Dandýsek
13.08.12,12:43
prosím poradíte, čo s uhorkami, ktoré kvitnú a nerodia?
KEJKA
13.08.12,10:50
polievaš dostatočne? z kvetu sa nevytvorí plod?, alebo vytvorí a uschne?
Dandýsek
13.08.12,10:53
polievam dostatočne a z kvetu sa nevytvorí. Pár plodov tam mám, ale väčšina kvetov kvitne na "jalovo"
KEJKA
13.08.12,10:55
tuším uhorky tiež musia byť hybridné, aby nebol problém, takže asi naozaj vytrhať, alebo opeliť.............
pozri sem.................http://www.agroforum.sk/showthread.php?start&t=1523
Dandýsek
13.08.12,10:58
semená boli Lada F1 a či sú hybridné, to naozaj netuším.
KEJKA
13.08.12,11:12
semená boli Lada F1 a či sú hybridné, to naozaj netuším.a čo ujo gúgl?
napr.
http://www.bate.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=19941&category_id=77&option=com_virtuemart&Itemid=50
ty vieš, či je to ono...............tieto sú hybridné. Pýtaj sa aj tam, kde si kúpil.
pavol54
13.08.12,11:55
Uhorky F1 sú vždy hybrid, ale to nemá nič spoločné s opeľovaním to je len informácia pre výrobcov osiva. Uhorky majú samčie(kolík na konci je kvet) a samičie(už od samého počiatku sa rysuje uhorka) tieto by sa mali nachádzať rovnomerne na každom koreni ale v dôsledku riadeného opeľovania u výrobcu osiva medzi otcovskou a materskou radou, môže dôjsť ku genetickej prevahe samčích kvetov, dokonca u niektorých uhoriek sa myslím aj dodávali takéto semiačka v nejakom pomere, lebo na iných rástli len samičie a to viedlo k padaniu neoplodnených
Silvernola
13.08.12,13:50
Toho roku mám podobný problém s tekvicami (uhorky nie - tie pestujem len šalátovky z priesad). Niektoré (kríčkové + cukety) bez problémov. Popínavé dlho nič, až keď dostali postrek listovou výživou s vápnikom+Harmavit+Lignohumát, začali nasadzovať aj samičie kvety. Čo ma ale najviac prekvapilo je fazuľa šarlátová. Kvitla o dušu, ale struk ani jediný. Objavili sa takisto až po hnojení.
pavol54
13.08.12,18:28
fazuľa a jej podobné plodiny majú problém nie v hnojení ale v tom že keď boli extrémne horúčavy sa bol suchý vzduch a ten jej zabránil v opeľovaní sa, v období kvitnutia potrebuje maximálne vlhký vzduch čo sa rieši rosičmi.