deane7
18.08.12,07:46
Dobrý deň,
Na kopaniciach mi leží ľadom cca 15 árov pozemok. Chcel by som dokončiť oplotenie a vysadiť nejaké stromky, kúsok nechať na zeleninu. Tiež nejaký kúsok na opekanie ohradiť tujami. Sú tam staré základy zo stodoly ktorú som kedysi zbúral. Potrebujem povolenie ak by som tam chcel postaviť nejaký drevený domček, niečo ako predávajú v Baumaxe? Zmontoval by som si ho sám. Alebo ak by som tam postavil unimobunku ktorú by som trochu upravil (skrášlil)? Nechcem stavať žiadnu murovanú chatu, bývam v dome v meste. Len niečo jednoduché a lacné aby sa mal človek kde najesť, prezliecť a oddýchnuť si pri práci.
venedov
23.08.12,05:48
ak by islo o unimobunku treba povolenie obce na docasne umiestnenie,ktore sa da lubovolne predlzovat alebo zmenit na trvale.Ak by sa jednalo o zahradny domcek tu plati podmienka ze nosmie presahovat plochu 25 m2 treba len na obecnom urade nahlasit drobnu stavbu.
buchač
23.08.12,05:57
Dobrý deň,Na kopaniciach mi leží ľadom cca 15 árov pozemok. Chcel by som dokončiť oplotenie a vysadiť nejaké stromky, kúsok nechať na zeleninu. Tiež nejaký kúsok na opekanie ohradiť tujami. Sú tam staré základy zo stodoly ktorú som kedysi zbúral. Potrebujem povolenie ak by som tam chcel postaviť nejaký drevený domček, niečo ako predávajú v Baumaxe? Zmontoval by som si ho sám. Alebo ak by som tam postavil unimobunku ktorú by som trochu upravil (skrášlil)? Nechcem stavať žiadnu murovanú chatu, bývam v dome v meste. Len niečo jednoduché a lacné aby sa mal človek kde najesť, prezliecť a oddýchnuť si pri práci.

Je potrebné stavebné povolenie pre záhradné stavby?
Legislatíva


Na začiatok si musíme uvedomiť čo to stavba je. Stavebný zákon č. 50/1976 Zb.z. v § 43 stavbu definuje ako stavebnú konštrukciu postavenú stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu.

http://zahradnestavby.sk/layout/set/print/Stavba/Legislativa/Je-potrebne-stavebne-povolenie-pre-zahradne-stavby