twiiity
18.08.12,14:28
Ani som nevedela, do ktorej kategórie túto otázku zaradiť... Chcela by som vedieť, či je na SK možnosť, že by sa dieťa (druháčka na ZŠ) mohlo učiť doma. Rozmýšľam o kratšom pobyte v zahraničí, len neviem ako vyriešiť školu pre dcéru. Je taká možnosť aj u takýchto malých detí (8 r.), že by sa učili doma a potom prišli len na preskúšanie?? malo by to byť tak cca na 8 mesiacov, max. ten jeden školský rok. Nerada by som, aby som ju len kvôli pár mesiacom musela prehlasovať na zahraničnú ZŠ. Viete o takejto m možnosti niečo bližšie?? Druhý ročník by nemal byť taký náročný zvládnuť aj doma s maminou, si myslím... alebo??
twiiity
18.08.12,16:55
Nikto nič??
Mila123
18.08.12,17:01
Recept na to ako učiť deti doma je jednoduchý. Stačí sa dohodnúť s riaditeľom školy, že ich dieťa do školy papierovo chodí, hoci ho v skutočnosti učia doma. Alebo je možné prihlásiť ho do školy v Čechách, kde je domáce vzdelávanie povolené. V oboch prípadoch musia potom splniť už len jednu podmienku - priviesť dieťa do školy niekoľkokrát do roka na preskúšanie, či vo vzdelávaní nezaostáva za svojimi rovesníkmi.....toto som našla na nete......
avalik
18.08.12,17:16
skolsky zakon - pozri §23 a nasl. http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-245#p54