nagato
15.08.12,11:38
Na jednom staršom notebooku čo máme doma Dell Latitude D630 sa včera objavil nečakaný problém. Po štarte sa tak ako zvyčajne na monitore bez problémov objaví logo windows a potom neskôr aj pracovná plocha. No zhruba po niekoľkých minutách sa obrazovka notebooku stmavne. Obrazovka síce nieje úplne čierna lebo pracovná plocha s ikonymi je viditeľná, ale veľmi slabo.
Dá sa tento problém čiastočne opraviť v bios alebo mám nájsť niekoho schopného v hardwaroch keďže notebook je už po záruke.
pistik71
15.08.12,12:56
A nie je stiahnuty jas na minimum? Lebo ak sa logo zobrazuje normalne, a potom po nabehnuti Win je tmava obrazovka, tak jas musi byt nastaveny vo Win na minimum.
misoft
15.08.12,13:40
No skôr by som povedal, že podsvietenie monitoru odchádza. Alebo vo Win je nastavený šetriaci mód, ale to by nahodilo ihneď po nábehu Win.
Skúsiť pripojiť (ak sa dá) k druhému monitoru a vyskúšať, ako reaguje druhý monitor (korekcie jasu), pričom by sa mal dať primárny deaktivovať. Ak druhý monitor bude zobrazovať všetko OK - zobrazovacia jednotka na NB má svoje najlepšie roky za sebou.
nagato
15.08.12,16:47
notebook som pripojil k monitoru pc, keď som zapol notebook tak sa pracovná plocha notebooku objavila súčasne na monitore pc aj notebooku. po niekoľkých minutách sa, ale obrazovka notebooku stmavla. no ked na pracovnej ploche v monitore kliknem na vlastnosti grafiky- výstup do - klon dualného zobrazenia tak sa mi obrazovka na notebooku normalne zobrazí.
maurer2
16.08.12,11:38
Mas odpalene podsvietenie monitora preto ta cierna obrazovka vymenit cely monitor najlepsie da sa to aj spravit ale dho to nevydrzi 1-2 dni :( Displej LCD: 14.1" WXGA+ predpokladam ze takato velkost , to sa bude tazko zhanat ...
misoft
16.08.12,11:42
Písal som vyššie - odišlo podsvietenie, vymeniť.
misoft
16.08.12,11:50
maurer2
27.08.12,18:05
KoxXxo
27.08.12,18:13
Ak mu to pri klone normálne ide, tak neviem či to bude podsvietením.
misoft
28.08.12,13:06
No práve! Pri klone na druhý monitor mu to asi ide OK, pôvodný však stmavne (podsvietenie vypadne) - GK je v poriadku, len zobrazovacia jednotka je v pr**li.
KoxXxo
28.08.12,15:45
no ked na pracovnej ploche v monitore kliknem na vlastnosti grafiky- výstup do - klon dualného zobrazenia tak sa mi obrazovka na notebooku normalne zobrazí.

Ja to chápem inak.
misoft
28.08.12,17:16
Uvidíme, akú information podá autor problému - nejako sa odmlčal.