sunnyday2009
13.08.12,14:29
Dobry den.
Dufam, ze pisem spravne, ak nie, prosim, ospravedlnte ma. Potrebovala by som poradit s jednym mojim problemom.

Minuly rok v oktobri sme (manzel a ja) uzatvorili so jednou spolocnostou v BA Zmluvu o dielo na vystavbu montovaneho rodinneho domu. Vystavba mala byt realizovana najneskor do 4 mesiacov od zacatia stavby, najneskor do 11.8.2012. Cena za dielo bola dohodnuta na 54900EUR a splatkovy kalendar bol stanoveny na zalohu 10% ceny pri podpise zmluvy, 15% ceny pre vyhotoveni projektovej dokumentacie a zakladovej dosky, 25% ceny po zrealizovani zakladovej dosky, 25% ceny po dokonceni hrubej stavby a 25% ceny pri odovzdani diela. Stavbu zacali realizovat 11.4.2012 a vyhotovili zakladovu dosku. Zaplatili sme realizatorovi uz celkovo 50% dohodnutej ceny (10+15+25%) co predstavuje ciastku 27450EUR, avsak od zrealizovania zakladovej dosky uz nestavaju 3 mesiace nic. Stale mam elen zakladovu dosku a projektovu dokumentaciu, ktorych hodnota je celkovo cca 10000EUR. Aj datum konecneho odovzdania diela uz nastal a realizator nam ani len nevie povedat termin, kedy bude v stavbe pokracovat (maju nejake interne financne problemy). Odstupit od zmluvy bez uplatnenia zmluvnej pokuty (nam) mozeme az ak bude realizator meskat s odovzdanim diela 3 mesiace.
Chcem sa spytat, ci by ste nam nevedeli poradit ako postupovat, pretoze podla sucasneho vyvoja predpokladame, ze budeme musiet od zmluvy odstupit s tym, ze si budeme uplatnovat vratenie vsetkych financnych prostriedkov, ktore neboli pouzite na realizaciu nejakych hmotnych vykonov (t.j. cca 17450EUR), dohodnute uroky z ciastky, za obdobie kedy sa nestavalo a peniaze boli u realizatora a rovnako tak zmluvnu pokutu zo strany realizatora. Nevieme presne ake mame moznosti v tejto problematike a urcite by sme chceli ziskat nase peniaze spat. Akurat dnes posielam tej firme aj postou oficialnu vyzvu na zacatie stavebnych prac, ale vobec netusim ci mi to bude nieco platne. Su nejake zakonne kroky, ktore musime urobit v takomto pripade, aby pripadne odstupenie od zmluvy prebehlo co najhladsie a zvysili sme si nasu sancu ziskat nase peniaze spat?
Sme zufali a vazne nevieme co robit - chceli by sme hlavne mat dom a byvat, ale s touto spolocnostou mi to pripada uz ako ‘neverendingstory’.Dakujem za kazdu uzitocnu radu. (rada 'boze, vy ste blbi' nie je uzitocna, tak to do odpovedi prosim nepiste:) )
tictac7
13.08.12,13:02
...neviem, myslím, že nikto nemá dôvod napísať Ti "bože, vy ste blbí", lebo si platila len v zmysle zmluvy...
...a v zmysle tejto zmluvy treba aj postupovať pri nedodržaní podmienok, teda tak,ako píšeš, dobre postupuješ....

Je tu však jeden háčik, píšeš, že firma nerealizuje stavbu z dôvodu ich finančných problémov. Ty si im zaplatila 27.450,--, hodnota, ktorú si dostala je 10.000, teda takmer 18.000 EUR istinu budeš od nich požadovať + príslušenstvo. A tu je podľa mňa dosť veľký problém - pokiaľ nemajú na dokončenie, nebudú mať ani na toto plnenie. Over si ich na http://dlznik.zoznam.sk/ (vľavo hore je kolonka, kde zadáš ich názov a klikneš na lupu). A over si aj iné firmy, v ktorých vystupujú tí istí ľudia.... Inak, pokiaľ sú už dlžní na poistnom....je dosť možné, že to bude beh na dlhé trate a treba preto konať čo najrýchlejšie...
sunnyday2009
13.08.12,13:14
vdaka za tip. pozerala som to a ten konatel tam ma dlzobu v poistovni za jednu zo svojich spolocnosti. no pekne:( asi to vazne bude bez na dlhe trate, co ma dost stve, pretoze tie peniaze potrebujeme, aj v pripade, ak budeme stavbu realizovat cez inu spolocnost.
expeeert
13.08.12,13:52
Tak ako píšeš, treba im doporučene poslať výzvu, poodkladať si všetky doklady. Tá výzva bude platná minimálne ak by došlo na súd - či už ale súd pomôže, ak konateľ vyhlási konkurz, to je otázne.
Inak máš pravdu, bude to beh na dlhú trať, nakoľko oni majú vyplatené viac ako spravili...
kezeso
13.08.12,14:11
To je trestné, napísať ich meno? Pomôžete iným...
tommi_d
14.08.12,05:51
Je problém napísať meno firmy ? aspoň indíciu (mám tušenie o koho ide)
Ferdosondo
14.08.12,06:18
Asi Ťa nepoteším.
1. Zrejme svoje peniaze už neuvidíš
2. Budeš svoju energiu strácať záchranou, na 99% stratených peňazí.
3. Na dokončenie budeš potrebovať viac peňazí ako bolo zmluvných 55 000 eur. Podvodníci už dopredu vedeli, že zhrabnú 50% po základovej doske. Preto dali nereálnu ponuku na celkovú sumu.

Prajem pevné nervy a hlavne rozum do hrsti pred tým, ako budete niečo podpisovať.
tienik
14.08.12,09:51
Aj ked asi mam tusenie ze ide o firmu co ma 4 vo webovej adrese, bolo by vhodne nechodit okolo horucej kase a napisat jej nazov. zverejnujete len svoju skusenost na zaklade skutocnosti - za to sa na vas ani krivo mrknut nemozu - kedze predpokladam ze zmluvu mate v rukach a polozka o zakaze zverjnenia mena tam nie je.
Potom sa podla mna najdu ludia co tu firmu poznaju a povedia aspon ci ma zmysel stavit na dohody, alebo treba ist na sud okamzite.
tommi_d
14.08.12,10:29
mám rovnaké tušenie s tým názvom firmy
sunnyday2009
27.10.12,13:03
prepacte, ze reagujem az teraz, ide o firmu home4all. tusili ste spravne s tou '4' :)
teraz si vravim, ze sme hlupaci, ze sme sa takto nechali 'obabrat' ...... ale ked sme
uzatvarali zmluvu a hladala som na internete recenzie, tak som v podstate nic
negativne nenasla. a boli sme sa pozriet aj na ich stavbe co vtedy stavali a vsetko
vyzeralo ok ... neviem ci to maju az tak dobre premyslene alebo o co ide.
teraz sa uz nejaka diskusia o tejto firme rozprudila aj v tejto diskusii tu na porade
http://www.porada.sk/t153561-firma-home4all-montovane-domy.html