sattelitka
09.08.12,07:44
Ahojte, urobila som si miesto na nové kríčky a okrasné trávy, predstavujem si to tak, že to ohradím drevom, a podonášam zeminu, ktorú zakryjem čiernou "plachtou" čo sa dáva aby neprerástla burina, a potom keď tam posadím tak by som to chcela pokryť malými kamienkami. Len neviem teraz či môžem túto plachtu dať už teraz aj keď kríky budem tam vysádzať až na jeseň, alebo mám nechať zatiaľ dýchať zeminu a prikryť ju až na jeseň ? P.S. Chcela som sa vyhnúť v čase kým budem vysádzať kríky trhaniu a ničeniu buriny .
kukučka
09.08.12,06:03
Chcela som sa vyhnúť v čase kým budem vysádzať kríky trhaniu a ničeniu buriny .

Aké množstvo tej zeminy bude a odkiaľ? Ja by som sa snažila vyhnúť použitiu chémie, zeminu preosiala a naopak počkala, kým burina vyrastie a vyčistila ju. Myslím trvácu buriny, veľké korene. Až potom zakryla a sadila.
irma1
09.08.12,06:29
Aké množstvo tej zeminy bude a odkiaľ? Ja by som sa snažila vyhnúť použitiu chémie, zeminu preosiala a naopak počkala, kým burina vyrastie a vyčistila ju. Myslím trvácu buriny, veľké korene. Až potom zakryla a sadila.

No a ja by som to zase zakryla čím skôr.
sattelitka
09.08.12,06:54
tá zemina bude tiež zo záhrady, z iného miesta, kde sme ju vykopali. A teraz je vyčistená, nie je tam žiadna burina, práve toho sa bojím že začne rásť a tomu by som hádam predišla tou plachtou, či ? Kto má s tým osobné skúsenosti?
arizona
09.08.12,07:01
Najjednoduchsie je rozprestriet tkaninu v celku pred zasadenim krikov.Na miestach,kde budes chciet krik zasadit iba jednoducho vyrezes otvor v tvare kriza, zasadis a tkaninu okolo kmienka rozlozis naspat.

Ked budes davat tkaninu az po zasadeni, bude sa ti zle manilpulovat a budes mat moc strihania...
sattelitka
09.08.12,08:16
Najjednoduchsie je rozprestriet tkaninu v celku pred zasadenim krikov.Na miestach,kde budes chciet krik zasadit iba jednoducho vyrezes otvor v tvare kriza, zasadis a tkaninu okolo kmienka rozlozis naspat.Ked budes davat tkaninu az po zasadeni, bude sa ti zle manilpulovat a budes mat moc strihania...Nie , nepochopila si ma arizona, ja nechcem dať tkaninu až po zasadení, ale pýtala som sa že ak budem sadiť až na jeseň, či mám dať tú tkaninu už teraz, alebo až potom tesne pred vysádzaním. Či vlastne môže byť prikrytá zemina vyše mesiaca ?...alebo ju mám nechať voľne dýchať až dovtedy.
arizona
09.08.12,08:33
Nie , nepochopila si ma arizona, ja nechcem dať tkaninu až po zasadení, ale pýtala som sa že ak budem sadiť až na jeseň, či mám dať tú tkaninu už teraz, alebo až potom tesne pred vysádzaním. Či vlastne môže byť prikrytá zemina vyše mesiaca ?...alebo ju mám nechať voľne dýchať až dovtedy.
OK

Je to uplne jedno.
BXLmiami
10.08.12,05:01
Toto má vážne zaujíma,ale ked bude v okolí rastliny čierna folia a na nej kamienky,nebude tam veľmi vysoká teplota?Ked si spomeniem na tú subsaharskú Afriku čo mám toto leto zo záhrady,tak sa toho bojím.Zase by som bola rada,keby okolie ruží dobre vyzeralo.A nenasťahuju sa do toho slimáky?
arizona
10.08.12,07:56
nemusis davat foliu, staci cierna netkana textilia, ta prepusta aj vzduch.
Valcake
10.08.12,09:40
Ja som dávala čiernu fóliu a na to kamienky. Mám taký nepravidelný ovál a v tom červený Acer-javor a Perovec zelený. Už aj kvitne. Tak mám to roky...