz tak na odľahčenie:

Správne žiť - hlavne dýchajte :)
trisestri
06.08.12,07:40
kazdy zije podla svojich schopnosti,moznosti,vplyvov rodinneho a socialneho zazemia a vlastnych predstav ako aj regionu v ktorm zije,vsetko je podmienene invidualne mnohymi faktormi,mozno preto je toho aj malo na nete,ale jedno vseobecne pravidlo nepozna determinacie a to nepachat nasilie na nevinnych,to je napriklad aj ked niekto je nuteny z hladu kradnut,nie je nicim nuteny niekoho dokopat,ale ak by ludia dodrziavali desatoro nikto by nemusel hladovat.
Stanislav 1975
06.08.12,07:57
Moj život je dravá rieka, dom v ktorom sa nenarieka
mláka plná kalnej špiny, biely obrus v starej skrini,
moj život je zbierka básni,
má v ňom miesto kat aj blázni
jedno viem, budem vedieť a vždy som vedel- čo hľadám a kde je sever...
Tweety
06.08.12,08:01
Pekná básnička.

jedno viem, budem vedieť a vždy som vedel- čo hľadám a kde je sever...

Stanko, tak toto Ti veľmi neverím,:--- málokto to dokáže hneď a na prvykrát. AK Ty áno, tak si viac, ako šťastný a priam dokonalý.
kimart
06.08.12,08:13
udivujúca otázka, skôr by som v dnešnej dobe dala " ako žiť a prežiť?":) To či sme správne žili... neviem, myslím, že Biblia má svoje pravidlá... no nedá sa dá žiť predsa podľa nejakého návodu, a ťažko posúdiť čo je správne, je to diskutabilné, pre každého to môže byť niečo iné...:rolleyes:
marjankaj
06.08.12,08:21
Ako správne žiť?
Záleží, kto bude skúšajúci.
Ak Alah tak ži podľa Koránu.
Ak Boh, tak ži podľa Biblie
A tak môžeš pokračovať ďalej.

A ak nebude skúšať nikto, tak ti to môže byť jedno.
horinka
06.08.12,08:24
Správne žiť = byť šťastný. To znamená tešiť sa z každého prežitého dňa.
Tragédiou pre človeka sa stáva napodobovanie ako keby človek prestal používať rozum, necháva sa manipulovať a robí to čo mu iní ukážu. Gro ľudstva sú napodobňovatelia, robia presne to, čo im predkladajú médiá, radia vedci, učí cirkev...
Recept na správny život neexistuje, tak ako neexistujú 2 rovnaké osoby na svete. Každý na tomto svete sme originál, takže ten recept na správny život by si mal naordinovať každý sám, tak aby neškodil druhým, ale naopak obohatil aj ich. Sme predsa ľudia, máme rozum, nebudeme predsa niekoho napodobňovať.
Nikdy nie čas prehodnotiť svoj život, treba si postaviť otázku „Čo k životu potrebujem?“
Moje desatoro je nasledovné:
K životu potrebujem pár veci na oblečenie, znosím a kúpim nové, tak aby som mala 2-3 rovnaké veci na prezlečenie.
Stravujem sa striedmo, mäso 2x do týždňa, vraciam sa k receptom starých mám.
Udžiavam rodinné, kamarátske vzťahy, staré oprašujem. Nič nie je pre mňa príjemnejšie ako posedieť si s priateľmi, rodinou, urobiť si výlet do prírody, peši, lebo na bicykli. Keď sú šťastní ľudia okolo mňa aj ja som šťastná, keď trpia, trpím s nimi.
Neriešim ľudí, ktorí mi vedome ubližujú, oni si to neuvedomujú, ale ubližujú si najviac sami sebe. Sledujem to už dlhé roky, sú to v podstate nešťastní ľudia, lebo nezaoberajú sa svojimi problémami, ale cudzími. Keď sa dá, sa im vyhnem.
Kozmetiku využívam len na slávnostné príležitosti, zbytočne na ňu nemíňam peniaze, proste prirodzene starnem.
Netrápim sa tým, čo majú iní, nech si majú. Máloktorý boháč je aj šťastný. Žijem na takej úrovni na akú mám.
Snažím sa myslieť pozitívne a šíriť okolo seba dobú náladu a vedzte že takých ľudí aj priťahujem, čomu sa veľmi teším. Energie vesmíru (alebo božie zákony, podľa toho kto čomu verí) fungujú stopercentne, stačí keď sa bližšie zaujímam o šťastie alebo nešťastie niektorých ľudí. Dobrým sa nechám inšprirovať, zlým sa nezaoberám.
Venujem sa koníčkom. Jazdím na bicykli, chodím na turistiku, pestujem kvietky, každé ráno keď odchádzam do práce sa nimi pokochám, pri príchode to isté. Záhrada, športovanie a príroda mi dobíjajú energiu.
Skrátka užívam si života, žijem. Práca, záhrada, priatelia, koníčky atď….
Keď príde na mňa ťažká chvíla, pozriem si „Modré z neba“, alebo nejaký dokument o chudobe z 3. sveta a poviem si, že by mohlo byť ešte aj horšie alebo si spomeniem na výrok Magdy Pavelekovej „Keď nejde o život ide o hovno“
Tweety
06.08.12,08:25
Ako správne žiť?
Záleží, kto bude skúšajúci.
Ak Alah tak ži podľa Koránu.
Ak Boh, tak ži podľa Biblie
A tak môžeš pokračovať ďalej.

A ak nebude skúšať nikto, tak ti to môže byť jedno.
Súhlasím, ale hlavné je to, aby si sa nemusel hanbiť sám pred sebou, pred svojím svedomím, lebo to nikdy neokabátiš.
korduľa
06.08.12,09:21
suhlasim s tou motivacnou literaturou :) neznasam tie psycho reci o nicom

Ja som citala knihu "mnich, ktory predal svoje ferari" a bola to super kniha vela mi dala a mozno by niekto povedal, ze je to motivacna literatura, motivacna je kazda, ktora cloveka motivuje a posunie k niecomu lepsiemu,/nemam na mysli financne ciele kariera a pod/
lenze potom by sa za motivacnu literaturu mohla povazovat aj biblia, pre niekoho koran a pod.
takze napisat, ze motivacna literatura je pre slabochov, je pre mna dost prekvapujuce, nakolko by to mohol napisat len clovek, ktory je absolutne dokonaly v ktorom kolvek smere a nepotrebujem ziadny posun..

vzdy som hovorila, ze clovek moze byt stastny v urcity okamih ale spokojny moze byt cely zivot. kazdy sa moze k tej spokojnosti dopracovat, ked vie co si pod nou predstavuje. ja som spokojny clovek a vo svojom zivote zazivam velmi vela statnych okamihov..
motto myslim nemam, ale myslim, ze by to mohlo byt nieco v zmysle, kazdy musi byt spokojny sam so sebou, aby boli mohol robit stastnymi ostatnych--
co sa tyka zdravia, stravy a pohybu to asi netreba rozpisovat, to je myslim pre kazdeho jasna vec, nakolko kazdy clovek vie rozlisit co je pre neho vhodne a co nie, co skodi a zabija..
ivantt
06.08.12,09:30
ako mattto napisal je to pre slabochov, ktori nevedia co so svojim zivotom, nemaju ziadne ciele, a neustale rozmyslaju nad zivotom, miesto toho, aby ho zacali zit
aj ty sama, medzi nich zrejme patris, ked si zadala temu ako spravne zit
spravne zit = zit tak, aby si bola predovsetkym ty spokojna so svojim zivotom, aby si nemala pocit, ze ti nieco unika

Nie kazdemu sa da zit tak, ako by chcel. Nie kazdy je silny tak ako by chcel. zdy su situacie, ked potrebujeme pomocnu ruku a odmietnut dat pomocnu ruku, hoci aj radou, pre niekoho bezcennou a pre ineho uzitocnou nie je prave ludske. Mozno tuto temu zalozila preto aby jej niekto podal prave tu pomocnu ruku, hoci aj radou. Neznamena to ze patri medzi slabochov. Okrem toho, kazdy z nas je obcas slaboch, kazdy ma niekedy strach, kazdy je niekedy bezradny. A slaboch je prave ten, kto si to neprizna. Ja som precital vela kniziek, velmi vela kniziek a kazdy z nich mi nieco dala. Niektore viac, niektore menej a nepozeram na to kto knizku napisal. Knizka miluj svoj zivot je velmi uzitocna knizka ktoru by mal precitat kazdy clovek ktory si mysli ze je v beznadejnej situacii a ver, knizka neublizi, knizka pomoze. Ked nie v inom, tak nachvilu zabudneme na problemy ktore nas sprevadzaju.
korduľa
06.08.12,09:30
no, tak toto nepochopim, ze ludia na to, aby zmenili svoj zivot potrebuju citat nejaku motivacnu literaturu
pritom sa tam vzdy dokola omielaju veci, na ktore rozumny clovek pride aj sam

nie som obhajca ani odporca mot. lit. ale mozno ide o to, aby si clovek pripomenul niektore tie veci, ktore vie aj sam a trochu sa zamyslel, preco sa vsade pise a radi ohladne zdravia, zdravej stravy, pohybu - ved aj to kazdy vie, co je dobre, co skodi, ze sa treba hybat a ked sa pozrieme na obeznu populaciu, civilizacne choroby, tak by tiez clovek nepovedal, ze su to veci, ktore sa dokola omielaju a vsetci o nich vieme...
ivantt
06.08.12,09:32
pred Bohom - 10 Božích prikázaní, nepokradneš, miluj blízžneho svojho ako seba samého...- kto v dnešnej strašnej dobe toto dodržiava???

Hmmmm... nekradnem.... milujem blíýneho svojho tak ako seba... ale nie preto ze to kazu bozie prikazania ale preto ze to tak citim a tak to chcem. Okrem toho, clovek sa musi naucit milovat seba sameho aby mohol milovat blizneho svojho :-)
ivantt
06.08.12,09:49
no, tak toto nepochopim, ze ludia na to, aby zmenili svoj zivot potrebuju citat nejaku motivacnu literaturu
pritom sa tam vzdy dokola omielaju veci, na ktore rozumny clovek pride aj sam

Nerozumies asi pre to, ze si nebola nikdy v tazkej zivotnej situacii. Myslim ozaj tazkou situaciou, kedy sa musis rozhodut. Keby si stala na prahu smrti, urcite by si to chapala... keby si stala na prahu existencie, tiez by si pochopila. Keby si prisla o rodinu, pochopila by si... takze nesud inych ked nepoznas ich pribeh...
buchač
06.08.12,13:10
... neznasam tie psycho reci o nicom

ako mattto napisal je to pre slabochov, ktori nevedia co so svojim zivotom, nemaju ziadne ciele, a neustale rozmyslaju nad zivotom, miesto toho, aby ho zacali zit
aj ty sama, medzi nich zrejme patris, ked si zadala temu ako spravne zit
spravne zit = zit tak, aby si bola predovsetkym ty spokojna so svojim zivotom, aby si nemala pocit, ze ti nieco unika

no, tak toto nepochopim, ze ludia na to, aby zmenili svoj zivot potrebuju citat nejaku motivacnu literaturu
pritom sa tam vzdy dokola omielaju veci, na ktore rozumny clovek pride aj sam

...k vyznačenému len tak v krátkosti .....jediným slovíčkom...

..PCHE.........


...zvyšok je nižšie...nie je potrebné zvýraznenie ....žiadne !!!

Nerozumies asi pre to, ze si nebola nikdy v tazkej zivotnej situacii. Myslim ozaj tazkou situaciou, kedy sa musis rozhodut. Keby si stala na prahu smrti, urcite by si to chapala... keby si stala na prahu existencie, tiez by si pochopila. Keby si prisla o rodinu, pochopila by si... takze nesud inych ked nepoznas ich pribeh...
lujza.j
06.08.12,13:49
Dáša_
06.08.12,15:04
Dnes som čitala (autor Max Kašparu) o tom, ako to, čo sa kedysi nazývalo hriechom, dnes dostalo nové pomenovanie.

A tak sa mení
*pýcha - zdravé sebavedomie
* lakomstvo - zákon ekonomiky
* nestriedmosť - vyššia životná úroveň
* Závisť - boj o spravodlivosť
* hnev - zdravá reakcia na blbosť ostatných
* hulvátstvo - sloboda prejavu
* okrádanie - slobodný trh
* zanedbaná výchova detí - tvorba vlastného názoru
* materstvo bez manželstva - moderná forma existencie
* likvidácia pozitívnych hodnôt - zbavenie sa predsudkov
* neúcta k tradícii - víťazstvo zdravého rozumu
* lenivosť - socialna dávka

mmch, čítala som to sediac u lekára s nejakou blbosťou. A zrazu prišlo krásne mladé dievča s mamou. Dievča malo šatku na hlave a v oblasti kľúčnej kosti prelepené hadičky.... Neskôr som sa dozvedela, 18 rokov, napísala maturitné písomky, a potom sa to začalo... Verím, že ústnu maturitu si dorobí o rok, alebo o dva...
Len v konfrontácii s takto silnými vecami si človek uvedomí, čo je dôležité a čo sú blbosti...
gymka
06.08.12,15:14
áno, založila som tie dve témy, len neviem, prečo ich tu pripomínaš.
lofr
06.08.12,15:20
Aké je vaše životné motto? na každú sviňu sa varí voda :D preto sa nesnažím oplácať ľudom, dovoľuje mi to povzniesť sa nad malichernosti a venovať sa odstatnejším veciam

čo vám pomáha v ťažkých chvíľach? predstava, že môže byť ešte horšie, ak nejde o život/zdravie, nejde v podstate o nič

aké rady do života ste dostali? žiadne, videl som od svojich rodičov ako sa treba správať, sám som odpozoroval, čo je správne a čo nie

čo zaujímavé ste si prečítali, podľa čoho sa v živote riadite? nič, nepreberám myšlienky ostatných, nikoho neobdivujem, nikoho nepasujem za vzor pre ostatných, nečítam motivačnú literatúru - podľa mňa je pre slabochov
Wow, proste... pomaly lepsie by som to nenapisal. :-) Az na tu vec, ze moja rodina ma skor naucila, co nerobit, ako co robit.
Ale to s tou motivacnou literaturov, to je palka, tak to je. Ale neodsudzoval by som to, mne to jeden cas dost pomohlo najst cestu. Povedal by som, ze je to pre stratenych ludi, ako aj nabozenstvo, a nabozenska literatura. Pokial clovek najde sameho seba, uz to nepotrebuje.
Ale, zakladatelka temy je zjavne stratena v zivote, ked sa pyta ako zit. Takze, v tomto pripade je urcite lepsie, ked cita motivacnu literaturu, nez cumi na telenovely. Ono, v jeden okamzik tu motivacnu literaturu mozno odlozi, a vtedy konecne clovek objavi sameho seba, a zacne zit. Nenazval by som to teda pre slabochov... to je trochu opovrhujuce... nazval by som to, ze je to pre stratenych ludi. Bohuzial, vacsina motivacnej literatury sa ich snazi drzat neustale v rovine teorie... len malokrat navadza k skutocnemu zmyslu motivacnej literatury... odlozit knizky o tom ako zit, raz navzdy. Ale v podstate, ked k tomu vedie, tak je to spravna motivacna literatura (nevidel som este taku v podstate, ale niektore knizky mi rozsirili poznanie, nemozem ich zase vsetky hodit do jedneho vreca... napriklad take knizky od Miguela Ruiza ma naucili, preco neodsudzovat... to je krasne poznanie, ktoreho sa nechcem vzdat. Kto odsudzuje, nevie a nebude vediet).
lujza.j
06.08.12,15:26
no...pokiaľ viem nie je to zakázané....
gymka
06.08.12,15:29
pre LUJZU.J áno založila som pred časom tie dve témy, len mi príde nevhodné, že ich tu teraz spomínaš. aj tvoja odpoveď, že to nie zakázané mi príde trocha nevhodná. ked sem človek píše, tak asi nie zo srandy a hľadá pomoc a odpovede. nikto nemá rád, ked mu druhí pripomínajú jeho slabosti. -------- ale aj tak sa dá " správne" žiť
sito
06.08.12,15:39
Tak.

Zo dňa na deň.

A treba, prežiť.
avalik
06.08.12,16:12
podla mna ma kazdy svoje "spravne" - co je pre mna spravne zit, nemusi byt spravny zivot z pohladu niekoho ineho

... vela zalezi od rodicov - aky vzor nam dali ... potom uz na zaklade svojich zazitkov, skusenosti a cielov si urcime ten svoj spravny zivot.

motivacnu literaturu nemusim ... pre mna je motivaciou moje okolie ... ale aj stranka porady - ked citam problemy niektorych pisatelov ...
Indeed
06.08.12,19:47
Prečo by mala byť motivačná literatúra len pre stratených ľudí ??

Možno niekomu niečo chýba / pocit ,že robí veci správnym sposobom/ a ten pocit može nadobudnuť práve po prečítaní nejakej motivačnej knihy,že sa stotožní z myšlienkami autora knihy,pretože s nim súhlasí.

Ďalšia vec, nie každý bol v mladosti svojimi rodičmi správne nasmerovaný... možno v dospelosti chce zmeniť smer svojho života, alebo sa v živote posunúť trochu ďalej.. a prave pre takých ľudí sú motivačné knihy nepostradateľné
aby vedeli AKO zlepšiť svoj život...

Teda všetci potrebujeme povzbudenie a pochvalu ,že kráčame po tej pre nás správnej ceste.
A keď nepricháddza od okolia, možno ju najdeme práve v týchto knihách...

Jednoducho, podobne ako niekto číta cestovné bedekery, iný číta návody na opravu auta,další recepty
niekto historické knihy, tak podobne sú ĺudia,čo čítajú motivačné knihy aby zlepšili seba a svoj život
Čo je na tom chybné ?
lujza.j
06.08.12,19:57
pre LUJZU.J áno založila som pred časom tie dve témy, len mi príde nevhodné, že ich tu teraz spomínaš. aj tvoja odpoveď, že to nie zakázané mi príde trocha nevhodná. ked sem človek píše, tak asi nie zo srandy a hľadá pomoc a odpovede. nikto nemá rád, ked mu druhí pripomínajú jeho slabosti. -------- ale aj tak sa dá " správne" žiť
ja som tie dve témy sem len "prilepila" ja som to nijak nekomentovala.....:rolleyes:
mattto
06.08.12,20:51
Wow, proste... pomaly lepsie by som to nenapisal. :-) Az na tu vec, ze moja rodina ma skor naucila, co nerobit, ako co robit.
Ale to s tou motivacnou literaturov, to je palka, tak to je. Ale neodsudzoval by som to, mne to jeden cas dost pomohlo najst cestu. Povedal by som, ze je to pre stratenych ludi, ako aj nabozenstvo, a nabozenska literatura. Pokial clovek najde sameho seba, uz to nepotrebuje.
Ale, zakladatelka temy je zjavne stratena v zivote, ked sa pyta ako zit. Takze, v tomto pripade je urcite lepsie, ked cita motivacnu literaturu, nez cumi na telenovely. Ono, v jeden okamzik tu motivacnu literaturu mozno odlozi, a vtedy konecne clovek objavi sameho seba, a zacne zit. Nenazval by som to teda pre slabochov... to je trochu opovrhujuce... nazval by som to, ze je to pre stratenych ludi. Bohuzial, vacsina motivacnej literatury sa ich snazi drzat neustale v rovine teorie... len malokrat navadza k skutocnemu zmyslu motivacnej literatury... odlozit knizky o tom ako zit, raz navzdy. Ale v podstate, ked k tomu vedie, tak je to spravna motivacna literatura (nevidel som este taku v podstate, ale niektore knizky mi rozsirili poznanie, nemozem ich zase vsetky hodit do jedneho vreca... napriklad take knizky od Miguela Ruiza ma naucili, preco neodsudzovat... to je krasne poznanie, ktoreho sa nechcem vzdat. Kto odsudzuje, nevie a nebude vediet).

odcudzovať je asi nesprávne slovo, mne je len na smiech táto stádovitosť ľudí. Teraz je trend všetko o motivovaní a kto s nimi nesúhlasí, je asi idiot, ktorý žije v minulosti a neprijíma nové veci :D Ľudia by si mali uvedomiť, že jedine oni sa môžu pokúsiť zmeniť svoj život a jedine preto, lebo sa tak sami rozhodnú, nie že im to motivátor odporučil a "ukázal cestu." A pre mňa sú ľudia v stáde slabosi.
Oliwa
06.08.12,21:01
pred Bohom - 10 Božích prikázaní, nepokradneš, miluj blízžneho svojho ako seba samého...- kto v dnešnej strašnej dobe toto dodržiava???
Nepozeraj na druhých, skús začať od seba - dodržiavať to... A uvidíš, aké je to ťažké, preto to ľudia nepraktizujú, lebo to stojí námahu, odriekanie, úctu, lásku...
Alebo ich stačí zhutniť do jedného - Nerob iným to, čo nechceš, aby robili Tebe... Keby sa ľudia /bez ohľadu na pôvod, rasu, národnosť, vierovyznanie či nevyznanie/ snažili dodržiavať túto jedinú vetu, svet by bol hneď krajší a život ľahší... Ľudstvo by nepoznalo vojny, holokaust, vykorisťovanie, biedu, hlad, vraždy, znásilnenia, únosy, teroristické útoky, nezamestnanosť... Utópia, však? Lebo v tom nie sú peniaze, zisk, moc, politika, egoizmus...

Nemyslím si, že všetko je na webe... Tak sa nečuduj, že si nenašla "návod na život" - to predsa nie sú recepty... Nehrab sa zbytočne "v sebe", ale vyjdi "zo seba"... Namiesto virtuálneho sveta sa pozri za dvere Tvojho príbytku - akých máš susedov, známych, kolegov, priateľov, nepriateľov... Nepotrebuje niekto z nich s niečím pomôcť? Postrážiť deti, spraviť nákup, vyvenčiť psa, vypočuť... Ak máš pocit samoty, bezvýznamnosti alebo zbytočnosti, možno by to na začiatok stačilo... a potom už uvidíš, čo má zmysel a ako sa dá žiť - žiť pre iných, nie pre seba... Ale šťastná budeš aj Ty...

Ktosi povedal, že človek by mal žiť každý deň tak, akoby bol jeho posledný... Občas je dobré spomenúť si na to... A človek hneď pochopí priority života... Ak by si vedela, že zajtrajšok bude Tvoj posledný deň, čo by si urobila? Koho by si chcela stretnúť, komu zavolať, s kým sa porozprávať? Určite by si nešla na nákupy do Eurovey či Avionu, do 3D kina alebo na pláž 33... Kto žije tak, že by ani po takejto správe nič vo svojom programe dňa nemenil, žije správne...
lofr
06.08.12,21:41
Prečo by mala byť motivačná literatúra len pre stratených ľudí ??

Na tuto otazku je velmi jednoducha odpoved. Pretoze, clovek, co najde svojho ducha, prestava byt strateny, a v rovnakom momente sa zacne ucit zo zivota, z okolia, a v spojeni s duchom tomu zacina rozumiet. Nepotrebuje dalsie knizky, tie su uz zbytocne. Su to len myslienky a vety druheho cloveka, co kaze ako zit - nieje ich treba. Duch to vie lepsie. V spojeni s duchom prejst sa prirodou, pozerat ako sumi listie, vnimat ticho lesa alebo hory, snazit sa pochopit zmysel kazdeho zivocicha v okoli v okoli a pozorovat ho, brat ho taky aky je, dava cloveku viac poznania, nez akakolvek knizka. Pretoze vysledkom je vlastne, ze sa tym uci, kto je on sam. Casom clovek nastupi na duchovnu cestu a tam uz knizky vonkocom nepotrebuje. Jedine co potrebuje, je on sam, a ciste vedomie, cim cistejsie, tym lepsie. Knizky vymeni za ocisty, spojenie, a harmoniu.

Ti ostatni ich este potrebuju, ale hladaju vlastne svojho ducha. Vacsinou to ani nevedia. Tuzia po spojeni s nim, bohuzial tie knizky ich k tomu priamo nevedu, iba im davaju dalsie prikazy a navody, ako zit. Kym to raz nepochopia aj oni, co vlastne hladaju a potom odhodia vsetky knizky o tom ako zit. Zacnu si vyberat sami, ako zit, a duch ich vedie vzdy tou spravnou cestou.
lofr
06.08.12,21:45
pred Bohom - 10 Božích prikázaní, nepokradneš, miluj blízžneho svojho ako seba samého...- kto v dnešnej strašnej dobe toto dodržiava???

Dnes? Skoro kazdy dodrziava miluj svojho blizneho ako seba sameho. Problem je, ze nenavidia samych seba. Rovnakym dielom potom "miluju" bliznych svojich. Nikto im neukazal, co je to laska, nezazili to. Nevedia ake je to mat rad sameho seba. Takze toto pravidlo dodrziavaju, miluju ostatnych ako seba samych - nenavidia ich.
ivantt
07.08.12,04:43
odcudzovať je asi nesprávne slovo, mne je len na smiech táto stádovitosť ľudí. Teraz je trend všetko o motivovaní a kto s nimi nesúhlasí, je asi idiot, ktorý žije v minulosti a neprijíma nové veci :D Ľudia by si mali uvedomiť, že jedine oni sa môžu pokúsiť zmeniť svoj život a jedine preto, lebo sa tak sami rozhodnú, nie že im to motivátor odporučil a "ukázal cestu." A pre mňa sú ľudia v stáde slabosi.

Preco pouzivat slova ako "idiot" ??? preco by mali byt ludia, ktorým to uz kôli veku nepali idioti len preto ze nechcu alebo odmietaju vypoctovu techniku ? Preco by mal byt idiot ten, kto odmieta nieco nove, co nie je uz schopny sa naucit ? Myslim ze slaboch nie je v tom ze clovek nieco odmieta alebo preto ze cita knizky. môj nazor je taky, ze clovek, ked nieco cita tak moze byt skôr rozumny a inteligentny ako "idiot". Slaboch je ten, kto odmieta vsetko ostatne a odmieta narozy inych, myslenie inych a nevie si ich vypocut, no kazdemu len ten svoj nazor tlaci....
marjankaj
07.08.12,18:01
včera som hľadala na googli odpoveď na túto otázku. A čudovali by ste sa skoro nič som nenašla. Možno le tri stránky. O sexe nájdete aspoň milión stránok, ale o tom ako má človel správne žiť, nenájdete skoro nič. Aké je vaše životné motto, čo vám pomáha v ťažkých chvíľach, aké rady do života ste dostali, čo zaujímavé ste si prečítali, podľa čoho sa v živote riadite?

VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS.

Ja žijem preto, aby som umrel(to hovoril aj Vlasta Burian). A každým dňom sa približujem k tomu okamžiku o jeden deň. To platí pre všetkých. Keby to tak nebolo, tak sa tu všetci nepomestíme.

Ja som našiel napríklad dve
http://www.gotquestions.org/Slovencina/zmysel-zivota.html
http://www.kankan.sk/clanok/psychologia/stale-sa-treba-ucit-ako-spravne-zit/17648

Čo mám ja z toho, že Martikán získal medailu na OH? Alebo Sagan prišiel na Tour de France v zelenom tričku? Čo majú z toho oni? Kto si pamätá olympijských víťazov zo starovekého Grécka?

PS. Pokiaľ ide o ten sex, čo si spomínala. Ako správne sexovať? To si sa už dočítala?
účtovník 007
08.08.12,05:54
Preco pouzivat slova ako "idiot" ??? preco by mali byt ludia, ktorým to uz kôli veku nepali idioti len preto ze nechcu alebo odmietaju vypoctovu techniku ? Preco by mal byt idiot ten, kto odmieta nieco nove, co nie je uz schopny sa naucit ? Myslim ze slaboch nie je v tom ze clovek nieco odmieta alebo preto ze cita knizky. môj nazor je taky, ze clovek, ked nieco cita tak moze byt skôr rozumny a inteligentny ako "idiot". Slaboch je ten, kto odmieta vsetko ostatne a odmieta narozy inych, myslenie inych a nevie si ich vypocut, no kazdemu len ten svoj nazor tlaci....

Presne si to vystihol/a ivantt s tými slabochmi. Stačí prečítať pár tém na Porade a takých moralistov a ľudí iba s jediným správnym názorom je tu neskutočne veľa.

Ja som minule počula myšlienku o živote a smrti:
Čo ak nežijeme preto, aby sme zomreli,
ale zomierame preto, aby sme sa narodili.
horinka
08.08.12,07:01
Človek by mal žiť tak, aby na smrteľnej posteli nič neľutoval. Čokoľvek čo človeka posunie dopredu k lepšiemu životu, treba využiť, či už je to literatúra, dobrá rada, alebo odpozorovanie správania sa iných, rodičov, priateľov atď.

Päť najčastejších ľútostí a výčitiek na smrteľnej posteli:


1. „Želám si, aby som mal /a viac odvahy žiť život podľa seba, nie podľa očakávania druhých (rodiny, spoločnosti, priateľov).“

2. „Želám si, aby som tak tvrdo a dlho nepracoval/a. Aby som netrávil/a toľko času prácou.“

3. Želám si, aby som mal/a viac odvahy vyjadrovať svoje pocity a svoje želania.“

4. Želám si, aby som bol/a viac v kontakte so svojimi priateľmi.“

5. Želám si, aby som si dovolil/a byť oveľa šťastnejší.“

http://adam.azet.sk/clanky/13104/co-ludia-najcastejsie-lutuju-na-smrtelnej-posteli.html
Anik
09.08.12,19:52
dovolila som si do tejto témy pridať pesničku od Richarda Múllera

Jenom klid, mír a pokora
A srdce otvorené dokorán
Len láska, pravda a česť
Aj keď sa to občas nedá zniesť

Sme lidé hříšní proto někdy krutí
Lžeme si že život nás k tomu nutí
Svoj svet nosíme v sebe a so sebou
a každý máme svoje vlastné nebo

Právě proto musíme žít
Abychom našli pokoru, mír a klid

Jenom klid, mír a pokora
Bojím se to opakovat dokola
Velké slova mají být němé
Ukryté ve vnitř v tobě i ve mně

Poď skúsme žiť bez silných fráz
Každé ráno znova, každý deň zas
Búrky patria k životu ako k slnku tma
Neopouštěj mně
Neopúšťaj ma

Právě proto musíme žít
Abychom našli pokoru, mír a klid
http://www.youtube.com/watch?v=HIQd-VhgxCU
vlado 33
09.08.12,20:08
Tak tento spevak ma co povedat kym ho depka nepremohla dovtedy chodil nadrogovany holy ako debil
vlado 33
09.08.12,20:26
Otázka znela: ako správne žiť a zvrtlo sa to na boha? Som ateista, neviem čo je kostol ani ma nikto neviedol k tomu aby som veril v boha. Ale si myslím že človek to musí cítiť ako sa k nemu správajú v práci v rodine a v okolí.Nie peniaze ani boh robia človeka šťastným ale tvoji blízky a preto nezahoď šancu lebo dopadneš ako Richard Müller.
ivantt
10.08.12,04:32
Otázka znela: ako správne žiť a zvrtlo sa to na boha? Som ateista, neviem čo je kostol ani ma nikto neviedol k tomu aby som veril v boha. Ale si myslím že človek to musí cítiť ako sa k nemu správajú v práci v rodine a v okolí.Nie peniaze ani boh robia človeka šťastným ale tvoji blízky a preto nezahoď šancu lebo dopadneš ako Richard Müller.

No ved nemusis verit v boha ale vieru nejaku predsa mas.. viera nemusi byt o nabozenstve. Mna ked sa spytaju ci verim v boha tak sa na oplatku spytam ci to zmeni jeho postoj ku mne. To, ci niekto vie v co verim nerobi zo mna lepsieho a ani stastnejsieho cloveka. Moja viera je dolezita pre mna a nie pre inych. Ako dopadol Muller ,?? Ja viem ze sa nechcel podobat na svojho otca a on ako by mu z oka vypadol.
gymka
10.08.12,05:41
O tej viera v Boha, kedysi som sa tým nezaoberala, ale teraz, eď vidím čo sa deje okolo mňa a vo svete, tak mi to dáva nádej. minule som dostala nie peknú sms od dcéry. najprv ma to urazilo, potom veľmi, veľmi bolelo, ale nakoniec mi čosi vo mne povedalo, že raz nás bude súdiť niekto iný, mňa ako matku, ju ako dcéru. ja viem, že som nebola 100% , nikto nie je, ale snažím sa žiť tak, aby raz pri tom súde som prešla. a to mi dáva silu povzniesť sa nad niektoré veci, ktoré mi robia niektorí ľudia. dnes viem, že dcéru to mrzí, že to napísala v zlosti a správam sa k nej ani keby sa nič nestalo. Tak tak o tom Bohu, keby nebolo tej Vyššej sily, aký by mal náš život zmysel? na východe žije jeden kňaz, volá sa Mariám Kuffa a on hovorí, že sme tu prišli len preto, aby sme urobili maturitu z lásky. ja to chápem tak, že nieln k človeku, ale ja k zvieratám, prírode.,.. aj k svojim nepriateľom
Anik
10.08.12,05:44
Vlado33
ak tento spevak ma co povedat kym ho depka nepremohla dovtedy chodil nadrogovany holy ako debil
prepáč Vlado33 ja som nepovedala, že Richard Múller je mojim životným vzorom, ale to premňa neznamená, že všetko čo urobil nemá žiadnu hodnotu - nikto nie je iba dobrý, alebo zlý. Všetko nie je iba čierne, alebo biele. Nemám rada extrémy.
Toť môj názor
alaya1
10.08.12,05:44
Na porade nie su povolene temy o nabozenstve! A je to tak dobre!
gymka
10.08.12,05:49
tu nejde o náboženstvo, ale o to ako sa vyrovnať so životom, ako správne žiť, o nejakej psychohygiene
alaya1
10.08.12,05:53
Tak ho pri psychohygiene nespominajte.
Indeed
10.08.12,06:25
Na porade nie su povolene temy o nabozenstve! A je to tak dobre!

Na Porade je mnoho rubrík, a našli by sa aj také kde by diskusia na témy náboženské našla svoje uplatnenie a mala zmysel.
To sa však asi nikdy nestane,nakoľko väčšina slovenského národa /aj väčšina poraďakov,žiaľ/
nie su schopní diskutovať s odstupom , bez emocií a bez toho aby napadali iného názory,pokiaľ nie su v súlade s ich vlastným svetonázorom.
práve preto,že diskusia o náboženských témach končila vždy hádkou a nasledovalo uzatvorenie témy začali moderatori vyzývať ostatných poraďakov aby sa pokiaľ možno vyvarovali zakladania tém na náboženské témy
Teda nie preto,žeby moderátori boli a priori proti diskusii na túto tému.

Moj osobný názor je ,že aj tak nemá zmysel tu sypať nejaké citáty z Biblie,či rovno citovať bibl.texty pretože v dnešnej dobe ľudia Bibliu nečítajú a nevedia čo v nej je.

pre mňa je náboženstvo predovšetkým sposob života,ktorý berie do úvahy iných ľudí a ich potreby
rozvediem to
na každom kroku okolo seba vidím,že tolerancia a ohľaduplnosť nie sú tie činitele,ktoré sú podstatné v rozhodovaní väčšiny ľudí,
vidno to z toho ako zaparkujú svoje auto,aj ked vedia ,že je zúfalý nedostatok parkovacích miest......
akým sposobom sa pohybujú z nákupnými košíkmi v supermarkete a kde ich vedia odstaviť....
ako sa správajú v prírode a kde dávajú odpad /pre niektorých separovanie odpadu je neznámy pojem/
ako pristupujú k upratovaniu spoločných priestorov v bytovom dome kde žijú...

atd. atd .

Teda nečudo ,že v spoločnosti orientovanej na pseudohodnoty v podobe majetku a peňazí
kde za všetkým je leitmotívom sebectvo
hovoriť o náboženstve,ktoré učí,že potreby iných treba rešpektovať a brať do úvahu SKOR ako svoje vlastné ,sa nestretáva s porozumením a vonkoncom nie je populárne.
Letko
10.08.12,06:35
Na porade nie su povolene temy o nabozenstve! A je to tak dobre!

V tom prípade by sa nemalo písať o fajčení, homosexualite a spíčkaroch, homeopatii,...
gymka
10.08.12,06:38
ak niekomu pomôže k zdraviu náboženstvo- tak prečo o tom nepísať? rada si prečítam príbehy ľudí, ktorým v ťažkých životných situáciách pomohlo niečo, trebárs aj náboženstvo, homeopatia, hocičo.
Tolstoj vo svojej knihe napísal zaujímavú vetu: " veľa ľudí sa chce zachrániť pred životom, jeden pije, druhý chodí do kostola, ďalší hrá karty..." mne išlo o to, čo Vás zachráni pred životom????
Indeed
10.08.12,06:40
V tom prípade by sa nemalo písať o fajčení, homosexualite a spíčkaroch, homeopatii,...

...vitaminových pripravkoch, systeme zliav uplatnených pri nakupovaní, MLM, susedských občiansko-právnych sporoch,
o depresií,liečbe rakoviny alternatívnymi metodami, manželských nezhodách , živnostníkoch z prinutenia vykonávajúcich závislú prácu atd atd
Letko
10.08.12,06:41
ak niekomu pomôže k zdraviu náboženstvo- tak prečo o tom nepísať? rada si prečítam príbehy ľudí, ktorým v ťažkých životných situáciách pomohlo niečo, trebárs aj náboženstvo, homeopatia, hocičo.
Tolstoj vo svojej knihe napísal zaujímavú vetu: " veľa ľudí sa chce zachrániť pred životom, jeden pije, druhý chodí do kostola, ďalší hrá karty..." mne išlo o to, čo Vás zachráni pred životom????

Pred životom ťa zachráni len jedno - nesexovať.
Tweety
10.08.12,06:41
AJ náboženstvo patrí k životu, a ak niekto píše kultúrne, nikoho tým neosočuje, tak nevidím dôvod, prečo nepísaťm
gymka
10.08.12,06:43
ako? a to už prečo?
alaya1
10.08.12,06:44
Na Porade je mnoho rubrík, a našli by sa aj také kde by diskusia na témy náboženské našla svoje uplatnenie a mala zmysel.
To sa však asi nikdy nestane,nakoľko väčšina slovenského národa /aj väčšina poraďakov,žiaľ/
nie su schopní diskutovať s odstupom , bez emocií a bez toho aby napadali iného názory,pokiaľ nie su v súlade s ich vlastným svetonázorom.
práve preto,že diskusia o náboženských témach končila vždy hádkou a nasledovalo uzatvorenie témy začali moderatori vyzývať ostatných poraďakov aby sa pokiaľ možno vyvarovali zakladania tém na náboženské témy
Prave koli tomu som na to upozornila.Ale je to vec moderatorov, ako si to "ustrazia" a vyhodnotia.

Teda nie preto,žeby moderátori boli a priori proti diskusii na túto tému.

Moj osobný názor je ,že aj tak nemá zmysel tu sypať nejaké citáty z Biblie,či rovno citovať bibl.texty pretože v dnešnej dobe ľudia Bibliu nečítajú a nevedia čo v nej je.

pre mňa je náboženstvo predovšetkým sposob života,ktorý berie do úvahy iných ľudí a ich potreby
rozvediem to
na každom kroku okolo seba vidím,že tolerancia a ohľaduplnosť nie sú tie činitele,ktoré sú podstatné v rozhodovaní väčšiny ľudí,
vidno to z toho ako zaparkujú svoje auto,aj ked vedia ,že je zúfalý nedostatok parkovacích miest......
akým sposobom sa pohybujú z nákupnými košíkmi v supermarkete a kde ich vedia odstaviť....
ako sa správajú v prírode a kde dávajú odpad /pre niektorých separovanie odpadu je neznámy pojem/
ako pristupujú k upratovaniu spoločných priestorov v bytovom dome kde žijú...

atd. atd .

Teda nečudo ,že v spoločnosti orientovanej na pseudohodnoty v podobe majetku a peňazí
kde za všetkým je leitmotívom sebectvo
hovoriť o náboženstve,ktoré učí,že potreby iných treba rešpektovať a brať do úvahu SKOR ako svoje vlastné ,sa nestretáva s porozumením a vonkoncom nie je populárne.V texte
Letko
10.08.12,06:45
ako? a to už prečo?

Keď nebudeš sexovať, predídeš tým možnému počatiu - zachrániš dieťatko pred životom.
Tweety
10.08.12,06:48
Keď nebudeš sexovať, predídeš tým možnému počatiu - zachrániš dieťatko pred životom.
ALe takto sa na život nedá pozerať, veď dieťa je dar z nebies, život je teda dar.
Indeed
10.08.12,06:48
ked nebude nikto nasilu vyjadrovať svoje názory a provokovať iných,nebudú mať moderatori čo riešiť.
Letko
10.08.12,06:51
ALe takto sa na život nedá pozerať, veď dieťa je dar z nebies, život je teda dar.

To je pravda, len otázku som pochopil "ako sa zachrániť pred životom". Ja som za život.
Tweety
10.08.12,06:53
To je pravda, len otázku som pochopil "ako sa zachrániť pred životom". Ja som za život.
Veď tak, príspevkom som len chcela povedať, že nakoľko je darom, tak aká záchrana? Máme byť zaň vďační.
Chobot
10.08.12,07:25
Na porade nie su povolene temy o nabozenstve! A je to tak dobre!

Alaya, prosím ťa, nepreberaj na seba rolu inkvizítorky. Nemusíš každý príspevok, v ktorom sa objaví slovo boh nahlasovať. Áno, témy o náboženstve nepatria na poradu, ale snáď nebudem mazať každý príspevok, v ktorom je náznak náboženstva. Najmä, keď téma je o niečom úplne inom. kvôli tomu, že niekto v príspevku spomenie svoju vieru, nevidím dôvod na paniku. Ak by sa diskusia následne uberala nesprávnym smerom, potom môže moderátor zakročiť a nevhodné príspevky vymazať alebo celú tému uzatvoriť. Na príspevku od gymky, ktorý si mi nahlásila, nevidím nič nevhodné, aj keď v príspevku spomína boha.

Hlavným zámerom, že sa náboženské témy zakázali (vlastne ani nemôžem povedať, že sa zakázali, len sa tak medzi poraďákmi dohodlo), bolo to, že každá téma, ktorá bola založená ohľadne náboženstva skončila hádkou medzi rôznymi skupinami. Rovnako ako diskusia o interupciách - jedni sú za iní sú proti. Diskusiou ani hádkou sa k nijakému záveru (tak ako v náboženských témach) nedostaneme, žiadny záver nedosiahneme. Každý si bude obhajovať len svoju pravdu.

Vlastne ani neide o to, či je téma ohľadne náboženstva, interupcií či politiky, ale čo sa v téme rieši. Ak sa niekto opýta, čo všetko je potrebné, aby sa mohli sobášiť v kostole, nie je dôvod takú tému mazať. Tam ide o to, aby sa poradilo - tam porada splní účel. Akonáhle sa v téme začnú hádať, už je treba zakročiť.

Myslím, že si trochu urazená kvôli tvojej srdcovej záležitosti - témach o psoch. Sledoval som vývoj tých tém. Ak by sa týkali skutočne len starostlivosti o psa (napr. čím kŕmiť, kde psa civčiť, choroby psov a pod), tak nikto nemá nič voči diskusii. Ale ak sa začneš hádať, či je správne chovať psov bez PP a začneš obviňovať takých chovateľov, tak takou diskusiou nič nevyriešiš. Skús to brať s nadhľadom. Potom možno zistíš, o čom porada je a kde sú hranice, kým je diskusia v poriadku a kedy sa už dostáva do oblasti, ktorá nie je v medziach slušnosti.
gymka
10.08.12,07:49
to som nevedela, že na Porade sa nahlasujú nejaké príspevky, alebo že je tu niečo zakázané!!!! nechcela som rozprúdiť debatu o náboženstve, ale o živote. koľkí z nás sa dnes trmácajú životom, a nevedia ako ďalej, či je to kvôli peniazom, manželstvu, deťom, každý z nás je v nejakom "svrabe". čo nám pomáha, ako správne žiť, aby sme sa toho vyvarovali? máme problémy s kĺbmi, ideme k ortopédovi, bolí nás zub ideme k zubárovi. ale ako správne žiť nám nepovie asi nik, v škole nás to neučia, tak aké rady by ste ako rodičia dali svojim deťom? ----- to som chcela touto témou.
kukučka
10.08.12,08:08
Niekedy pomôžu veľmi jednoduché veci, stíšiť sa, zavrieť oči...dobrá hudba...kniha...priatelia
Zabúdame na vďačnosť. :)

mimotemy
Všetko, čo naozaj potrebujem vedieť, som sa naučil v materskej škole
R.Fulghum Prinášame vám jednu z poviedkových knižiek svetoznámeho autora, ktorá dodnes očarúva ľudí svojou jednoduchou prirodzenou krásou a výnimočným talentom objavovať nový pohľad na veci dávno známe a zdanlivo jednoduché.
gymka
10.08.12,08:09
napr. na jednej ruskej stránke som našla takéto rady ( dúfam, že tá RUSKÁ stránka vás neodradí:
- Rob to, čo sa ti páči - čo ťa robí šťastným, spokojným
- zdravo jedz!
- uč sa cudzie jazyky!
- čítaj knihy!
- užívaj si voľné dni - choď do múzea, na výstavu, športuj, navštív známych- nese´d na mieste, dôležité sú zážitky
- píš si denník!
- urči si ciele! - napíš si ich na papier
- ovládni svoj čas!
- nehraj PC hry, nesurfuj bezcieľne po internete!
- prestaň sa zaujímať o správy - sú plné negatívnych vecí
- vstávaj skoro ráno!
- obklop sa čestnými, rozumnými ľu´dmi, plnými energie!
- začni cestovať !- netreba peniaze na Argentínu, stačí do okolia, uvidieť nové miesta, nových ľudí
- fotografuj! - zachyť momenty udalsoti, ktoré stoja za to
- športuj! -v zdravom tele- zdravý duch
- neohováraj, nikoho nekritizuj! - všetko zlé je na niečo dobré
- zabudni na minulosť - tú už nezmeníš
- šetri ! - nevieš čo ťa čaká
- rob neobyčajné veci! choď tam, kde si ešte nebol, do práce choď inou cestou, zaujímaj sa o niečo v čom nie si dobrý, zmeň výzor, účes, prestavaj nábytok....
- neboj sa plniť tieto body!
marjankaj
10.08.12,08:25
to som nevedela, že na Porade sa nahlasujú nejaké príspevky, alebo že je tu niečo zakázané!!!! nechcela som rozprúdiť debatu o náboženstve, ale o živote. koľkí z nás sa dnes trmácajú životom, a nevedia ako ďalej, či je to kvôli peniazom, manželstvu, deťom, každý z nás je v nejakom "svrabe". čo nám pomáha, ako správne žiť, aby sme sa toho vyvarovali? máme problémy s kĺbmi, ideme k ortopédovi, bolí nás zub ideme k zubárovi. ale ako správne žiť nám nepovie asi nik, v škole nás to neučia, tak aké rady by ste ako rodičia dali svojim deťom? ----- to som chcela touto témou.
A čo je to "správne"?:eek:
Vlk zožral kozliatka. Je to správne?
Z hľadiska kozliatok určite nie.
Z hľadiska vlka určite áno. Veď inak by vlk zdochol od hladu.

Vieš kde je sever? Možno áno. Ale spýtaj sa to niekoho na južnom póle. Nech ukáže ktorýmkoľvek smerom, bude to správne.

Ktorým smerom treba ísť z Bangkoku do New Yorku? Na západ alebo na východ? Obe je "správne". Lebo zem je guľatá.

Načo ti je taký véééľmi relatívny pojem, čo je "správne"?:confused: Veď je to pre každého niečo iné. Možeš sa dať do nejakej sekty a tam ti povedia čo je jedine správne. Napríklad aj spáchať hromadnú samovraždu.
marjankaj
10.08.12,08:27
napr. na jednej ruskej stránke som našla takéto rady ( dúfam, že tá RUSKÁ stránka vás neodradí:
- Rob to, čo sa ti páči - čo ťa robí šťastným, spokojným. propagácia drog.
- zdravo jedz! Podporíš naše supermarkety
- uč sa cudzie jazyky! Načo, aj tak nepôjdeš do Argentíny a telku nemáš pozerať.
- čítaj knihy!
- užívaj si voľné dni - choď do múzea, na výstavu, športuj, navštív známych- nese´d na mieste, dôležité sú zážitky Ideálne pre bezdomovcov, tí majú stále voľno.
- píš si denník!
- urči si ciele! - napíš si ich na papier Fico, Dzurinda Miklóš.... Už iba guľomet treba.
- ovládni svoj čas! Čas je objektívna veličina, existuje nezávisle od nášho vedomia.
- nehraj PC hry, nesurfuj bezcieľne po internete!
- prestaň sa zaujímať o správy - sú plné negatívnych vecí Veď keď niečo také(vojna, povodne, požiar....) postihne nás, tak ostatní tiež nech sa nestarajú
- vstávaj skoro ráno!
- obklop sa čestnými, rozumnými ľu´dmi, plnými energie!
- začni cestovať !- netreba peniaze na Argentínu, stačí do okolia, uvidieť nové miesta, nových ľudí Už som písal vyššie, cudzie reči netreba
- fotografuj! - zachyť momenty udalsoti, ktoré stoja za to Môžu poslúžiť aj ako dôkaz.
- športuj! -v zdravom tele- zdravý duch Hurá na olympiádu.
- neohováraj, nikoho nekritizuj! - všetko zlé je na niečo dobré Ak ti zlomia ruku, tak poďakuj. Zlomený krk by bol horší
- zabudni na minulosť - tú už nezmeníš A budúcnosti sa zase možno nedožiješ.
- šetri ! - nevieš čo ťa čaká Hlíny pět stop alebo krematórium
- rob neobyčajné veci! choď tam, kde si ešte nebol, do práce choď inou cestou, zaujímaj sa o niečo v čom nie si dobrý, zmeň výzor, účes, prestavaj nábytok....
- neboj sa plniť tieto body!

No tak môžeš to ísť naučiť ľudí na Papui-Novej Guinei, ktorí ešte žijú v dobe kamennej. Určite to pochopia.
alaya1
10.08.12,08:40
MIly Chobot, ja nie som urazena ale podporovat mnozitelov psov nebudem!! Ani na Porade nie.Skus navstivit nejaky utulok, uvidis tam ich"produkty" v uzasnom stave!.
Chobot
10.08.12,09:01
Prečo musíš zase sem ťahať tému o chove psov a prezentovať tvrdohlavo svoj názor o chovateľoch bez PP. Ja nie som ani na strane chovateľom ani "chovateľov", akceptujem názory oboch táborov. Len ty musíš tvrdohlavo ísť za svojim názorom....
gymka
10.08.12,09:14
prečo?
Oliwa
10.08.12,09:40
No tak môžeš to ísť naučiť ľudí na Papui-Novej Guinei, ktorí ešte žijú v dobe kamennej. Určite to pochopia.
Tých to učiť netreba, lebo sú určite šťastnejší :), aj keď netušia, že existujú nejaké rady na internete ako správne žiť...
ivantt
10.08.12,09:52
Na porade nie su povolene temy o nabozenstve! A je to tak dobre!

mimotemyTak tomu nerozumiem. Preco nie su povolene temy o nábozenstve ? ved je to tema ako každá iná. Alebo sa mylim ? Ze by sa vratila cenzura ??? tomu fakt nerozumiem.
marjankaj
10.08.12,09:56
prečo?
Doplnil som. Mohol som aj viac.
Aj Pýtia dávala rady, ktoré sa dali vysvetľovať rôzne. Jeden pochopí tak druhý zase onak. Či "správne", to záleží ako sa to vyvŕbi.
Tweety
10.08.12,09:57
mimotemyTak tomu nerozumiem. Preco nie su povolene temy o nábozenstve ? ved je to tema ako každá iná. Alebo sa mylim ? Ze by sa vratila cenzura ??? tomu fakt nerozumiem.
Nie, nie je tomu tak, môže sa hovoriť aj o tejto téme, ale v tzv. medziach normy. Bez urážok a invektív.
marjankaj
10.08.12,09:58
Tých to učiť netreba, lebo sú určite šťastnejší :), aj keď netušia, že existujú nejaké rady na internete ako správne žiť...
To môže byť pravda. Ale potom asi nežijú "správne":---
Tweety
10.08.12,10:01
To môže byť pravda. Ale potom asi nežijú "správne":---
Čo je správne, nesprávne, šťastie, to zistíme až počas života. Aj to je len relatívne poznanie. Pretože čo je správne pre jedného, nemusí byť zároveň aj pre druhého, rovnaké to je so šťastím. Kto neskúsil žiť, neskúsil nič. Aj chyby nás posúvajú, rovnako ako dobrý krok v živote.
marjankaj
10.08.12,10:06
Čo je správne, nesprávne, šťastie, to zistíme až počas života. Aj to je len relatívne poznanie. Pretože čo je správne pre jedného, nemusí byť zároveň aj pre druhého, rovnaké to je so šťastím. Kto neskúsil žiť, neskúsil nič. Aj chyby nás posúvajú, rovnako ako dobrý krok v živote.
To som písal už skôr.
Chovajte sa tak, ako vám radí váš rozum a cit, a nie tak, ako si myslíte, že od vás očakávajú ostatní.

http://www.kankan.sk/clanok/psychologia/stale-sa-treba-ucit-ako-spravne-zit/17648
Dáša_
10.08.12,11:45
napr. na jednej ruskej stránke som našla takéto rady ( dúfam, že tá RUSKÁ stránka vás neodradí:
- Rob to, čo sa ti páči - čo ťa robí šťastným, spokojným
- zdravo jedz!
- uč sa cudzie jazyky!
- čítaj knihy!
- užívaj si voľné dni - choď do múzea, na výstavu, športuj, navštív známych- nese´d na mieste, dôležité sú zážitky
- píš si denník!
- urči si ciele! - napíš si ich na papier
- ovládni svoj čas!
- nehraj PC hry, nesurfuj bezcieľne po internete!
- prestaň sa zaujímať o správy - sú plné negatívnych vecí
- vstávaj skoro ráno!
- obklop sa čestnými, rozumnými ľu´dmi, plnými energie!
- začni cestovať !- netreba peniaze na Argentínu, stačí do okolia, uvidieť nové miesta, nových ľudí
- fotografuj! - zachyť momenty udalsoti, ktoré stoja za to
- športuj! -v zdravom tele- zdravý duch
- neohováraj, nikoho nekritizuj! - všetko zlé je na niečo dobré
- zabudni na minulosť - tú už nezmeníš
- šetri ! - nevieš čo ťa čaká
- rob neobyčajné veci! choď tam, kde si ešte nebol, do práce choď inou cestou, zaujímaj sa o niečo v čom nie si dobrý, zmeň výzor, účes, prestavaj nábytok....
- neboj sa plniť tieto body!

mne sa toto, čo tu je napísané, veľmi páči. Zisťujem, že vďaka kríze sme niektoré veci doma aj začali :) Zaujímavé, čo všetko sme objavili v blízkom okolí, veľa aj zadarmo. Spravy sa snazime programovo vypinat. k šetreniu sme priamo nútení :) a mám pocit, že to trochu súvisí aj so zdravou stravou - nezobrať to cez akciove ceny ale cez staré recepty.
A aj iné sú celkom zaujímavé nápady. Len treba aj začať realiziovať.
alaya1
10.08.12,12:24
Odpovedala som na tvoj posledny odstavec v prispevku, ale uz nebudem, OKI?
vlado 33
10.08.12,18:53
Všetko super, ale keby sa tak všetko dalo spraviť ako sa to tu píše
Jurivo
10.08.12,19:35
Ako správne žiť sa učíme od narodenia, až do smrti.......
tomsoki
10.08.12,20:20
jednoducho - žiť podľa svojej intuície ;)
ludmilla
12.08.12,14:58
Milá otázka ... cítim sa taaak mladá na odpoveď :D:D:D

Ako správne žiť? Na to existuje veľmi veľa metód - pozorovanie ľudí, napr. len tak z okna, špehovať ich pri živote, ale to môže dosť pomýliť a skresliť predstavy. A čo tak internet? Tu sa stretá mnoho ľudí, ktorí rozoberajú život celé hodiny, čo s ním začnú a o pánovi Googlovi ani netreba hovoriť, ten má odpoveď na úplne všetko, nie jednu mnoho a človek prečíta a vyskúša, keď to klaplo u jedného musí aj u mňa.
Lenže potom zistí, že tieto overené metódy majú strašne krátku platnosť a bohužiaľ sa nedajú použiť pre každého.
Tak pridám tu moju metódu:D Veď žijem život správne "po svojom"
V základe potrebuješ mať nejaký cieľ. Najlepšie bude, keď sa ten cieľ bude odlišovať od miesta, kde sa práve nachádzaš:D. Zjednodušene? Teraz som v kancelárii od kancelárie sa odlišuje spálňa, od kuchyne kúpeľňa, od WC Nový Zéland a pod.
A keď už máš tieto veci, čiže miesto, kde sa nachádzaš, miesto kam chceš ísť (cieľ) musíš sa vydať na cestu, dorazíš do cieľa, zvolíš si čas ako dlho tam pobudneš a vrátiš sa naspäť, odkiaľ si vyšiel.
V praxi to znamená: Pohyb z bodu X (miesto, kde sa nachádzaš) do bodu Y (cieľ) zdržanie sa v cieli časové obdobiet a napokon cesta späť do bodu X vyjadríme vzorcom XYtX.
A práve "XYtX" je práve to, čo ľudia stále dookola robia a keď to robia všetci je to vlastne ten trik ako správne žiť.
marjankaj
07.09.12,09:08
bettylou
25.09.12,17:02
tak potom ostávajú ešte sex a futbal...
bettylou
25.09.12,17:09
neni chyža bez križa