fogo
06.08.12,15:20
Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu. Máme vŕtanú studňu /200/ hlbokú 12,5 m. Problém je v tom, že v týchto suchách je v nej málo vody. Potrebovali by sme ju ešte prehĺbiť, ale je vo veľmi úzkom priestore a nedostane sa tam auto. Máte niekto skúsenosti, či pomôže prehĺbenie? Nepoznáte niekoho, kto by to vedel prehĺbiť. Obvolali sme pár ľudí, ktorí sa tým zaoberajú, ale nikto zatiaľ nechce studňu o pár metrov prehĺbiť. Keby sme chceli vŕtať novú, to by ich prišlo:(. Ďakujem veľmi pekne za rady.
Mila123
06.08.12,14:03
Fogo, to ti budem hovoriť (písať)

kúpili sme chalupu so studňou, kt. bola zanesená od povodne.....
nemal ju kto vyčistiť....tak ten môj musel do studne, prečistil ju a je v nej dostatok kvalitnej vody....
určite by mi nestačila jedna ruka, na tých, kt. nám chceli či už vyvŕtať či vykopať novú studňu......

inak držím palce......
Ferdosondo
07.08.12,11:18
Mila123 a si si istá, že Fogin partner sa zmestí do 200mm rúry a prehĺbi studňu?
fogo
07.08.12,11:51
(: Neskúšal?!
xolair
24.03.13,18:44
ahoj uz mas prehlbenu studnu
fogo
25.03.13,17:10
Ahoj, ešte nie. Zatiaľ som nikoho nenašiel.
xolair
25.03.13,18:28
Ahoj, ešte nie. Zatiaľ som nikoho nenašiel.
aha a chces kontakt
fogo
27.03.13,04:23
Áno.
xolair
27.03.13,06:57
Áno.
su ale z okolia nitry nevadi
marleau
27.03.13,13:49
Obávam sa,že vŕtanú ale ani kopanú studňu nie je možné prehĺbiť vŕtaním. Vrtné tyče sa potrebujú pri práci opierať o okolitú zeminu,ináč začnú vibrovať a to vám nikto robiť nebude. Najlepšie vyvŕtať novú na mieste,kam je prístup so súpravou.
fetya
27.03.13,16:10
da sa to spravit, tie vrtne tyce dostanu akysi kus plastu, ktory sa opiera o stenu, ale studniari zvyknu dat zaplatit aj tu hlbku, ktora je povodna studna. Ked uz, tak dat vyvrtat v celosti novu studnu, ta bude bezproblemova, ak je dodrzana technologia, a staru zablendovat, jednotlive vrstvy poriadne odizolovat, aby povrchova voda nemohla znecistit rozne pramene vo vacsich hlbkach - viem, zvycajne tie kopane studne sa naplnia bordelom, ale vtedy dojde k obrovskemu znecisteniu spodnych vad. kopana studna sa da hlbit kopanim, skruze sa posuvaju smerom dole, ale tu robotu treba poriadne zaplatit, sam by som na to nikdy neodvazil, v hlbke 10-20 m kopat, brrr.
fogo
27.03.13,19:25
pre xolair - nevadí
xolair
27.03.13,19:29
prepac ale co nevadi
fogo
28.03.13,07:09
Nevadí, že sú z okolia Nitry. Poprosil by som kontakt. Ďakujem.
xolair
28.03.13,10:27
su ale z okolia nitry nevadi
kontakt je 0908797464
fogo
28.03.13,12:44
Ďakujem, skúsim.
xolair
28.03.13,16:09
nieje za co
Miriam 001
30.10.13,09:32
Tuto firmu vam urcite neodporucam, su to nedochvilni flakaci, co kopu len makku zem, nemaju svoje poriedne naradie a ked im zaplatite pred dokoncenim, uz nepridu... aj ked slubuju a natahuju zakaznika mesiac... zacnu lacno a potom zvysuju ceny o ktorych vas vopred neracia informovat - a nie sme jediny... v susedstve nechali tiez rovnako rozkopanu studnu. Po nich nam to ani nikto nechcel zobrat, lebo steny aj dno nechali velmi nerovne... okrem ineho ... meskanie hodina... pre nich nic neznamena... ani nezavolaju ze meskaju.... ale koncia presne... odidu a ani nepockaju na majitela :( najhorsia firma s akou som sa kedy stretla ...
Urcite sme neukoncili spolupracu preto, ze sme im nechceli platit kolko si povedali, ale asi preto, lebo narazili na tvrdsie podlozie kde by sa nadreli viac... nevieme pravy dovod, lebo sa slubovali a odkladali viac ako mesiac... az sme zohnali inu firmu.

este doplnim udaje o tejto firme: pisu si vselijako ale meno a kontakty sedia: Julius Michalik, Výčapy - Opatovce, uvadzaju si niekde aj Nitra, tel. 0902802433 alebo aj 0908797464, juliusmichalik@gmail.com a dokonca aj Mojmirovce
http://kopanie-studni9.webnode.sk/kontakt/
http://www.maxbazar.sk/sk/kopanie-studni-21177
Tu firmu treba vytlacit, nech sa naucia vazit si ludi - ich cas a peniaze.


a cislo, ktore sa uviedlo - patri pani Hane z inzeratu nizsie - Nove Zamky... (snad Antalová - tak nam ju predstavili) - patri tiez k nim ...priatelka niekoho zo skupiny "Julius Michalik" http://sluzby.bazos.sk/inzerat/29710758/Kopanie-studni.php
viktorviktor
30.10.13,10:47
problém prehlbenia vrtanej studne je v tom, že je potrebný užší vrták, novú dieru je potrebné zapažiť novou rúrou, len takou čo vyrábajú, okolo rúry je potrebné dať filtračný materiál, a tak z dvadsiatky zostane osmička a výsledok žiadny - vody pribudne minimálne, tiež môže byť na dne nie pevný materiál , steny môžu pri prehlbovaní padať, preto nová..
rúry sa pri vrtaní nebúchajú o stenu, vrtné súpravy geofyziky vrtali väčšie hĺbky, jedine ak by pri vrtaní použili vodovodné trubky :-)
rb27
06.11.13,19:46
Ahoj skusal som nieco hladat a tito uvadzaju aj prehlbovanie studni - Vŕtanie, kopanie a prehlbovanie studní (http://www.lacnopredam.sk/sluby/remeselnci/vtanie-kopanie-a-prehlbovanie-studn-9791) Tak snad sa Vam to uz podari dokoncit.
xolair
10.11.13,15:50
Dobry den pani Holubova,budte tak laskava a prestante si o nas otierat pusu.Moc dobre viete,ze my sme dohodli podmienky s Vasim manzelom,ktory na vsetko pristupil a bol aj oboznameny ze pokial sa bude pouzivat zbijacka alebo kompresor cena sa navysuje,je to normalny postup.Z nasej strany nedoslo absolutne k zmene dohody.A ked uz nas ociernujete tak aj napiste ake podmienky sme mali my.Nebolo nam povedane ze skruze sa maju odkotulat asi 300m TO DO KOPCA.Nasli ste si novu firmu na dokoncenie studne tu najhnusnejsiu robotu Vam chalani urobili a Vy este chcete abysme my dosli a zadarmo odtrepali skruze.Budte tak laskava ak mate nejaky problem zavolajte rada sa s Vami porozpravam.A lutujem kazdu firmu,ktora k Vam pojde robit.
xolair
10.11.13,15:59
Pani Holubova a my sme nenarazili neskor na tvrde podlozie,my sme kopali v kameni od sameho zaciatku.A aj ked sme meskali my sme Vasmu manzelovi vzdy zavolali ze.A my si za svoju robotou stojime zatial okrem Vas nemal problemy.A ked mam byt uprimna este s nikym ako Vy sme sa nestretli.Tak budte tak laskava a prestante nas ociernovat.My si ludi vazime co sa neda povedat o Vas.Pokial viem Vy ste odisli na dovolku po nej sa to malo dokopat.A kedze sme nemali dokoncenu inu studnu tak sme Vam povedali ze prideme ako nahle dokokopeme studnu.A nakoniec ste nam Vy zavolala ze chcete len aby sme Vam objednali skruze a prisli ich vylozit a odtrepat 300m do kopca lebo mate inu firmu.Takze piste len to co sa udialo a neociernujte niekoho koho tato robota zivi.Dakujem