jackovaz
09.08.12,10:42
kanalizácia a jej skúšky
tictac7
09.08.12,08:49
...poradca, ktorý nám ešte nič neporadil....a uja gúgla nevie tiež osloviť....

http://www.netesnosti.informacie.sk/2011_prispevky/01_racek.pdf
alltracboy
09.08.12,11:12
to pdf nema pre rodinny dom ziadnu informacnu hodnotu.
tictac7
09.08.12,11:23
to pdf nema pre rodinny dom ziadnu informacnu hodnotu.

ja neviem, ja som to nečítala, ja to nepotrebujem.... to bola len ukážka toho, že vygoogliť sa dá všeličo
lapejko
12.08.12,10:10
ak máte v blízkosti šachty uzatváraciu spätnú klapku, môžete kanalizáciu napustiť v dome v najnižšom bode, zvyknú sa používať aj dymovnice do potrubia, musia sa ale takisto utesniť všetky vpusty ako aj výpust v šachte.
alltracboy
12.08.12,14:46
no to je pekne, ale pokial si aj sam odtlakujem kanalizaciu, asi to pre kolaudaciu stacit nebude. Teda ja som si isty ze je 100% , ale treba nejaky papier a toho sa zrejme tyka aj ten prispevok. kto nam da papier ku kolaudacii o skuske tesnosti kanalizacie. Ved tu muselo za posledny rok kolaudovat aspon 20 ludi.. a nikto o tom nic nevie :D
lapejko
12.08.12,16:47
pokiaľ viem, v rodinných domoch to nikto nekolauduje, úrad zaujíma kam máte splašky vyvedené /Čov, kanál,septik.../, či máte vodomer v šachte aby bolo podľa čoho účtovať vodné a stočné...Ak bude presakovať kanalizácia v dome, /čo sa aj bežne deje v 80% domov/, kým nebudú visieť huby zo stropu a niekto nezavolá hygienu, nikoho to nezaujíma. Tu sa riešia domy za pár tisíc, atesty tesnosti interiéru, kanalizácie, geopatogénne zóny, či meranie radónu si dovolia úzkostliví bohatí...
alltracboy
12.08.12,18:24
v zozname dokumentov ku kolaudacii to pozaduju, ale asi bude lepsie sa na to opytat priamo na urade. tak isto tlakovu skusku na vodu.. pokial treba na kazdu hlupost cetrifikat, to uz fakt nechapem zmysel spojpomocnej vystavby pod stavebnym dozorom.
Robina
15.08.12,09:36
dobrý, chcela by som sa opýtať, že čo všetko treba doložiť ku kolaudácii. vďaka
Ferdosondo
15.08.12,09:59
dobrý, chcela by som sa opýtať, že čo všetko treba doložiť ku kolaudácii. vďaka
dobrá otázka. Presne takto sa choď opýtať na miestne príslušný stavebný úrad a tam ti najlepšie povedia.
Robina
15.08.12,13:19
No tak toto si mi ani nemusel písať, lebo som si to chcela aspoň približne pripraviť, aby som nemusela chodiť x-krát na stav. úrad. Takže ak nemáš poradiť, tak radšej nepíš.dakujem
Ferdosondo
16.08.12,05:25
No tak toto si mi ani nemusel písať, lebo som si to chcela aspoň približne pripraviť, aby som nemusela chodiť x-krát na stav. úrad. Takže ak nemáš poradiť, tak radšej nepíš.dakujem
Robina nepajeď sa, veď som Ti poradil. Fakt najlepšie spravíš ak zájdeš na stavebný úrad.
Keďže som kolaudoval, viem čo hovorím. Ťažko Ti niekto poradí, keď nepozná Tvoj projekt, miestne podmienky... Ak by si postupovala napr. podľa toho čo som potreboval ja, tak by si zistila, že niektoré lajstrá si vybavovala zbytočne a niektoré, ktoré boli treba si nevybavila vôbec. Myslím že tých pár minút strávených na stavebnom úrade za to stojí.
Okrem toho čo stavebný úrad, to iné požiadavky.
Jaro CST
16.08.12,21:27
Vo všeobecnosti treba ku kolaudácii rodinného domu:
- geometrický plán (pre zápis v katastri),
- doklady o vykonaných skúškach a meraniach (revízna správa elektro, bleskozvodu, plynu, skúška vodovodu a kanalizácie a pod.)
- doklady o použitých materiáloch (certifikáty, prehlásenia o zhode),
- doklady preukazujúce splnenie podmienok stavebného povolenia (doklady o likvidácii odpadu a pod.)
- projekt skutočného prevednia ak nastali významné zmeny v projekte.

Pokiaľ ide o skúšku kanalizácie, už to tu niekto písal, robí sa zatopením alebo dymovnicou (prčom tá dymovnica je o ničom, lebo normálny človek sa k poriadnej dymovnici nedostane). Doklad o skúške vydáva zhotoviteľ a pokiaľ staviate svojpomocne, môžete ho vystaviť spoločne s dozorom, malo by to stačiť.
Robina
20.08.12,11:21
Ďakujem pekne
janavrbovska
25.04.17,13:54
Máte, prosím, niekto takýto doklad o tlakových skúškach vodovodu a kanalizácie vystavený pri svojpomocnej stavbe - odobrený stavebným dozorom? Aj odo mňa ho žiada stavebný úrad ku kolaudácii! Potrebovala by som nejaký vzor.
willma
26.04.17,05:59
zabudni na vzory - je to robota odborná - musíš objednať osobu s oprávnením - certifikátom a tá vykoná predpísané skúšky
lubko6394
26.04.17,06:17
Mne to vystavil dozor, dal štempel a podpis a stačilo to.