majo-majo
15.08.12,08:03
Zdravim vsetkych, ktori sa rozumeju stavebnemu zakonu.

Potreboval by som poradit ohladom moznosti preparcelovania pozemku medzi uzemnym a stavebnym konanim. Momentalne uz prebieha uzemne konanie na moje 4 parcely, na ktorych budem mat RD a tahat cez ne ing. siete.

Idem stavat vsak v extravilane a este len nedavno som sa dozvedel, ze preto budem musiet vynat podu z podneho fondu, nakolko moje parcely su vedene ako TPP.

Parcely maju dokopy 1400 m2 a vzhladom k vysokemu poplatku za vynatie a taktiez dani z nehnutelnosti pocas stavania premyslam nad prerobenim geometrickeho planu tak, aby som mal RD so spevnenymi plochami na samostatnej parcele a ziadal o vynatie uz len tejto parcely.

Potrebujem teraz vediet, ci mozem dat prerobit GP tak, aby mi zostalo platne uzemne rozhodnutie, lebo touto zmenou budem ziadat o SP na inych cislach parciel ako UR aj ked fyzicky to bude to iste.

Taktiez sa chcem spytat ako je to ohladom tahania IS, budem aj na parcele kade budem tahat IS platit dan z nehnutelnosti ako stavebny pozemok a budem ich musiet vynat z podneho fondu, alebo sa to vztahuje iba na RD a spevnene plochy okolo neho.

Dakujem velmi pekne.
kezeso
15.08.12,10:10
Na to je najlepšie zájsť na stavebný a pozemkový úrad. Máš to dosť zamotané.
Ak si s pozemkami v intraviláne, vyňatie nie je až tak drahé. Všetko sa dozvieš na pozemkovom úrade v mieste tvojho bydliska.
majo-majo
15.08.12,13:56
No v intravilane su podla mojich informacii pozemky od poplatkov pri vynati z podneho fondu oslobodene, plati sa iba kolok, nie podla m2. Ja som sa len snazil vyhnut behaniu po uradoch. Takze ak sa nahodou dakto vyznate v danej problematike, tak mi dajte vediet. Dakujem
kezeso
16.08.12,09:50
Vyňat pod stavbu budeš musieť tak-či tak, a to ťa pozemkový úrad neminie, pozri si http://www.porada.sk/t177782-zmena-pody-mimo-intravilan.html