klose
13.08.12,18:08
Caute, potrebujem nejakym sposobom nastavit tlac webstranky tak, aby som urcil prehliadacu, kde konci jedna strana a zacina druha. Dopracoval som sa k tomu, ze by mi to mal oddelovat tag H1, ale nejak to moje prehliadace ignoruju.
scibuff
13.08.12,20:22
Pomocou tagov mozes nastavit specialny css pre tlacenie napr takto
ale strany to neoddeli a aj keby to strany oddelilo na tvojich prehliadacoch, iny pouzivatelia mozu mat inak nastavenie okraje atd.

Na to by bolo nalepsie vyrobit PDF-ka.
klose
13.08.12,20:39
No k tomu tagu aj s atributmi som sa dopracoval. Dopracoval som sa aj k tomu, ze tag H1 ma pokracovat na dalsej strane, ale to nebavi.
Ineho nastavenia prehliadacov sa nebojim, potrebujem totiz tlacit veci z nasej databazy z jedneho a toho isteho PC do sablony. Zatial to tlacim do PDFka cez pdfcreator dost krkolomne (musim oblbovat vlastny kod). Vacsinou ide o nejakych 20 stran.

Ako sa teda da z toho urobit inak PDFko?
scibuff
13.08.12,20:51
No vela zavisi od detailov ... v ako jazykum to robis - je to na serveri alebo na tvojom pocitaci, atd. ... mozno Word Doc / rtf by bolo jednoduchsie. Ak by stacil excel, najlepsie by bolo vygenerovat csv - excel to vie "native"-ne nacitat, potom kotrolovat riadkovanie by bola hracka
klose
14.08.12,09:42
No v skratke, mam databazu MySQL na serveri v mojom PC (wampserver). Kedysi som to robil tak, ze sablonu s tabulkou som vytlacil a potom som dopasovaval k tomu riadky v excely, pricom to blblo a bolo to narocne, najme ak som chcel aby to vytlacil niekto iny. Preto to chcem nakodit pomocou xhtml, css, javascriptu a php. Sablonu uz mam, aj my to oddeluje strany, obcas by vsak pri nahlade tlace aj samotnej tlaci nikde nevytlaci niektore polozky z vrchnej casti strany, aj ked pri beznom zobrazeni stranky tam su. Niekedy mi prechadzaju veci zo strany na stranu co je vec nastavenia okrajov prehliadaca, co upravit viem.
Nostra
14.08.12,09:55
Na prevod HTML do PDF odporúčam class http://www.mpdf1.com , obsahuje aj spomínaný pagebreak (http://mpdf1.com/manual/index.php?tid=108)
Pidgey
14.08.12,10:06
mozno zatnem od veci, ale pokial viem, tag h1 je urceny na oznacenie NAPDISU , resp hlavneho nadpisu na stranke, a stretol som sa s tym pri optimalizacii SEO pre vyhladavace (formatovanie tagmi H). Podla toho google dalej spracovava relevantnost stranky. Ine spravne vyuzite tagu h1 nepoznam...
loktibrada
14.08.12,10:31
toto nefunguje?