Jana Illésová
09.08.12,22:09
Mam otazku, dnes som bola na prezentacii, kde som sla len zo zvedavosti, prezentovali zdravu formu varenia, titanovy riad od spominanej spolocnosti, na konci sme si tahali obalky, samozrejme my sme tam mali zlavy a zlavy... kde nas spominana sada hrncov vysla na 1100 eur... chcem sa opytat, ci je hlupost si ju zakupit. Keby pred mojimi ocami neuvarili v nej za 15 minut polievku, zeleninu, maso a zemiaky na jednom hrnci naraz (!) ani o tom neuvazujem, ale toto by mi znacne ulahcilo varenie a ta zeleninka ako chutila... mnam... Ake su Vase nazory na kupu ,,kvalitnych a drahych,, hrncov na prezentaciach? Oplati sa mi dat take peniaze? Alebo je to len tah spolocnosti? Dakujem
mattto
09.08.12,20:15
ľudia sú nepoučiteľní, bolo to tu X krát, tie hrnce majú hodnotu zlomku tej ceny, o prípadnom odstúpení od kúpnej zmluvy, alebo reklamácie ani nehovorím. Ďalší prípad pre ušatého Hermana do Lampárne :D
KoxXxo
09.08.12,20:20
Jana Illésová
09.08.12,20:37
ach, ale ta spolocnost sa tam nespomina... ako to mam zrusit? dnes som to objednala, nic neplatila, ale... nemate s tym skusenosti?
mattto
09.08.12,20:52
ach, ale ta spolocnost sa tam nespomina... ako to mam zrusit? dnes som to objednala, nic neplatila, ale... nemate s tym skusenosti?

zák. č. 108/2000 Z.z.

§ 8
Odstúpenie od zmluvy
(1) Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy v lehote podľa § 7 ods. 1 písm. d). Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje.

(2) Spotrebiteľ v lehote siedmich pracovných dní odo dňa odstúpenia od zmluvy vráti tovar predávajúcemu bez ohľadu na to, či tovar bol použitý alebo má vady, ktoré spotrebiteľ nespôsobil; primeraná starostlivosť o tovar musí byť zachovaná.

(3) Predávajúci je povinný prevziať tovar späť a vrátiť spotrebiteľovi cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo vrátiť spotrebiteľovi preddavok najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy.
Orim
09.08.12,20:53
Titanový riad som ešte nemal, ale zatiaľ sa mi poškodili skoro všetky drahé hrnce ktoré sme doma používali. Začalo to dnom ktoré sa odlupuje, hlavne tie kde som varil kapustnicu a všetky "kyslé" veci.
Najlepšie sa mi zdajú tie z chirurgickej ocele.
Jana Illésová
09.08.12,21:03
Táto spoločnosť udáva záruku na dno a jeho vady, mozne pokrivenia 20 rokov... ale o olupovani reč nebola... Celkovo si už nie som istá, nakoľko ich ani nepoznám, na nete ani ceny nemajú, internetový predaj nepodporujú... a celkovo mi to nejde do hlavy... Dakujem za rady aj obchodné podmienky... ale ten hrniec, čo uvaril 3 veci naraz by sa mi zišiel :( len... keby som vedela, že je kvalitný... za tu cenu... :(
PASKOV
10.08.12,02:33
Vidím, že jde o dokonalou manipulaci.

PS
20 let záruku dá jen podvodník.
buchač
10.08.12,04:46
Vidím, že jde o dokonalou manipulaci.

PS
20 let záruku dá jen podvodník.

...poprípade aj doživotnú záruku dá len firma s 100 - 200 ročnou tradíciou .....................no výrobky sa ale šplhajú do nebeských výšav...
expeeert
10.08.12,09:01
Pri takýchto prezentáciách si treba vypýtať ten hrniec, na ktorom to predvádzali a sledovať reakciu.
Na trhovisku raz robili takúto prezentáciu a kamarát sa takto nechal obabrať na tých nožoch čo režú sklo a všetko možné - kúpil, skúsil a dáko nie a nie fungovať. Keď ich našiel druhýkrát ako niekde robia zase prezentáciu, tak im povedal, že kúpi od nich nôž, ale len ten čo drží práve v ruke - mali ste vidieť tú reakciu :)
Jana Illésová
10.08.12,10:03
No ale naozaj, ja som nikdy na taketo veci neskocila... sama robim prezentacie firmy Leifheit (ale vyrobky mam doma, viem ze su dobre, ako aj vela inych...) a viem ako ludi ,,dokopat,, ku kupe, aj ked to nie su taketo horibilne sumy a samozrejme, mne je jedno ci si to kupia alebo nie, nic z toho nemam. Nerozumiem ako som mohla naletiet na takyto trik... ale naozaj to bolo nevtierave a uzasne... ale akurat som nasla zopar podobnych titan riadov za naozaj tretinovu cenu... ak to je kvalitny riad vseobecne, moze mi byt jedno od koho nie? Ale je fakt, ze hrnce mi uz treba... :D

dakujem Vam za rady aj za pomoc, verim, ze to vyriesime coskoro...
buchač
10.08.12,10:25
No ale naozaj, ja som nikdy na taketo veci neskocila... sama robim prezentacie firmy Leifheit (ale vyrobky mam doma, viem ze su dobre, ako aj vela inych...) a viem ako ludi ,,dokopat,, ku kupe, aj ked to nie su taketo horibilne sumy a samozrejme, mne je jedno ci si to kupia alebo nie, nic z toho nemam. Nerozumiem ako som mohla naletiet na takyto trik... ale naozaj to bolo nevtierave a uzasne... ale akurat som nasla zopar podobnych titan riadov za naozaj tretinovu cenu... ak to je kvalitny riad vseobecne, moze mi byt jedno od koho nie? Ale je fakt, ze hrnce mi uz treba... :D

dakujem Vam za rady aj za pomoc, verim, ze to vyriesime coskoro...

....nooooooooo.......;)

...za našich starých dobrých čias sme zvykli vravievať :

" Očúvaj ...skočíš mi na fintu ? "
" NIE ....!!! "
" Hm ....tak mi skoč na ......."
mareko
11.08.12,05:26
ach, ale ta spolocnost sa tam nespomina... ako to mam zrusit? dnes som to objednala, nic neplatila, ale... nemate s tym skusenosti?

Janka, škoda že si sa nepýtala pred tou úžasnou prezentáciou ale až po podpísaní zmluvy. Mohla si mať o pár problémov menej. Vyhľadaj si tu podobné témy, v ktorých píšu svoje skúsenosti s (ne)kvalitou a spôsobom (ne)reklamácií majitelia riadu.
meha
11.08.12,06:13
Dobrý deň.Ja osobne mám titánové hrnce od spomínanej firmy.Netvrdím,že neboli drahé,no nedám na nich dopustiť.Nevarím v nich celkom bez oleja,iba potieram dno,ozaj iba potieram ako keby som mazala plech na pečenie.Ani bez oleja nebol problém,no trojobal bol dosť suchý.Deťom vyprážam stále tak,no mne a manželovi chýbalo trochu "nezdravého". Mám ich už viac než dva roky,denne ich používam a sú ako nové.Nepripálilo sa mi nič,umývanie bez problémov.Dostala som k nim aj kuchynský robot a ten využívam tiež skoro denne.Nevýhodu vidím ozaj len v cene.Pred tým som mala titanové hrnce z obchodu asi pol roka ,lacnejšie/dva kusy/,no ani zďaleka nie sú porovnateľné s tými čo mám od tejto firmy.Sú totiž podobné panviciam,začali sa lúpať z vnútornej strany,takže sú nepoužiteľné.To je ale moja skúsenosť.Skúste si kúpiť aj vy najprv z obchodu/aspoň jeden/ a potom zistite kvalitu titanového hrnca.Pozor musí stať aspoň 70,-€ a pochopíte,že niekedy aj cena robí kvalitu,no nieje to stále tak.Lacnejšie z obchodu dopadnú tak ako moje tie prvé.Odporúčam štvorcovú panvicu.
KoxXxo
11.08.12,06:20
Nevýhoda ceny sa dá eliminovať kúpou hrncov obyčajných.
Jana Illésová
11.08.12,09:55
Dakujem skoda ze ste nenapisali skor.zrusila som to.ak by som vedela ze su naozaj kvalitne aj ti cenu by som obetovala...ale uz sme to zrusili.poradite nejake kvalitne?komonek zhanam..
lofr
11.08.12,22:43
Osobne by som radsej spravil poriadny prieskum cez net, a vybral si podla recenzii uzivatelov, aby si sa nestala tercom podvodu. Dobry titanovy riad za to stoji, otazne je, ci niekde nezozenies nieco lacnejsie.
Co tak napriklad toto?
http://www.amazon.com/Anolon-Titanium-Anodized-Nonstick-10-Piece/dp/B00134AA7A
(to som nasiel len po par sekundovom hladani, takze neviem, ci neexistuje v tej cene aj nieco lepsie)
Ľubomír
12.08.12,07:12
Tak toto by si mali pozrieť všetci, ktorí veria na zázračné riady.