xtrle
11.08.12,21:13
Všimol som si na tomto fóre jednu dosť často sa opakujúcu chybnú radu.
Veľa "poraďákov" tu dosť často ľudom radí, že na drobnú stavbu (chata a podobne) stačí len ohlásenie a že vôbec nepotrebujú stavebné povolenie pokiaľ je stavba do 25m štvorcových.
Tak môžem potvrdiť z vlastných skúseností, že to je kravina. V poslednej dobe som skúšal vybaviť stavbu chatiek do 25m štvorcových na troch rôznych záhradách (Miloslavov, Rača, Dúbravka) a na každom stavebnom úrade mi povedali, že to vôbec nie je pravda a že v žiadnom prípade nestačí ohlásenie. Musí byť normálne stavebné povolenie.
pepa78
12.08.12,07:06
však toje jasné, drobná stavba na ohlásenie musí spĺňať doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe...chata rozhodne nieje drobná stavba aj keď má 25m2 zastavanej lochy...
xtrle
12.08.12,07:10
Áno presne tak. Drobná stavba musí byť len doplnková k hlavnej stavbe. Ale veľa ľudí to tu prezentuje, že sa to vzťahuje aj na samostatnú chatu a podobne.
pivko
12.08.12,07:20
veru veru aj som chcel stavať altánok pred kolaudáciou domu tak mi to nechceli schváliť. Aź po to prešlo.
dedo758
11.11.12,08:32
Na pozemku mám okrem domu, murovaného chlievika, murovanej dielne a garáže aj dve polorozpadnuté drevené šopy. Jednu chcem zbúrať úplne (na jej mieste časom možno bude bazén), druhú chcem prestavať na murovanú. Rozloha do 25m2. Podľa zákona mi na toto stačí ohlásenie drobnej stavby. Akurát mi navrhovaná stavba na jednom konci presahuje výšku 5 metrov, nakoľko stavba je vo svahu. Ako sa potom posudzuje takáto stavba? Ďakujem.
wagner
11.11.12,16:19
Na pozemku mám okrem domu, murovaného chlievika, murovanej dielne a garáže aj dve polorozpadnuté drevené šopy. Jednu chcem zbúrať úplne (na jej mieste časom možno bude bazén), druhú chcem prestavať na murovanú. Rozloha do 25m2. Podľa zákona mi na toto stačí ohlásenie drobnej stavby. Akurát mi navrhovaná stavba na jednom konci presahuje výšku 5 metrov, nakoľko stavba je vo svahu. Ako sa potom posudzuje takáto stavba? Ďakujem.

Výška musí byť do 5 metrov, alebo si vybavíš stavebné povolenie a postavíš si aj väčšiu. Nechcem Ti radiť, ako sa dá s tým vykývať, na to musíš prísť sám.
padre9
01.04.14,14:05
A ako je to s umiestnením záhradnej chatky na podkladové kocky, čo by nenaplňalo definíciu stavby podľa § 43 Stavebného zákona 218/2007 Z.z. ohľadom "objektu pevne spojeného s podkladom" ?
Chcel by som v extraviláne obce na parcele "trvalo trávnaté plochy" v prírode osadiť záhradný domček.