feanors
14.08.12,13:09
Zdravim. Nasa rodina ma uz roky zle vztahy so susedmi. Je to nadlho, ale hlavny problem je v tom ze nase pozemky su akokeby v kopci a vsetku vodu sused zo svojho pozemku zviedol do jarku ktoruy vyhlbil motykou a ten jarok pustil hned vedla vonkajsieho muru nasho domu po celej dlzke. Je tam sice este chodik uzucky pri mure ale chodnik zacina podmyvat. Polka chodniku je akokeby vo vzduchu a praska a bojime sa aby ta voda nezacala narusat zaklady. Dohoda nepriprada v uvahu lebo sused je arogantny a drzy. Ake urady su kompetentne riesit takyto problem? Alebo rovno zavolat policiu alebo ako donutit suseda aby pre tu vodu urobil normalny zvod a nie motykou vyhlbit jarcek do zeme.
buchač
14.08.12,11:20
Zdravim. Nasa rodina ma uz roky zle vztahy so susedmi. Je to nadlho, ale hlavny problem je v tom ze nase pozemky su akokeby v kopci a vsetku vodu sused zo svojho pozemku zviedol do jarku ktoruy vyhlbil motykou a ten jarok pustil hned vedla vonkajsieho muru nasho domu po celej dlzke. Je tam sice este chodik uzucky pri mure ale chodnik zacina podmyvat. Polka chodniku je akokeby vo vzduchu a praska a bojime sa aby ta voda nezacala narusat zaklady. Dohoda nepriprada v uvahu lebo sused je arogantny a drzy. Ake urady su kompetentne riesit takyto problem?
...obec , mesto ...
Alebo rovno zavolat policiu
...a čo majú oni s tým ???
alebo ako donutit suseda aby pre tu vodu urobil normalny zvod
...debila ( viď vaše " dobré vzťahy " ) ničím normálnym neprinútiš ....a normálny jedinec také debiloviny nerobí ...
a nie motykou vyhlbit jarcek do
...jemu do hlavy ten jarček ...
zeme.
...zažaluj , súdy rozhodnú .....ešte aj prípadné škody zacvaká .........

...všetko by som si nafotil a pravidelne pokračoval...priložil k žalobe ako dôkaz ....
lapejko
14.08.12,18:48
Dohodnúť sa alebo: mám prístavbu na hranici pozemkov, suseda mi písomne povolila ísť na hranicu po mojom zaviazaní, že na vlastné náklady vybudujem odvodňovací kanál pozdĺž hranice... ten som spravil s betónových tvárnic a pred dvomi rokmi som ich vymenil za kameninové žľaby z PL, ktoré som uložil na vrstvu makadamu a nopovú fóliu vytiahnutú až k stene. Funguje to slušne, žľab má priemer 30 cm a stíha odvádzať aj prívalové dažde, 1 ks/1,5m /20 €, je to koryto na napájanie dobytka z kameniny, spoje som zlepil neutrálnym silikónom...15 m úsek poza dom vyjde do 300 € aj s ostatným materiálom, poslúži to obidvom, načo tie prachy pchať právnikom?