aristop
10.08.12,09:21
Dobry den.
Chcem sa opytat na krb od fy Nordpeis. Ci ma niekto referencie, skusenosti?

Dakujem

Miro
Edo1
10.08.12,18:34
Zdravím. My sme si kúpili krb N-20 tku. Je to malá krb. vložka 2-6kW. Zapojená bola už minulú zimu bez obostavby, teraz je už aj s obostavbou. Rozhodol som sa pre nu, lebo by mala byť najviacej tesná- nasáva vzduch na spaľovanie len z externého prívodu, nemá iné nasávanie cez mriežky.
Ja mám ext. prívod 100mm, komín 200mm, výška 6m. Vo vložke sa trochu horšie rozkuruje. Pri rozkurovaní sa nechávajú pootvorené dvierka cca na 10min, kým sa nezohreje vložka a komín. Potom sa mierne pritvoria na cca 10min a cca po 20mi je možné úplmé zavretie a regulovanie cez jednu regul. klapku. Keď sa rozhorí, tak v nej horí super, vôbec sa nezadymuje sklo a aje ked je zadymené, tak sa pekne samo vyčistí. Aj šamot sa zadymí ale po rozhorení krásne zbledne a vyčistí. Vložku je možné reálne regulovať aj na tie 2kW. Pri priškrtení klapky oheň len jemnúčko horí, čomu som nechcel veriť na začiatku ale funguje. SAmozrejme uvidím ako sa bude právať teraz po obostavbe, ale zatial som bol s ňou veľmi spokojný. Ak si nájdem čas, chcel som som dať nejaké foto z realizácie krbu ale zatial nestíham.E
aristop
11.08.12,04:30
Aky priestor s nou vykurujete, ja by som chcel uz komplet krb co ponukaju a uz maju samotovu vypln vymenenu za volaku novu hmotu(nepamatam si nazov).
Ako casto vyberate popol, kedze tam nie je supel na popol?
Dakujem
Miro
Edo1
11.08.12,16:07
Zvazoval som aj ja ich kompletnu stavebnicu, ale sa mi tam nevošla kvôli komínu. Krb je v miestnosti o ploche 44m2- kuchyna+obývačka- cca 120m3, ale ako som písal kúrilo sa len počas stavby- keď som v zime v dome pracoval, podlahovka išla len na temperovanie, som dokuroval krbom, vohode to vyhrial, ale samo nebolo tam 28st., uhlíky vydržia až do druhého dna, dá sa nimi vpoho rozkúriť, a popol sa potom spaľuje, odhadujem vyberanie popola na 1x týždeň pri kont. rozkurovaní cez uhlíky.
aristop
11.08.12,18:15
Ja by som chcel vykurit cca 80m2, tak to by som mal asi zobrat N-24 minimalne? hm...
Tak to je super, ked sa minimalizuje cistenie popola!
Dakujem
Miro
Edo1
03.09.12,19:47
Dostal som sa k fotkám, tak niečo zasielam. E
Edo1
03.09.12,19:52
A ešte finálna úprava.
aristop
04.09.12,13:38
Pekné!
Na tej tretej fotke za kolenom je co? rozsirovaci kus a samotova rura.
Dakujem.
Edo1
05.09.12,05:42
To je preformofaný prechod. zo 150tky, kt. je na krbe na 200ku rúru komína. Dosť drahé /cca 33e/, ale o dosť rýchlejšie a jednoduchšie.
Edo1
16.11.12,08:11
Zdravim. Tak môžem aktualizovať reálnu prevádzu krbu.
kominár mi povedal iný spôsob zakurovania: na preform. výstupky na spodku krbu sa položia dlhšie polienka, kolko na ne kratšie polienka, potom zase dlhšie polienka, kratšie polienka- vznikne niečo ako vatra. Na vrch sa položí pepo a zpáli. Ja som to trošku zemnil, to pepo len minimálne prekryjem tenkými trieskami. Týmto spôsobom sa super zakuruje, a nemusím vôbec popol vyberať, len pred zaklad. triesok prehrniem na spodku popol do strán aby išeil od spodu vzduch. Týmto spôsobom sa aj minulý popol následne spáli a nemusím nič čistiť.
Real. prevádzka- pri horení od 100 do 50% sa sklo vôbec nezačaďuje, len keď krb priškrtím na minim. výkon cca 25-30% sa na niektorých miestach- hlavne rohy mierne začadí. E