Romanaka22
07.08.12,11:31
Dobrý deň,
som začínajúca účtovníčka, a potrebujem poradiť. Ak je pracovná zmluva a je tam suma minimálna mzda zamestnávateľ odvádza za zamestnanca všetko a platí všetko zo zákona čo sa na prac.zluvu vzťahuje bez ohľadu na to či je uvedená min.mzda alebo nie a musí mať podpísanú hmotnú zodpovednosť. Toto potrebujem potvrdiť.
A potrebujem urobiť dvoch dohodárov a to by som asi riešila dohodou o vykonaní práce, ale chcela by som vedieť či aj im musím vypracovať hmotnú zodpovednosť.
Čo okrem zmlúv a hm.zodpovednosti musím vypracovať dať podpísať? Ďakujem pekne
tictac7
07.08.12,09:43
Dobrý deň,
som začínajúca účtovníčka, a potrebujem poradiť. Ak je pracovná zmluva a je tam suma minimálna mzda zamestnávateľ odvádza za zamestnanca všetko a platí všetko zo zákona čo sa na prac.zluvu vzťahuje bez ohľadu na to či je uvedená min.mzda alebo nie odvody do SP a ZP sa platia bez ohľadu na to, či je PZ minimálna mzda alebo vyššia. Ohraničnú máš len maximálnu sumu (maximálny VZ), z ktorého sa odovdy vypočítavajú--- a musí mať podpísanú hmotnú zodpovednosť. nie je podmienkou. Závisí od jeho pracovného zaradenia a či sú mu zverené nejaké prostriedky zamestnávateľa (náradie, notbook, auto, hotovosť...) Toto potrebujem potvrdiť.
A potrebujem urobiť dvoch dohodárov a to by som asi riešila dohodou o vykonaní práce, ale chcela by som vedieť či aj im musím vypracovať hmotnú zodpovednosť. tak, ako pri zamestnancovi - závisí od toho, čo bude robiť.
Čo okrem zmlúv a hm.zodpovednosti musím vypracovať dať podpísať? vyhlásenie na zdanenie príjmov... Ďakujem pekne

v texte
Romanaka22
07.08.12,09:55
Ďakujem pekne. Ako stolári budú mať na starosť pílu,ďalšie drobné elektrické náradie... a lakýrnik kompresor....