deziderxxx
10.08.12,12:44
Mávam problém s hrubým črevom resp. konečníkom. Vždy po stolici mi zostane vytlačené von. Po nevhodnom životnom štýle som mával dlhodobé hnačky, dôsledkom čoho mi akoby ochabol konečník.
Mám to už niekoľko rokov, naučil som sa s tým žiť... Vždy po stolici si umyjem konečník a natriem nejakou masťou na Hemeroidy a konečník potom ľahšie zatlačím dnu. Na nete som sa dočítal, že by mohlo pomôcť užívať ráno na lačno ľanové semiačka v jogurte.
Chcel by som vedieť, či ma niekto podobné ťažkosti a ako sa s tým vysporiadať aj bez pomoci lekára.
Ďakujem za každú radu.
ivka70
10.08.12,11:28
Lanove semienka pomahaju, ak mas problem so stolicou, nie v tvojom pripade.
Neviem, na co cakas, toto bez lekara nevyriesis.
A moze sa ti to neliecene len zhorsovat.
pasuliatko
10.08.12,11:29
tak s týmto by som na tvojom mieste nevysporaidala sama... s týmto treba ísť k lekárovi, možno bude treba aj OP....
marjankaj
10.08.12,11:32
Lanove semienka pomahaju, ak mas problem so stolicou, nie v tvojom pripade.
Neviem, na co cakas, toto bez lekara nevyriesis.
A moze sa ti to neliecene len zhorsovat.
V krematóriu takéto veci bežne riešia. Ešte sa nikto nesťažoval.:rolleyes:
Jurivo
10.08.12,17:08
Pravidelne posilňovať zvierač. Stiahnuť..výdrž..stiahnuť...výdrž, pokiaľ to nebude nepríjemné.
buchač
10.08.12,17:19
Mávam problém s hrubým črevom resp. konečníkom. Vždy po stolici mi zostane vytlačené von. Po nevhodnom životnom štýle som mával dlhodobé hnačky, dôsledkom čoho mi akoby ochabol konečník.
Mám to už niekoľko rokov, naučil som sa s tým žiť... Vždy po stolici si umyjem konečník a natriem nejakou masťou na Hemeroidy a konečník potom ľahšie zatlačím dnu. Na nete som sa dočítal, že by mohlo pomôcť užívať ráno na lačno ľanové semiačka v jogurte.
Chcel by som vedieť, či ma niekto podobné ťažkosti a ako sa s tým vysporiadať aj bez pomoci lekára.
Ďakujem za každú radu.

V krematóriu takéto veci bežne riešia. Ešte sa nikto nesťažoval.:rolleyes:
....jááááj ..................

...že radšej hubu držím ???......................ja som sa tiež nesťažoval , poslali ma domov , ani horáky nepodpálili....


Jurivo
Pravidelne posilňovať zvierač. Stiahnuť..výdrž..stiahnuť...výdrž, pokiaľ to nebude nepríjemné.

...Juri ...Tvoje príspevky beriem vždy....teraz otázku ale dám ...

Keď už je to na začiatku nepríjemné , bolí jak fras ....sťahoval - vydržal by si ???.........pochybujem ....
Jurivo
10.08.12,17:31
...Juri ...Tvoje príspevky beriem vždy....teraz otázku ale dám ...

Keď už je to na začiatku nepríjemné , bolí jak fras ....sťahoval - vydržal by si ???.........pochybujem ....[/QUOTE]

Dá sa, najskôr studená sprcha, zvierač sa trošku stiahne a opatrne treba cvičiť. Cvičiť sa dá po celý deň, kedykoľvek je na to príležitosť. Naozaj to pomáha. Mám s tým osobné skúsenosti, urobil sa mi hemeroid veľký ako fazuľa, trochu to bolelo ale pomocou pravidelného cvičenia sa stratil a bez lekárskej pomoci, mastičiek a tabletiek. Stačila studená voda a cvičenie.....Zatiaľ je pokoj :-)
Cvičiť treba aj preventívne.
buchač
10.08.12,18:15
Dá sa, najskôr studená sprcha, zvierač sa trošku stiahne a opatrne treba cvičiť. Cvičiť sa dá po celý deň, kedykoľvek je na to príležitosť. Naozaj to pomáha. Mám s tým osobné skúsenosti, urobil sa mi hemeroid veľký ako fazuľa, trochu to bolelo ale pomocou pravidelného cvičenia sa stratil a bez lekárskej pomoci, mastičiek a tabletiek. Stačila studená voda a cvičenie.....Zatiaľ je pokoj :-)
Cvičiť treba aj preventívne.
...nooo ...........mne nejak nemusíš problémy objasňovať .......

Ja len ( a to nechcem strašiť nikoho , iba za seba vravím ) , že také niečo sa môže aj potiažmo zvrhnúť na horšiu diagnózu ...
Potom už ale iné fofry nastaávajú....kua...

K zadávateľovi ,k tomuto len malá poznámka ...

Mám to už niekoľko rokov, naučil som sa s tým žiť...
Na vojne sa vravelo ...šak vydržím tie dva roky aj s bodákom v prdeli...lenže to sme museli , ale žeby som sa prispôsoboval nejakému uzlíku ???...
deziderxxx
11.08.12,04:03
Myslím, že s tými cvikmi je to dobrá rada, neviem, či by nepomohli aj sedavé kúpele v Dubovej kôre. Každopádne k lekárovi na vyšetrenie hrubého čreva by som asi mal ísť...
Chcem sa zatiaľ poďakovať všetkým poraďákom za rady. Dúfam, že ešte nejaké pribudnú.
ludmilla
11.08.12,12:36
[/QUOTE]Dá sa, najskôr studená sprcha, zvierač sa trošku stiahne a opatrne treba cvičiť. Cvičiť sa dá po celý deň, kedykoľvek je na to príležitosť. Naozaj to pomáha. Mám s tým osobné skúsenosti, urobil sa mi hemeroid veľký ako fazuľa, trochu to bolelo ale pomocou pravidelného cvičenia sa stratil a bez lekárskej pomoci, mastičiek a tabletiek. Stačila studená voda a cvičenie.....Zatiaľ je pokoj :-)
Cvičiť treba aj preventívne.[/QUOTE]

Určite poilňovanie pánvového dna je veľmi dobrá vec, ale myslím si, že u zadávateľa už nepomôže, pretože podľa jeho opisu ťažkostí sa jedná už o 3. stupeň prolapsu a posilňovanie by bolo účelné pri 1. až 2. stupni, ale 3. stupeň už potrebuje iné riešenie.
ludmilla
11.08.12,13:18
Mávam problém s hrubým črevom resp. konečníkom. Vždy po stolici mi zostane vytlačené von. Po nevhodnom životnom štýle som mával dlhodobé hnačky, dôsledkom čoho mi akoby ochabol konečník.
Mám to už niekoľko rokov, naučil som sa s tým žiť... Vždy po stolici si umyjem konečník a natriem nejakou masťou na Hemeroidy a konečník potom ľahšie zatlačím dnu. Na nete som sa dočítal, že by mohlo pomôcť užívať ráno na lačno ľanové semiačka v jogurte.
Chcel by som vedieť, či ma niekto podobné ťažkosti a ako sa s tým vysporiadať aj bez pomoci lekára.
Ďakujem za každú radu.

Dezider v tvojom prípade ide už o 3. stupeň prolapsu, keďže sa "črevo" nevráti samo, ale je potrebná pomoc rukou ako opisuješ. Toto robíš po každej stolici, prečo si takto sám komplikuješ život? Tento stav lepší nebude. Skôr môže prísťku komplikácii - zápalu, väčšej časti prolapsu, k zlému prekrveniu čreva a následnej gangréne. Tvoj konečník je vystavený k neustálemu mechanickému dráždeniu a tým sa môžeš dopracovať aj k úplne inej diagnóze ako vyššie spomínal Juraj.
Viem, že s takýmito problémami človek nerád chodí k lekárovi, mám s tým tiež osobné skúsenosti, ale ver život sa dá žiť aj kvalitnejšie. Navštív lekára čím skôr. Samozrejme stravu si uprav, jedz viac zeleniny, ovocia, balastných látok, aby si nemal tuhú stolicu, dbaj na hygienu po každej stolici, cvič cviky na posilnenie panvového dna, ak máš pár kíl navyše zbav sa ich.
Ale čím skôr daj konečník do poriadku, aby si si v budúcnosti nemal čo vyčítať, navštív dobrého proktológa, po doriešení svojho problému - určite operačne, dbaj na životosprávu, posilňuj pánvové dno a zistíš, že si zbytočne tak dlho čakal. Držím palce!!!!!!!
deziderxxx
11.08.12,15:32
Srdečná vďaka za odborné rady. Chcel by som sa ešte spýtať, či sa táto operácia dá vykonať laserom, alebo len skalpelom. či sa robí pri plnom vedomí, alebo sa pacient uspi. A ako dlho by som bol asi P.N.
Vopred ďakujem.
buchač
11.08.12,15:44
Srdečná vďaka za odborné rady. Chcel by som sa ešte spýtať, či sa táto operácia dá vykonať laserom, alebo len skalpelom. či sa robí pri plnom vedomí, alebo sa pacient uspi. A ako dlho by som bol asi P.N.
Vopred ďakujem.
...na to predsa nedá odpovedať jednoznačne ...

Chirurg začne laserom a skončí skalpelom.....raz darmo , snímky veľa ukážu , no oko je predsa len oko ....:rolleyes:
...a tá PN je tiež individuálna ...
...jeden po operácii už o " týždeň " behá jak srnka a kaká o 106...:---
...a ten druhý ????...a poviem Ti ??? ;)
ludmilla
12.08.12,14:09
Srdečná vďaka za odborné rady. Chcel by som sa ešte spýtať, či sa táto operácia dá vykonať laserom, alebo len skalpelom. či sa robí pri plnom vedomí, alebo sa pacient uspi. A ako dlho by som bol asi P.N.
Vopred ďakujem.

Na túto otázku Ti dá odpoveď lekár až po vyšetrení.
veronikasad
25.11.17,20:52
reaguješ na príspevok viac ako 5 rokov starý