haaso
15.08.12,14:03
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť, ak máte niekto skúsenosť s fungovaním bengizera/tlakového splachovača vo WC v byte. Prerábam moje veľmi malé (krátke) WC, doterajšie riešenie je 46 cm misa + hore umiestnená nádržka, a rozmýšľam aj nad alternatívou tlakového splachovača, tj. voda priamo z potrubia, bez nádržky. Geberit tam nezmestím, Alcaplast slim je drahý, WC kombi tam tiež nezmestím, špičkami by som bol už vo dverách.

Máte niekto skúsenosť s týmto? je to praktické? nejaké plusy/mínusy?

Ďakujem.

j.
dedo758
15.08.12,17:00
haaso:
Skúsenosť mám aj so staršími, ktoré mali radi vyšší tlak, aj s novšími (Schell), ktoré fungujú od 1,5-2 baru. Treba len trafiť správnu misu, ktorá dokáže dobre rozptýliť prúd vody z prívodnej rúrky a samotnú prívodnú rúrku s ostrým oblúkom, aby mohla byť misa čo najblišie pri stene.
A ak môžem... Koľko to je, "krátke" WC?:)
haaso
16.08.12,07:54
Ďakujem dedo, krátke (46-48cm) samostatne stojace misy som zatiaľ našiel len Jika Zeta a Kolo Nova, tak asi vezmem jednu z nich.
Pozeral som na ten oblúk prívodnej rúrky, a zatiaľ mi pri všetkých vychádza misa cca 20 cm od steny, tak to môj problém nerieši. Poznáte aj s ostrejším oblúkom? Alebo by sa to dalo skrútiť do boku a dať tam nejaké koleno? ..len to by možno veľmi spomalilo prúd vody.
WC má presne 98 cm od dverí po zadnú konštrukciu/stenu, kde sú stupačky, takže naozaj krátke :) ..hneď za stenou je na jednej strane vetracia šachta, takže stenu ďalej neposuniem.
dedo758
17.08.12,15:48
A čo tak schovať rúrku za stenu... Toľko miesta by za ňou mohlo byť. Sú to síce dve kolená naviac, ale tie za stenou ani nemusia byť chrómové, iba to prvé od splachovača smerom do steny. Oblúky čo najväčšie, kvôli minimálnemu odporu vode a malo by to fungovať.
http://imgupload.sk/viewer.php?file=h0prr1b3w61h82gff7f8.jpg
haaso
20.08.12,05:31
hej, tiež mi napadlo, asi dám rúrku za stenu. Ďakujem. Možno tam dám nakoniec aj nízkopoloženú nádržku (nejakú menšiu), s tým, že ak bude rúrka za stenou, misa bude o.k. A nádržku obložím sadrokartónom a bude z nej odkladacia polička..
dedo758
21.08.12,13:00
Napríklad... len obkladať to tak, aby bol prístup k plaváku, ak by niečo
haaso
31.08.12,18:35
hej, presne tak. Ďakujem ešte raz.
j.
day
28.12.12,13:33
uvedene riesenie sa mi velmi pozdava, vie mi niekto napisat osobne skusenosti, (ne)vyhody, ....
napr. : vyrobky fa. Schell