tamara129
07.08.12,11:42
dobry den, je mozne zistit ci je tarcha na byt, ci na byt ktory sa predava ja vystavene exekucne stihanie? je to mozne zistit na internete alebo v nejakom zozname katastra?
Ak nie na nete,tak je to mozne telefonicky na katastry?
dakujem
tamara
tictac7
07.08.12,09:49
na katastri - aj na nete

https://www.katasterportal.sk/kapor/
tamara129
07.08.12,09:55
dakujem,mozes ma tam trosku navigovat,pls? som klikla na odkaz a co tam dalej?
arizona
07.08.12,09:58
dakujem,mozes ma tam trosku navigovat,pls? som klikla na odkaz a co tam dalej?
na lavej strane mas navadzaciu listu -klik na stavba - Vyhľadávanie podľa súpisného čísla stavbynapis udaje a daj si vyhladat /citaj, navadza ta to same/
tictac7
07.08.12,09:58
vľavo máš "Vyhľadávanie" - tak klikni na byty a postupuj ďalej....
Mila123
07.08.12,10:07
a uvedom si, že na portáli nie sú najčerstvejšie údaje.....
sú s dátumom 04 08 2012
tictac7
07.08.12,10:12
...áno, portál aktualizujú každú sobotu...
danushka
07.08.12,10:38
Na LV na katasterportáli si vieš aj vyčítať, či momentálne neprebieha nejaká zmena pri danej nehnuteľnosti.
Ak kupuješ byt a overuješ ho, je dobré prešetriť najmä predávajúceho, či nie sú voči nemu vedené exekúcie, ktoré sa ešte neocitli na LV. V deň podpisu kúpnej zmluvy by som osobne zašla na kataster pre najčersvejší LV a tam by som naposledy preverila ,,čistotu" LV a taktiež v deň podpisu kúpnej zmluvy by som žiadala overenie predávajúceho na okresnom súde napočkanie so žiadosťou, či nie sú voči nemu začaté exekúcie.
A aj to je len aká - taká istota, keby sme si chceli byť nabetón istí v takýchto veciach, museli by sme preverovanú osobu skontrolovať v jednu chvíľu na všetkých súdoch vrámci celého SK.