SamuelG
16.08.12,13:14
Chcel by som sa spýtať čo robím zle že mi táto kvetina neustále umiera. Osychajú jej listy tak ako je možno vidieť na obrázku. Keď som ju priniesol bola plná kvetov a listov a teraz už chúďa má len pár lístočkov. Nie že by bola nejaká extra drahá ale je mi jej lúto a vážne ma štve že aj napriek tomu že sa o ňu starám stále chradne. Mám ju v polotieni tak aby nebola v prievane a polievam dva krát do týždňa tak že ju zalejem toľkým množstvom vody kým nezačne vytekať zospodu kvetináča. Vždy keď ju polievam skontrolujem hlinu či neni mokrá tak že do nej pichnem prst asi do 6 centimetrov. Poväčšine zalievam vtedy pokiaľ je na povrchu zem úplne suchá a v hĺbke 6 centimetrov cítim len taký jemný chlad.

Nevie niekto poradiť kde robím chybu?
zena77
23.08.12,10:54
Skús ju presadiť nanovo - dobrú drenáž, novú hlinu - uvidíš.
asedma
23.08.12,11:26
..skus zalievat rastlinku zo spodu do misky..
pepsikova
23.08.12,11:46
...ja kvety polievam vtedy,keď pichnem prst tak 1 cm do hliny a nenalepí sa mi hlina na kožu...calla nesmie mať veľa vody,rastlinku vyber, umy až do korienkov od starej hliny, pod tečúcou vodou ..daj nový kvetináč, novú hlinu (pre istotu prehrievam v horúcej trúbe na starom pekáči, kvoli červom a zárodkom) a polož ju na iné miesto,asi pol metra od okna,neznáša teplo z plastových okien,suché listy ostrihaj a semotamo jej pusti hudbu..vážne..kvety hovoria..