arwen1234
16.08.12,08:14
Prosím vás, ak niekto máte skúsenosti, poraďte mi. Pred cca 4 rokmi sme neuvážene kúpili rodinný dom, ktorý nemal vysporiadané pozemky. Spísala sa tam predkúpna zmluva ( zmluva o bud. kúpnej zmluve) Bohužiaľ, bývalý majiteľ na to už kašle. Všetko si robíme sami a narazili sme na obrovský problém - majiteľ posledného nevysporiadaného pozemku - strýko ex majiteľa domu - zomrel v Argentíne. Na okresnom súde musela byť rok vyvesená listina, či sa náhodou nenájde iný dedič okrem bývalého majiteľa domu. Samozrejme, že sa nenašiel. Ale robia nám obrovské problémy. Stačí poslať výzvu jemu, aby sa dostavil k dedičskému konaniu, ale keď som tam volala, boli nepríjemní a vraj až o 3 mesiace ho vyhlásia za mŕtveho, dedičské konanie prebehne SNÁĎ do februára a až potom môžme kolaudovať. PO VIAC AKO 4 ROKOCH. Poradili mi, aby som to dala do TV, už naozaj neviem, na koho sa obrátiť. Každý mi hovorí, že toto nie je správny postup, že hneď ako uplynul rok, boli povinní poslať výzvu na začiatok dedičského konania. Nakoľko ex majiteľ býva v Čechách, je to ešte horšie. Už nevieme, čo máme robiť. Dokonca nám povedali, že naša zmluva je neplatná, lebo uplynuli 3 roky a dom stále nie je vysporiadaný. Lenže my sme mu už všetky peniaze dali. Môže nás vyhodiť z domu??? Poraďte, prosím...
ciners
16.08.12,11:50
toto chodte skor na nejake pravnicke forum, neviem, ci stavba je to, co vam pomoze
alltracboy
16.08.12,12:12
este lepsie za pravnikom