liduska
06.08.12,18:58
Kúpili sme vstavanú elektrickú rúru , nad ňou je vstavaná plynová doska. Do varnej dosky vedie prívod plynu hadičkou , ktorá sa po zasunutí elektrickej rúry do skrinky ,dotýka zadnej časti elektrickej rúry. Je teplota plášťa vstavanej elektrickej rúry taká, že by mohla poškodiť túto plynovú hadicu ?
liduska
07.08.12,09:59
Nikto ste nemali takýto problém?
luja5
08.08.12,05:42
Aj tu je podobná otázka: http://www.e-filip.sk/Default.aspx?ContentID=1011&ThreadID=252487&sortBy=question.

Odporúčam opýtať sa plynára, najlepšie toho, ktorý Vám inštaloval plynovú varnú dosku, alebo ktorý Vám robí revíziu plynu. Ten by sa Vám mohol prísť na to aj pozrieť, poradiť ... S plynom nie sú žarty :(.

Nám dávnejšie pri rekonštrukcii kuchyne hrozil z priestorových dôvodov podobný problém. Viacerí nás upozorňovali, že sa nám plynová hadica nesmie dotýkať elektrickej rúry. Našli sme to aj v niektorých pokynoch pre inštaláciu kombinovaných sporákov (káble za sporákom musia byť umiestnené tak, aby sa nedotýkali zadnej strany spotrebiča; hadica nesmie prísť do styku s horúcimi plochami ...). Tiež sme boli upozornení na potrebu prístupu k plynovému uzáveru (aj tam nám hrozil problém), ako by to malo byť s prívodom k elektrickej rúre ... Radili sme sa vtedy s revíznym plynárom, nakoniec sme dali plynovú dosku umiestniť inde a rúru inde, niekedy sa to dá riešiť aj inak, ale u nás by to znamenalo väčšiu rekonštrukciu, ktorú sme nechceli. V súvislosti s plynom som vtedy dostala odkaz aj na tento link: http://www.eko-damut.sk/itak.htm (aktuálnosť neviem posúdiť, aj keď ...:rolleyes:).
liduska
08.08.12,08:40
Vďaka.Tiež som uvažovala ,že dáme el.rúru na iné miesto , ale v panelákovej kuchyni veľa miesta nie je a hlavne je to linka na mieru takže do linky sa osadiť ani nedá. Uvažujeme vybrať zásuvku čo je pod el.rúrou na plechy vybrať policu a el.rúru osadiť cca o 10 cm nižšie. Vtedy by sa plyn.hadica už nedotýkala el.rúry, ale stále sa bojím aj tak tej teploty za rúrou. Ááách môj starý dobrý bezproblénový plynový sporák.:mee:
Ľubomír
08.08.12,09:10
..ak ti to bue montoať plynár, nie známy, uvidíš čo ti povie...Musíš mať predsa aj papier na to, že ti to robil odborník
bubkoch
08.08.12,09:13
Kúpili sme vstavanú elektrickú rúru , nad ňou je vstavaná plynová doska. Do varnej dosky vedie prívod plynu hadičkou , ktorá sa po zasunutí elektrickej rúry do skrinky ,dotýka zadnej časti elektrickej rúry. Je teplota plášťa vstavanej elektrickej rúry taká, že by mohla poškodiť túto plynovú hadicu ?

podla mna vyrabas neexistujuci problem ... keby to bola plynova hadica za rurou skutocny problem, tak taketo riesenie by z konstrukcneho hladiska bolo uplne zakazane ...

nedaj sa zastrasit recami laikov, plynovu dosku ti aj tak musi instalovat odbornik, ten ti povie co a ako ... okrem toho, plynove hadice nie su gumove a rura je vsadena do linky ktora je z dreva ...takze keby za rurou kade ide plynova hadica mala byt vysoka teplota tak by skor zhorela linka ako sa poskodila ocelova hadica
liduska
08.08.12,12:25
montoval nám to plynár a papier má priniesť budúci týždeň
liduska
08.08.12,12:33
podla mna vyrabas neexistujuci problem ... keby to bola plynova hadica za rurou skutocny problem, tak taketo riesenie by z konstrukcneho hladiska bolo uplne zakazane ...

nedaj sa zastrasit recami laikov, plynovu dosku ti aj tak musi instalovat odbornik, ten ti povie co a ako ... okrem toho, plynove hadice nie su gumove a rura je vsadena do linky ktora je z dreva ...takze keby za rurou kade ide plynova hadica mala byt vysoka teplota tak by skor zhorela linka ako sa poskodila ocelova hadica

A vieš , že aj ja som mala taký pocit , že vyrábam neexistujúci problém? Stále mi to vŕtalo v hlave či je to z bezpečnostného hľadiska v poriadku,nakoľko sa jedná o plyn opatrnosti nie je nikdy dosť.
ivuliatko
08.08.12,12:52
podla mna vyrabas neexistujuci problem ... keby to bola plynova hadica za rurou skutocny problem, tak taketo riesenie by z konstrukcneho hladiska bolo uplne zakazane ...

nedaj sa zastrasit recami laikov, plynovu dosku ti aj tak musi instalovat odbornik, ten ti povie co a ako ... okrem toho, plynove hadice nie su gumove a rura je vsadena do linky ktora je z dreva ...takze keby za rurou kade ide plynova hadica mala byt vysoka teplota tak by skor zhorela linka ako sa poskodila ocelova hadica

Tiež máme vstavanú elektrickú rúru a plynový varný panel. Neviem, či sa plynová hadička nedotýka zadku rúry, ale 10 rokov všetko funguje OK. Tieto vstavané spotrebiče majú poriadnu izoláciu práve preto, že sú v bezprostrednej blízkosti horľavých materiálov. Všimla som si, že v porovnaní s klasickým sporákom vydrží rúra oveľa dlhšie horúca - dá sa to využiť na šetrenie elektrinou, môže sa vypnúť skôr a jedlo sa dokončí. A aj keď pečiem napr. 2 hodiny na 200°C, steny susedných skriniek sú teplé, ale nie horúce. Ja by som už nemenila za sporák - keď si spomeniem na tú špinu okolo... bleee
bubkoch
08.08.12,13:12
hej, vstavane rúry maju vonkajsi ventilator, ktory ochladzuje vnutorny priestor medzi stenami rury a linkou ... zapina sa akonahle vonkajsie steny rury dosiahnu tuším 60 stupnov ... a vypne sa ked klesne pod 60 ... preto ten ventilator počut ako fuka vzduch von spod pracovnej dosky este dlho po vypnuti rúry