Janyke
09.08.12,07:43
Zdravim Vas odbornici. Chcem sa opytat aky je rozdiel medzi riecnym pieskom a tzv. pieskom sastin? Mam v plane sparovat zamkovu dlazbu no odporucili mi sastin namiesto riecneho...
Viera Zuzinová
09.08.12,06:00
robím v predajni stavebného materiálu a u nás sa na spárovanie zámkovej dlažby sa predáva drvený kameň- ANDEZIT 0/2
pivko
09.08.12,06:15
riečny je kopany , šaštín je ostrý a pre to aby zapadol do špár.Aj ja som špároval šaštínom.
220870
09.08.12,16:55
naopak šaštín je kopaný,riečny je ostrý.Zámkovú najlepšie nešpárovať keď tak len dopolovice hlbky špár.
pivko
09.08.12,17:58
Ale potom ti do tej druhej polovice napadá hlina a začne rásť burina.
220870
09.08.12,19:20
Je to paradox ,ale nieje to tak.Ak medzery vyplníš pieskom tak do pol roka rastie zelina.Ak ich necháš prázdne tak jej to bude trvať 3 roky.Piesok jej vytvára ideálne podmienky na rast koreňového systému.Ak padne semienko hlboko medzi špáry na spodok kocky kde sa dlažobná kocka stýka s štrkom frakcie 4-8 tak v takomto prostredí nieje schopná zakoreniť.Netvrdím že nevyrastie len jej to bude trvať kapánek dlhšie.
Ale potom ti do tej druhej polovice napadá hlina a začne rásť burina.
Janyke
10.08.12,06:00
Jednoznacne sparovat chcem, rad by som sa drzal standardu. Ked to robia vsade, na chodnikoch, namestiach aj malych plochach tak to nemoze byt chyba. Ide vikend a preto stojim pred touto dilemou. Riecny piesok mam v podstate zadarmo za dedinou si ho dokazem natazit tony. Casu mam dost a chut pracovat tiez, nakoniec aj usetrim no vyslovne mi ho neodporucali vraj na sparovanie mam pouzit sastin. No ten musim ist niekam kupit, okolite stavebniny ho momentalne nemaju co som si zistoval. Chcem to mat tento vikend uz hotove...Vyrastania travy/buriny sa neobavam, na to mam uz pripraveny travex.
pivko
10.08.12,11:55
Jednoznacne sparovat chcem, rad by som sa drzal standardu. Ked to robia vsade, na chodnikoch, namestiach aj malych plochach tak to nemoze byt chyba. Ide vikend a preto stojim pred touto dilemou. Riecny piesok mam v podstate zadarmo za dedinou si ho dokazem natazit tony. Casu mam dost a chut pracovat tiez, nakoniec aj usetrim no vyslovne mi ho neodporucali vraj na sparovanie mam pouzit sastin. No ten musim ist niekam kupit, okolite stavebniny ho momentalne nemaju co som si zistoval. Chcem to mat tento vikend uz hotove...Vyrastania travy/buriny sa neobavam, na to mam uz pripraveny travex.

odkial si?aby ti mohol aj niekto poradiť kde kúpiť.