janderka
09.08.12,11:15
Dobrý deň, rad by som sa opýtal na Váš názor. v našom domčeku plánujeme podlahové kúrenie ako primárny zdroj vykurovania s kondenzačným kotlom. Do obývačky chceme umiestniť krbové kachle ako sekundárny zdroj kúrenia na prechodne obdobie a na "víkendy" :-)


chcel by som sa opýtať ci kúpiť obyčajne bez výmenníka na vodu alebo kúpiť kachle s výmenníkom na vodu a napojiť to na podlahovku a využiť kachle na vyhrievanie vody pre podlahovku?


Neviem ako by sa to a či sa to vôbec dá prepojiť /je potrebna nejaka akumulacna nadrz na vodu?/ a či sa to z finančného hľadiska oplati.


Vopred dakujem Jozef
apo
23.08.12,17:26
Doporučujem.

Máme domček pred kolaudáciou. Prízemia má obývaciu plochu 80 m2 plus chodbička a kúpelňa na prízemí.

Celé prízemie je vykurované podlahovým kúrením a máme aj krbové kachle. Celé prízemie máme s dlažbou. Od novembra 2011 sme kúrili a bolo veľmi príjemne. Večer keď sme sedeli bolo chladnejšie a prikúrenie krbovými kachľami bolo veľmi príjemné.

Na podkrovie chodíme drevenými schodmi a tam kúrime radiatormi. mal som obavy, že všetko teplo utečie z prízemia do podkrovia, ale nie. Do domu sme chodili iba cez víkend a až keď sme viac otvorili riadiátory bola teplo tak ako na prízemí.

Finančné hľadisko:
Od 15.11. do 31.12 sme minuli 2x toľko kWh ako od 1.1. do 30.4.
Čiže rozkúrenie bolo drahé. Vyúčtovanie bolo 2000 Euro, ale nemali sme dvojtarif na nočný a denný prúd a zálohy vykryli spotrebu elektriny na stroje okolo domu. Predpokladám, že 2.000 Euro bude stačiť aj na chod celej domácnosti.

Teplú vodu ohrievame samostatným bojlerom a médium pre kúrenie je voda.

Pozdravujem.

apo
pavol54
23.08.12,18:03
Doporučujem.

Máme domček pred kolaudáciou. Prízemia má obývaciu plochu 80 m2 plus chodbička a kúpelňa na prízemí.

Celé prízemie je vykurované podlahovým kúrením a máme aj krbové kachle. Celé prízemie máme s dlažbou. Od novembra 2011 sme kúrili a bolo veľmi príjemne. Večer keď sme sedeli bolo chladnejšie a prikúrenie krbovými kachľami bolo veľmi príjemné.

Na podkrovie chodíme drevenými schodmi a tam kúrime radiatormi. mal som obavy, že všetko teplo utečie z prízemia do podkrovia, ale nie. Do domu sme chodili iba cez víkend a až keď sme viac otvorili riadiátory bola teplo tak ako na prízemí.

Finančné hľadisko:
Od 15.11. do 31.12 sme minuli 2x toľko kWh ako od 1.1. do 30.4.
Čiže rozkúrenie bolo drahé. Vyúčtovanie bolo 2000 Euro, ale nemali sme dvojtarif na nočný a denný prúd a zálohy vykryli spotrebu elektriny na stroje okolo domu. Predpokladám, že 2.000 Euro bude stačiť aj na chod celej domácnosti.

Teplú vodu ohrievame samostatným bojlerom a médium pre kúrenie je voda.

Pozdravujem.

apo no to je nejaké luxusné toľko veľa to bývaš v stane?