missanka
14.08.12,20:43
Pri prerabke bytu sa nedopatrenim stalo ze sme vytopili susedu. Stena v zachode je plechova, cize k zniceniu nedoslo. Zbadali sme to dost skoro, no suseda hned prisla s navrhom ze ona si musi celu stenu dat vyburat a da si tam drevenu co ju bude stat asi 150 euro.

Poistovna jej preplatila 9 euro a od nas vyzaduje zvysok.

Spolupracovali sme s vyplnenim formularu na poistnu udalost a podla mna by to pri tom malo skoncit.
Ale rada by som vedela na co ma ona a my pravo.
arizona
14.08.12,19:09
Ked poistovna ohodnotila a vyplatila, tak nemas co susede platit nejake peniaze navyse.

Neviem si sice predstavit tu plechovu stenu,ale ta asi neutrpela nejaku extra velku skodu,aby ju bolo treba burat.
Stanislav 1975
14.08.12,20:27
suseda je asi "fikaná" líška a chce to využiť, že vám dá cele jadro zaplatiť- akože nejde na to zle, ale uzemni ju troška...
richardhudec
14.08.12,21:02
Ak bolo poistne plnenie hradene z jej poistky, jej poistovna si moze tych 9 euro vymahat od vas. Ak to bolo hradene z vasej poistky v ramci poistenia zodpovednosti, tak vasa poistovna uhradila "tabulkovu" to nazvime skodu susede. Ako si napisala, realna skoda sposobena susede nielenze bola mala, ale dokonca ani ziadna nebola. Suseda ma pravo na nahradu nakladov suvisiacich s danim poskodenej veci do povodneho stavu -ak je vsak poskodenie nulove ako pises, resp. zanedbatelne, narok moze mat akurat tak na premalovanie toho plechu, alebo vymenenie tapety, ak ho ma otapetovany. Nema ziaden narok na vymenu celej steny za drevenu, oblozenu zlatymi dostickami s brusenymi diamantami a podobne :D
Suseda moze zvolit postup riesenia tejto situacie sudnou cestou, co ak nie je uplne hlupa pravdepodobne neurobi, pretoze ak je situacia naozaj taka, ako pises, nema sancu uspiet a celkove sudne poplatky by ju stali viac, ako keby si tam tie zlate dosticky kupila za vlastne :D
Ak si spolupracovala, prejavila volu situaciu vyriesit a situacia aj bola vyriesena, pokus sa susede najskor velmi pekne vysvetlit, ze bohuzial (teda nastastie) ziadna skoda naozaj nevznikla a ze vymena steny nema nic spolocne s miernym vytopenim. Ak je hlupa a nepochopi to, tak jej zapraj skory infarkt a nechaj ju dotahovat sa so svojimi problemami:D:D:D
missanka
15.08.12,08:53
Dakujem za odpovede a potvrdenie :)

Len na upresnenie situacie:
K vytopeniu doslo pretoze robotnici zabudli uzatvorit odpadovu ruru u nas v byte. A pri prvom splachnuti susedom nad nami sme boli vytopeny my a suseda hned pod nami.
Podla jej argumentu, musela dat vymenit celu stenu z hygienickych dovodov, kedze ma deti a v sachte boli (s prepacenim)hovna.
No kedze sme boli vytopeni aj my a nic takeho sme v sachte nemali, tak si dovolujem nesuhlasit a rada ju oznacim za "fikanu" líšku :)